• Przedszkole dzisiaj

• Samorządowe Przedszkole w Przecławiu zaczęło funkcjonować przy ulicy Weneckiej 41 w listopadzie 2010 roku. Przedszkole jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 16.00.

W tym czasie dzieci uczestniczą w zabawach i zajęciach organizowanych przez nauczycielki zgodnie z przyjętym planem dnia. Zajęcia są dostosowane do potrzeb i indywidualnych możliwości dzieci.

Realizacja podstawy programowej odbywa się w godzinach od 8.00 do 13.00.

Nasza placówka realizuje również:

• Program wychowania przedszkolnego D. Kossakowska ,, Trefliki w przedszkolu” Sam.P.1/2023/2024.
          • Program nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 3 – 6 lat E. Wodzicka – Dondziłło. „Multisensoryczna nauka języka angielskiego w przedszkolu” Sam. P 2/2023/2024.
          • Program nauczania religii D. Kurpiński , J. Snopek ,, Kochajmy dobrego Boga ” Sam.P 3/2023/2024.
          • Program nauczania religii K. Mielnicki , E. Kondrak ,, Tak dla Jezusa ” Sam. P 4/2023/2024.
          • Program autorski ,,Plastyczno – czytelniczy- moc bajek ” Sam. P 5/2023/2024.
          • Program autorski ,,Program Pracy logopedycznej” Sam. P 6/2023/2024.
          • Program autorski ,,Z uśmiechem idę do przedszkola” K. Świątek Sam. P 7/2023/2024.
          • Program autorski ,,Ratujemy uczymy ratować” D. Dziedzic Sam. P 8/2023/2024.
          • Program autorski ,,Tańczyć każdy może” G. Chmura Sam. P 9/2023/2024.
          • Program ,,Szkoła Promująca Zdrowie” Sam.P.10/2023/2024.
          • Program autorski ,,Rytmika dla smyka” Sam.P.11/2023/2024.
          • Innowacja pedagogiczna ,, Stawiam na ruch ” Sam. P.12/2023/2024.
          • Innowacja pedagogiczna ,, Wiem, co jem! Mali kucharze w krainie smaków” Sam. P.13/2023/2024
          • Innowacja pedagogiczna ,,Myślę, badam, eksperymentuję”  Sam. P 14/2023/2024.
          •  Karty Pracy zgodne z programem nauczania i podstawa programową wychowania przedszkolnego.
          • "Narodowe Czytanie - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025".
          • „Kubusiowi przyjaciele natury”.
          • "Czyste powietrze wokół nas” – programy edukacji ekologicznej.
          • „Akademia Aquafresh” program edukacji zdrowotnej.
          • „Cała Polska czyta dzieciom”.
          • "Mamo, tato wole wodę".
          • "Dzieciaki Mleczaki".

Uczestniczymy w akcjach ekologicznych i charytatywnych:

• „Góra grosza”.
          • "Klej Amos".
          • "I Ty możesz zostać św. Mikołajem".
          • Konkursach ekologicznych związanych z segregacją odpadów komunalnych  (baterie, makulatura).

W ciągu roku szkolnego obchodzimy dni z kalendarza świąt nietypowych:

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
          • Dzień Spadającego Liścia.
          • Dzień Chłopaka i Dziewczynki .
          • Światowy Dzień Zwierząt.
          • Światowy Dzień Drzewa.
          • Światowy Dzień Mycia Rąk.
          • Dzień Postaci z Bajek.
          • Dzień Jeża.
          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
          • Dzień Kredki.
          • Dzień Pluszowego Misia.
          • Dzień Zakochanych (Walentynki).
          • Światowy Dzień Kota.
          • Europejski Dzień Logopedy.
          • Światowy Dzień Wody.
          • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
          • Światowy Dzień Zdrowia.
          • Dzień Ziemi.
          • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
          • Światowy Dzień Pszczół.
          • Dzień Dziecka.
          • Dzień Ochrony Środowiska.
          • Dzień Przyjaciela.

W pracy z dziećmi wykorzystujemy:

• Metodę Dobrego Startu.
          • Metodę I. Majchrzak.
          • Metodę M. Kielar – Turskiej.
          • Metodę E. Gruszczyk – Kolczyńskiej.
          • Metodę W. Sherborne.
          • Gimnastykę rytmiczną wg Kniessów.
          • Gimnastykę twórczą R. Labana i K. Orffa.
          • Metodę pedagogiki zabawy
            wg Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza.
          • Metodę Batti Strauss.
          • Metodę kinezjologii edukacyjnej Dennisona.

Nasza placówka posiada tytuł SzkołyPromującej Zdrowie.

Samorządowe Przedszkole w Przecławiu od roku szkolnego 2012/2013 realizuje Program Szkoły Promującej Zdrowie i należy do Podkarpackiej Sieci Szkół i Placówek Promujących Zdrowie Rejonu Dębica. Od 2014 roku posiada Rejonowy Certyfikat przynależności do sieci, którego ważność została przedłużona w 2019 roku o kolejne 5 lat. Nasza placówka aktywnie, w sposób systematyczny i ciągły realizuje Program Szkoły Promującej Zdrowie podejmując problematykę zdrowia w holistycznym ujęciu wskazującym na jego cztery wymiary pozostające w harmonii: fizyczny, psychiczny, społeczny i duchowy. Działania te mają na celu upowszechnienie wśród dzieci, rodziców, pracowników i w środowisku prawidłowe rozumienie pojęcia zdrowia oraz zdrowego stylu życia, a także zachęcenie do świadomej i ustawicznej dbałości o zdrowie własne i innych.