Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

 

Nawigacja

Nawigacja

  • Zaproszenie na Bal Karnawałowy

   Drodzy Rodzice!

   W dniu 05.02.2016r w naszym przedszkolu odbędzie się Bal karnawałowy    -   „W krainie Królowej Śniegu”. Prosimy rodziców aby na ten dzień dzieci: miały przygotowane, w miarę możliwości, stroje przedstawiające bohaterów baśni „Królowa Śniegu” (np. Królowa Śniegu, Kay, Gerda, Śnieżynki, Gwiazdeczki, Bałwanki, Zwierzątka, Kwiaty, Rozbójników, Cyganek). W tym dniu nasze przedszkole zamieni się w Bajkową Krainę Królowej Śniegu!  Życzymy dobrego humoru i miłej zabawy!

  • DRODZY    RODZICE !

   Nasze przedszkole należy do Stowarzyszenia „ Przedszkola Przyszłości”

   Jeżeli chcecie wspomóc przedszkole prosimy o wpłaty 1% z ogólnej kwoty podatku  (po odliczeniach)   wpisując  numer KRS 0000145905

   Cel szczegółowy:  Przedszkole Przecław

   Wszelkie wpłaty przeznaczamy na cele przedszkola

   Dziękujemy za każdą pomoc

  • Przedstawienie Jasełkowe dla uczniów kl. I S.P. Przecław

   Nasze przedszkole od wielu lat aktywnie współpracuje ze Szkołą Podstawową. Działania te mają na celu przede wszystkim wprowadzenie dzieci w świat edukacji szkolnej tak, by przestąpienie progu szkolnego było radosnym przeżyciem. Jedną z takich form współpracy jest prezentacja dorobku artystycznego przedszkolaków starszym kolegom.  29 stycznia 2016 r dzieci  z grupy  I i IV zaprosiły uczniów klas pierwszych na przedstawienie Jasełek. Przedszkolacy pełni emocji oczekiwali na przybycie gości. Po powitaniu, krótkich rozmowach i wspomnieniach rozpoczęło się przedstawienie. Starsi koledzy byli zainteresowani grą małych aktorów, którzy wspaniale wcielili się   w rolę Maryi, Józefa, malutkich owieczek, a także pozostałych postaci. Uroku dodały piękne dekoracje oraz stroje występujących dzieci. Po zakończeniu rozległy się gromkie brawa. Na ręce pań, które przygotowały przedstawienie z przedszkolakami, złożone zostały podziękowania wraz ze słodkim upominkiem. Mamy nadzieję  że podobne spotkanie jeszcze nastąpi.

  • Jasełka dla rodziców w grupie V i VI

   W piątek 29 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się jasełka dla rodziców dzieci z oddziałów V i VI.  A  było na co popatrzeć. Dzieci z ogromnym przejęciem wcielały się w swoje role, były aniołki, Józef i Maryja, pastuszkowie i górale oraz wiele innych  równie ważnych postaci. Rodzice ze wzruszeniem i niekrytą radością podziwiali występy swoich pociech. Mali aktorzy spisali się na medal i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej  odbyły się zebrania grupowe, podczas których nauczycielki grup przedstawiły podsumowania pracy swoich oddziałów w pierwszym  półroczu  roku  szkolnego 2015/2016. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie.

    

  • Tajemnice kosmosu - zajęcia w grupie V

   Odkrywanie świata odgrywa ogromną rolę w wszechstronnym rozwoju dziecka. Mały człowiek poprzez zabawę w połączeniu z nauką, wzbogaca zasób słownictwa, rozwija spostrzegawczość oraz odkrywa swoje zainteresowania. W piątek 29 stycznia 2016r. przedszkolaki z oddziału V  poznały tajemnice kosmosu z grą edukacyjną Akademii Misia Haribo. Dzieci dowiedziały się ile planet ma Układ Słoneczny? Jakiego koloru są planety? Która z nich jest największa ? Gdzie dokładnie znajduje się Ziemia i kto jest jej najbliższym sąsiadem? Oglądając kosmos w specjalnie przeznaczonych do tego okularach poznały ten fascynujący świat w nieco inny , ciekawszy sposób.

  • Jasełka dla rodziców w grupie II

   28  stycznia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z rodzicami grupy II połączone z przedstawieniem Jasełek. Dzieci ubrane w piękne stroje, starały się jak najlepiej pokazać rodzicom jak przebiegały losy Świętej Rodziny. Rodzicom bardzo podobał się występ i gorąco oklaskiwali swoje pociechy. W tym dniu rodzice uczestniczyli również w zebraniu grupowym podsumowującym pracę wychowawczo - dydaktyczną w pierwszym półroczu. Dziękujemy serdecznie rodzicom za udział w spotkaniu.

  • Zabawy muzyczne z Bum Bum Rurkami w grupie VI

   W 28.01.2016r grupa VI brała udział w zajęciach muzycznych z Bum Bum Rurkami. Są to kolorowe muzyczne tuby wykonane z bezpiecznego, lekkiego tworzywa, dokładnie nastrojone - ich kolory odpowiadają kolejnym dźwiękom gamy. Przedszkolaki uczyły się jak można wydobywać z nich dźwięk, wystukiwały rytmy podane przez nauczycielkę, porównywały długość rurek, segregowały, przeliczały, naśladowały z ich pomocą grę na różnych instrumentach, patrzyły „jak przez lunetę”, mówiły „jak przez telefon”, akompaniowały sobie podczas śpiewania piosenki „Kurki trzy”. Dzieci utrwalały, także nazwy dźwięków gamy odczytując je z tub. Zabawa i nauka z Bum Bum Rurkami cieszy się wielkim zainteresowaniem dzieci – jest wesoło, kolorowo, wszystkie dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach mogąc tworzyć np. Wielką Orkiestrę Bum Bum Rurkową.

  • XIV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

   27.01.2016  roku nasze przedszkole zorganizowało po raz  XIV  Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Do przeglądu zgłosiło się 27 dzieci z przedszkoli w Rzemieniu i Przecławiu, oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej  w Kiełkowie oraz Ochronki w Przecławiu. Przedszkolaki występowały w kategorii solistów i zespołów. Dzieci  zaśpiewały obowiązkową  kolędę „Przybieżeli do Betlejem” i drugą dowolnie wybraną kolędę lub pastorałkę.  Przegląd to okazja do rozbudzania wśród przedszkolaków chęci śpiewania kolęd i pastorałek, kultywowania polskiej tradycji a także  prezentacja  uzdolnień i umiejętności  muzycznych  dzieci. Jury w składzie Pan Janusz Dybski – z-ca burmistrza  Przecławia, Pan Janusz Krakowski Sekretarz Gminy Przecław, Pani Anna Olejniczak – kierownik Miejskiej Biblioteki  i  Pan Stanisław Pazdan - nauczyciel muzyki po wysłuchaniu wszystkich utworów przyznało:                                                                                                                                           Wyróżnienia

   W  kategorii solistów dzieci młodszych:

   Martynce Najuch z Ochronki Sióstr Służebniczek  w Przecławiu

   Szymkowi  Ortyl z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu

   W kategorii solistów dzieci 5,6letnich;

   Natalii Płatek z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej  im. M. Konopnickiej w Kiełkowie,

   Julii Cisło i Kalince Wesołowskiej z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu.

   W kategorii zespołów;

   Zespół 4,5 latków z oddziału II Samorządowego Przedszkola w Przecławiu w składzie Gabrysia Madej, Weronika Kudła i Baruś Kopacz oraz zespół 6 latków z oddziału VI Samorządowego Przedszkola w Przecławiu w składzie Małgosia Olejarz, Oliwia Wych i Lenka Ozimek.

   Jury pogratulowało wszystkim  wykonawcom pięknych występów oraz podziękowało nauczycielom  za przygotowanie dzieci do prezentacji.

  • Zajęcie koleżeńskie w grupie II

   W dniu 25 stycznia w grupie II odbyło się zajęcie koleżeńskie dla nauczycieli naszego przedszkola. Tematem zajęć  było opracowanie wierszyka pt. ,, Bałwanek’’ wg. Metody Dobrego Startu-Marty Bogdanowicz.Celem zajęć było rozwijanie koncentracji uwagi, kształcenie orientacji w schemacie własnego ciała i w przestrzeni, rozwijanie funkcji percepcyjno-motorycznych oraz funkcji językowych, kształcenie spostrzegawczości wzrokowej, doskonalenie koordynacji ruchów, integracja grupy. Dzieci zapoznały się z wierszykiem pt. ,,Bałwanek”- powtarzały go cicho- głośno, a także samodzielnie, rytmicznie wyklaskiwały , powtarzając wierszyk jeszcze raz rytmicznie uderzały butelką plastikową. Następnie zapoznały się ze wzorem graficznym  (trzy kropki) i sposobem jego rysowania. Przedszkolaki mówiły rytmicznie wierszyk, rysując wzór graficzny przedstawiający guziki bałwanka. Odtwarzały wzór rysując całą ręką w powietrzu kropki, palcem na dywanie, a także kredką po śladzie  i samodzielnie. Na zakończenie zajęć dzieci  jako ,,płatki śniegu’’ wirowały w rytm muzyki  w różne strony. Dzieciom zajęcie się bardzo podobało i aktywnie w nim uczestniczyły.

  • Wycieczka "maluszków" i "średniaków" do przedszkolnej kuchni

   25 stycznia 2016 dzieci z grupy I i III w ramach tygodniowego planu pracy pt. „Mali kucharze” odwiedziły przedszkolną kuchnię, by zobaczyć gdzie powstają pyszne i zdrowe posiłki.  Przedszkolaki powitane przez panią Halinkę- kucharkę, zostały oprowadzone po kuchni i zapoznane ze sprzętami, których używa się w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Oczywiście wizytę poprzedziła rozmowa na temat bezpieczeństwa podczas oglądania kuchni przedszkolnej. Przedszkolaki obejrzały wyposażenie kuchni, ogromne: garnki, miski, patelnie, tłuczek do ziemniaków, oraz maszyny i sprzęty ułatwiające pracę kucharek. Pani Halinka opowiedziała dzieciom, w jaki sposób przyrządza się posiłki, zwróciła uwagę na swój strój oraz podkreśliła znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków. Pani kucharka zachęcała także dzieci do zjadania całych porcji posiłków, surówek oraz zdrowych przekąsek: owoców i warzyw. Na zakończenie wizyty w podziękowaniu za przygotowywanie smacznych posiłków wręczyliśmy kwiaty żonkili. Dzieci pełne radości i nowego doświadczenia wróciły do swoich sal, gdzie  w swoim „kąciku kuchennym” naśladowały prace wykonywane przez panią kucharkę.

  • Innowacja pedagogiczna - robimy bananowy koktajl

   22 stycznia 2016 r dzieci z grupy IV w  ramach innowacji pedagogicznej „Wiem, co jem, czyli mały kucharz gotuje” wspólnie z paniami  przygotowały smaczny, zdrowy koktajl bananowy. Przed przystąpieniem do pracy dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu - blenderem  oraz jego działaniem. Utrwaliliśmy także zasady bezpieczeństwa. Po dokładnym sprawdzeniu przepisu "mali kucharze” przystąpili do pracy -  dokładnie umyli ręce, założyli fartuszki i czapeczki na głowę.  Gdy owoce były już pokrojone  w kostkę, dzieci wrzucały je porcjami do blendera  i przyglądały się jak rozdrabnia je na jednolitą masę, wlewały mleko i jogurt w odpowiednich proporcjach. Przed degustacją  znajdujący się w kubeczkach koktajl  został oprószony starta gorzką czekoladą.  Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, zdecydowana większość prosiła o dokładkę. Na zajęciach wykonaliśmy również szaszłyki  z suszonych owoców ( żurawiny, moreli, jabłka oraz rodzynek). Każdy wybierał owoce które lubi najbardziej.

  • Zimowa akcja Akademii Zdrowego Przedszkolaka

   Akcja XVII- zimowa „ Z Marią Konopnicka w świecie emocji” to już kolejna akcja w której nasze przedszkolaki biorą udział. Motto przewodnie wszystkich tegorocznych akcji brzmi: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie…- śladami znanych twórców dla dzieci”. Dzieci w ramach w/w akcji zrealizują trzy bloki tematyczne: Pierwszy: „W świecie uczuć i emocji” przeniesie Nas do wymienionego świata i pozwoli uczyć się rozpoznawać i nazywać emocje oraz wyrażać je w odpowiedni sposób. W drugim utrwalimy wiadomości o zdrowym jedzeniu i odróżniać będziemy dobre produkty od złych, aby udowodnić, że: „Wiemy co jest zdrowe, a co nie”. Ostatni blok: „Nie zapomnij o śniadaniu” poświęcony będzie szczegółowej analizie bardzo istotnego posiłku w ciągu dnia- czyli śniadania. Mamy nadzieję, że wspólnie z dziećmi będziemy się dobrze bawić, a Nasze przedszkolaki wyniosą z zajęć mnóstwo cennej wiedzy, która będzie im służyła przez kolejne lata. Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów do odwiedzania strony Akademia Zdrowego Przedszkolaka. Celem nadrzędnym działalności Akademii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin, zasad prawidłowego żywienia, aktywnego wypoczynku oraz umiejętności budowania trwałych, pozytywnych relacji w rodzinie. 

  • Wizyta księdza Proboszcza w naszym przedszkolu

   W ramach realizacji zadania przedszkola ,,Wychowanie przez czytanie” kontynuujemy spotkania z osobami znanymi w środowisku lokalnym, które czytają dzieciom bajki.  22 stycznia nasze przedszkole odwiedził ksiądz proboszcz Stanisław Kudlik. Czytał przedszkolakom bajkę  ,,Bambi”, dzieci bardzo uważnie słuchały i chętnie odpowiadały na pytania. Na zachętę do dalszego czytania  ksiądz zostawił dzieciom piękną bajkę. Z okazji wizyty tak zacnego gościa dzieci z grupy V i VI przedstawiły jasełka, które były okazją do wspólnego kolędowania. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały księdzu proboszczowi  wielkimi brawami za tak miłe chwile razem spędzone. 

  • Jasełka dla rodziców w grupie III

   W czwartek 21 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z rodzicami grupy III połączone z przedstawieniem jasełek. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i wokalne na tle bożonarodzeniowej stajenki, bardzo się starały by jak najlepiej odegrać powierzone im role. Rodzicom bardzo podobał się występ i gorąco oklaskiwali swoje pociechy. W tym dniu rodzice uczestniczyli również w zebraniu grupowym podsumowującym pracę wychowawczo - dydaktyczną w pierwszym półroczu. Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w spotkaniu.

  • Międzygrupowy Turniej Sportowy w gr III i IV

   W naszym przedszkolu systematycznie dbamy o zdrowie fizyczne naszych przedszkolaków min. organizujemy Międzygrupowe Turnieje Sportowe. W grupie III i IV 20 stycznia odbył się V z kolei turniej pod hasłem „Każdy przedszkolak chce być zdrowy”.  W tym miesiącu ćwiczyliśmy ze Zdrojkiem – bohaterem projektu „Mamo, tato wolę wodę”. Zawody miały na celu kształtowanie zachowań prozdrowotnych, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej, ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie. Dzieci podczas turnieju uczestniczyły w różnych sportowych konkurencjach m.in. przenosiły jak największą ilość piłeczek „kropelek” na czas, skakały na jednej nodze, skakały w workach, chodziły na szczudłach sensorycznych. Na zakończenie dzieci relaksowały się przy muzyce poważnej i wypiły wodę mineralną. Jak zawsze zawody przyniosły dzieciom wiele radości a konkurencje cieszyły się wielkim powodzeniem.

  • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

   W styczniu zgodnie z tradycją obchodzimy uroczyście piękne święto – Dzień Babci i Dziadka. W tym roku zaprosiliśmy kochanych gości do naszego przedszkola w dniach 19 i 20 stycznia. Dzieci zaprezentowały „Jasełka” oraz krótki programy artystyczne: wiersze, piosenki i tańce. W ten sposób dzieci chciały podziękować za okazywaną im miłość i opiekę, za czas który babcie i dziadkowie im poświęcają. Goście z zainteresowaniem i ogromną radością oglądali swoje wnuczki i wnuków podczas przedstawień i nagradzali je gromkimi brawami. Wnuczęta wręczyły też babciom i dziadkom drobne upominki – piękne laurki, a na zakończenie zaprosiły gości na wspólny poczęstunek. Podczas pierwszego dnia spotkań z naszymi gośćmi spotkali się również policjanci z Posterunku w Przecławiu, którzy przekazali informacje na temat zagrożeń związanych z wyłudzeniami pieniędzy.

  • Jasełka dla rodziców w grupie I i IV

   W piątek, 15 stycznia 2016 r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z rodzicami  grup I i IV połączone z przedstawieniem  jasełek. W  scenografii  bożonarodzeniowej stajenki oraz przy brzmieniu kolęd i pastorałek dzieci prezentowały swoje umiejętności. Z  wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role wkładając w nie całe swoje małe serduszka. Rodzicom bardzo podobał się występ. Gorąco oklaskiwali swoje zdolne pociechy. W tym dniu rodzice uczestniczyli również w zebraniach grupowych podsumowujących pracę wychowawczo - dydaktyczną za I półrocze. Dziękujemy rodzicom za udział  w spotkaniu.

  • Zaproszenie na zebrania grupowe

   Serdecznie zapraszamy rodziców na zebrania grupowe połączone z przedstawieniami Jasełek w dniach:

   • 15.01.2016 r. - grupa I i IV o godzinie 15.30
   • 28.01.2016 r. – grupa II o godzinie 15.00
   • 21.01.2016 r. – grupa III o godzinie 15.00
   • 29.01.2016 r. – grupa V i VI o godzinie 15.30
  • Zapraszamy na Dzień Babci i Dziadka

   „Dzień Babci i Dziadka to jedna z ważniejszych dat.

     Damy wam tyle całusów, ile macie lat.

     Złóżymy tyle życzeń ile płatków kwiaty mają.

     By zapewnić ze szczerością, ze wnuczęta was kochają”

   Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadziów do naszego przedszkola na uroczystość z okazji ich święta:

   19.01.2016r  godz. 10.30 -  grupa III

   19.01.2016r  godz. 13.00 -  grupa I  i  IV

   20.01.2016r  godz.  10.30 - grupa V i VI    

   20.01.2016r  godz.  13.30 - grupa II

  • Zajęcie koleżeńskie dla nauczycieli w grupie III

   W dniu 13 stycznia 2016r. w grupie III odbyło się zajęcie koleżeńskie dla nauczycieli. Celem zajęcia było utrwalenie charakterystycznych cech aktualnej pory roku, uogólnianie i rozwijanie twórczego myślenia. Zajęcie rozpoczęło się powitaniem gości i dzieci. Następnie przedszkolaki słuchały wiersza Zima” i omawiały jego treść. Podczas zabawy obrazkowej ,,Atrybuty zimy’’ segregowały i dopasowywały obrazki do obecnej pory roku. Następnie przy piosence "Jungle Bells’’ rozpoczęły zimową zabawę, bawiły się piórkami naśladując wirujące płatki śniegu. Po zabawie układały z elementów bałwanki i przeliczały ich guziki. Kolejnym zadaniem było rozpoznanie prawdziwego i fałszywego zdania przedszkolaki podnosiły buzie uśmiechnięte i smutne. Zajęcie zakończyło się zabawą relaksacyjną "Świeci gwiazdka”. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się zabawy i aktywnie w nich uczestniczyły.

  strona: