Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

 

Nawigacja

Nawigacja

  • Prośba o głosowanie

   Bardzo prosimy rodziców i sympatyków naszej strony internetowej  o głosy na pracę Oliwki Sokołowskiej z grupy IV, która została wytypowana do reprezentowania naszego przedszkola w konkursie pt. „Stwórz kucyka” w ramach programu „Akademia Przyjaźni My Little Pony”. Oliwka wymyśliła „Kucyka Biedronkowego” i namalowała go wykorzystując kredki akwarelowe i suche pastele. Zdjęcie pracy jest zamieszczone na stronie internetowej www.akademia-przyjazni.pl w zakładce KONKURS/GALERIA KONKURSOWA. Pracę wyszukujemy w wyszukiwarce wpisując kod pocztowy 39-320 i miejscowość Przecław. Głosujemy poprzez kliknięcie gwiazdki znajdującej się pod pracą z naszego przedszkola (nie trzeba się logować, wystarczy wpisać swój adres e-mail i na swojej poczcie mailowej potwierdzić głos klikając na podany tam link). Głosowanie trwa od 20 maja 2016 r. od godz. 1200do 8 czerwca 2016 r. do godz. 1200 (1 osoba=1głos na dobę – szczegóły w REGULAMINIE na w/w stronie. ZA WSZYSTKIE GŁOSY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

  • Ogłoszenie dla rodziców

   W dniu 27 maja 2016r.  ( piątek po Bożym Ciele )

   Przedszkole będzie nieczynne

  • Zaproszenie na Festyn Rodzinny

   Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna przedszkola zapraszają rodziców z dziećmi na Festyn Rodzinny pod hasłem „TAŃCZY DUŻY, TAŃCZY MAŁY”- muzyczno-taneczna podróż dookoła świata

   w dniu 31 maja o godz. 16.00 na obiekcie sportowym „ Orlik”.

   Zapisy na festyn u nauczycieli w grupach.

    Koszt od dziecka 10 zł (wyżywienie).

    

  • Sukcesy plastyczne

   Gratulujemy sukcesów laureatom  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt,, Mamo, tato nie siedź na kanapie’’ zorganizowanego przez Publiczne Przedszkole nr 10 w Łomży. W konkursie Hubert Helowicz z oddziału V zajął I miejsce, a Małgosia Olejarz z oddziału VI zajęła III miejsce. Celem konkursu było rozwijanie talentów plastycznych dzieci oraz ukazanie form aktywnego spędzania wolnego czasu  w rodzinie. Dzieciom i ich rodzicom dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  • Międzygrupowy przegląd "Piosenki z ulubionych bajek"

   W dniu 20.05.2016 w ramach realizacji zadania - ,,Wychowanie przez czytanie” w naszym przedszkolu odbył się międzygrupowy przegląd pt. „Piosenki z ulubionych bajek”. W przeglądzie wzięło udział 11 dzieci. Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań i zdolności muzycznych, integracja dzieci, oraz utrwalenie wiadomości związanych z bohaterami bajkowymi. Dekoracja sali i stroje uczestników odzwierciedlały bajkowe klimaty. Można było zobaczyć Królewnę Śnieżkę, Krasnoludki,  Misia Uszatka, Kopciuszka z Królewiczem, piękną Syrenkę oraz wiele innych ciekawych postaci. Występy dzieci oceniało jury w składzie: Elżbieta Midura – dyrektor Samorządowego Przedszkola w Przecławiu oraz pani prowadząca zajęcia rytmiczne, Maria Cerlich. Po wysłuchaniu wszystkich piosenek jury postanowiło wyróżnić Gabrysia Mazura z grupy III za piosenkę „Bajeczki” oraz Piotrusia Chałupnika z grupy IV, który zaśpiewał piosenkę  z bajki „Kopciuszek”. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, następnie wszystkim artystom wręczono nagrody, a wyróżnionym dyplomy. Gratulujemy dzieciom pięknych występów.

  • Sukcesy plastyczne

   Został rozstrzygnięty Ogólnopolski  konkurs  plastyczny  "Polski Żołnierz moim bohaterem" w którym brały udział dzieci z grupy IV. Jury składające się   z żołnierzy dywizjonu artylerii samobieżnej 1 Warszawskiej Brygady Pancernej dokonało oceny nadesłanych prac.  Agatka Rataj narysowała Marszałka Piłsudzkiego na koniu i zajęła 2 miejsce. Natomiast Dawidek Patyk, który przedstawił walkę z Krzyżakami zdobył wyróżnienie. Gratulujemy  kolejnego sukcesu.

  • Wycieczka grupy I i II do ośrodka "RADO" w Woli Chorzelowskiej

   W dniu 19 maja przedszkolaki z grupy I i II wybrały się do „Rado” w Woli Chorzelowskiej. Gdy dotarły na miejsce mogły bawić się na terenach rekreacyjnych ośrodka.  Nie zabrakło zabaw z piłką, chustą animacyjną, skoków na trampolinie, zabaw z bańkami mydlanymi, na zjeżdżalniach i huśtawkach. Po wyczerpującej aktywności fizycznej dzieci zjadły pyszną kiełbaskę z grilla i wypiły gorącą herbatę. Po zasłużonym wypoczynku dzieciaki z wielką chęcią wybrały się na spacer po pięknych terenach obiektu, zasiadły w bryczce oraz odpoczęły w pięknym parku. Na zakończenie wszyscy chętnie udali się na plac zabaw. Podczas wycieczki śmiechom i radości nie było końca, a w czasie drogi powrotnej niejednemu wycieczkowiczowi zamykały się oczka ze zmęczenia.

  • Sukcesy plastyczne

   Miło nam poinformować o kolejnym  sukcesie plastycznym.. Nasze Przedszkole brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Leśna Rodzina” zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu. Konkurs polegał na przedstawieniu wizerunku leśnej rodziny, bazując na własnych obserwacjach przyrody. Celem było  budowanie pozytywnego wizerunku Lasów Państwowych wśród najmłodszych. Bartuś Dub  z grupy VI zdobył III miejsce w tym konkursie. Bartuś  narysował obrazek przedstawiający las a w nim dużo  radosnych zwierząt. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  • Dnia 18 maja grupę V i VI  odwiedził dziadziu  Lenki  Muniak, który w wolnych chwilach zajmuje się pszczelarstwem. Celem odwiedzin było poznanie przez dzieci pracy pszczelarza oraz narzędzi i przyborów do wykonywania różnych czynności w ulu. Pan Muniak zaprezentował narzędzia i przybory niezbędne w pracy pszczelarza ( podkurzacz, dłuto pasieczne, szczotka do zamiatania, podkarmiaczki, kraty przegrodowe). Z wielkim zaciekawieniem dzieci oglądały rój pracowitych pszczół dostrzegając wśród nich królową. Oglądały plastry miodu, wosk i kit pszczeli. Dziadziu Lenki zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa płynące w kontakcie z pszczołami. W tym celu zaprezentował strój będący ochroną pszczelarza, z którego skorzystały dzieci przebierając się by przez chwilę poczuć się jak pszczelarz. Podkreślił również walory zdrowotne miodu. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Pełni wrażeń, zdobytych wiadomości i ciekawostek z życia pszczół i pracy pszczelarza podziękowaliśmy Panu za mile spędzony czas i słodki upominek.

  • Sukces Antosi na III Podkarpackim Konkursie Piosenki

   17 maja 2016r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbył się finał III Podkarpackiego Konkursu Piosenki „O Baśniową nutkę” zorganizowanego przez Przedszkole Miejskie Nr 9 „Baśniowa Kraina”.  W finale wystąpiło 17 solistów z całego Podkarpacia, którzy zaprezentowali różne wesołe piosenki Nasze przedszkole reprezentowała Antonina Tomaszewska z grupy IV . Zaśpiewała piosenkę pt. „Laleczka z Saskiej porcelany”. Tosia pięknie wyśpiewała piosenkę. Doskonałą dykcją i gestami odzwierciedliła jej treść. Zachwyciła jurorów i publiczność zdobywając wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu! 

  • Wycieczka do biblioteki grupy II

   W ramach realizacji tematu tygodnia ,,W świecie książek’’, dzieci z grupy II w dniu 16 maja wybrały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Przecławiu. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci. Przedszkolaków przywitała Pani Iza Wolanin, która przygotowała dla dzieci pogadankę dotyczącą zasad wypożyczania  i szanowania książek. Podczas spotkania Pani Iza opowiadała nam o swojej pracy, zapoznała z zasadami zachowania w bibliotece, pokazała pomieszczenia oraz zachęcała dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Ponadto przedszkolaki  rozwiązywały zagadki o ulubionych bajkach oraz z wielkim zainteresowaniem oglądały rożne, ciekawe przeznaczone dla nich książki.  Na zakończenie wszystkie dzieci wypożyczyły książeczki. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

  • Dzień otwarty w przedszkolu

   W czwartek 12 maja w naszej placówce odbył się Dzień Otwarty dla dzieci i rodziców przyszłych przedszkolaków. Od 1 września 2016 roku edukację przedszkolną rozpocznie 55 nowych przedszkolaków. To wszystkie dzieci, które w procesie rekrutacji zostały zgłoszone do przedszkola. Przyjęcie dzieci było możliwe dzięki decyzji Pana Burmistrza Przecławia Ryszarda Wolanina o utworzeniu dodatkowego oddziału dla dzieci 3 letnich. Przybyłych gości - rodziców, dzieci i Pana Burmistrza przywitała pani dyrektor Elżbieta Midura i zaprosiła do obejrzenia teatrzyku pt. „O żabkach w czerwonych czapkach” w wykonaniu dzieci z gr. II i III. Później dzieci udały się do swoich sal, gdzie bawiły się wspólnie z paniami wychowawczyniami i samodzielnie w kącikach zabaw. Wizyta w przedszkolu dała dzieciom możliwość zabawy w większej grupie oraz pozwoliła na zaznajomienie się z tym co nieznane. Na zakończenie spotkania pani dyrektor wręczyła dzieciom drobne upominki zaprosiła na kolejne spotkania. Wszystkim dzieciom życzymy spokojnego i miłego startu w przedszkolne życie.

  • Sukces plastyczny

   Pragniemy poinformować o kolejnych sukcesach plastycznych w grupie I. Rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Plastyczny promujący zdrowy tryb życia pt.„Jestem zdrowy cały rok” zorganizowany przez Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim. Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o zdrowie, kształtowanie postaw prozdrowotnych. Dziewczynki z grupy I wykonały piękne ilustracje które zachwyciły jurorów. W konkursie tym Martynka Charchut i Jagódka Jurasz zdobyły II miejsce, a Martynka Borowiec wyróżnienie. Ponadto Laurka Więch zdobyła  II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.„Kim chcesz zostać w przyszłości?” zorganizowany przez Przedszkole nr 2 Włoszakowice oddział w Krzycku Wielkim. Cieszymy się z sukcesów dziewczynek i zachęcamy do dalszego rysowania.

  • Europejski tydzień w grupie IV

   Po realizacji treści patriotycznych w związku ze Świętem Flagi i kolejną rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w cyklu zajęć po hasłem „Jestem małym Europejczykiem”. Dla dzieci z grupy IV była to kontynuacja realizacji autorskiego programu edukacji europejskiej „Przedszkolak w Europie”. W czasie zajęć dzieci poznawały nazwy państw należących do Unii Europejskiej oraz ich stolice, czytały je globalnie, wskazywały państwaUnii na mapie Europy.Świętowały Dzień Europy, Holandii, Hiszpanii, Grecji i Polski. Każdego dnia dzieci ubierały się w kolorach flagi danego kraju i poznawały jego ciekawostki, charakterystyczne dla niego zwyczaje, tradycje, tańce.Dowiedziały się z czego słynie Holandia i wykonały wiatraki z rolek po papierze toaletowym. Podziwiały dzieła Antonio Gaudiego, słuchały muzyki hiszpańskiej, tańczyły makarenę, jadły tortillę z ziemniaków i jajek, a na deser hiszpański smakołyk – nugat z miodem i orzechami. Tańczyły sirtaki zwany tańcem Zorby, częstowały się samodzielnie wykonaną sałatką grecką, a na deser przysmakiem o nazwie baklawa. Obejrzały prezentację multimedialną o Wielkiej Brytanii, zajadały się tostami własnej roboty i rozpoznawały charakterystyczne miejsca z różnych krajów Europy. Na koniec utrwaliły sobie informacje na temat naszej Ojczyzny – symbole narodowe, wiersz Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka” oraz najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w „wędrówce” po Europie, a rodzice aktywnie wspierali je w poszukiwaniu odpowiednich barw ubioru na każdy dzień.

  • Sukcesy plastyczne

   Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Pierwsze kwiaty wiosny” zorganizowany  przez Przedszkole Miejskie nr 44 w Łodzi. Konkurs miał na celu rozbudzanie zainteresowań dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny; poszerzanie wiedzy na temat przyrody. Decyzją jury Laura Wiech z oddziału  I otrzymała wyróżnienie. Cieszymy się kolejnym sukcesem Laurki. Gratulacje!

  • Wycieczka starszaków do Rzeszowa

   6 maja 2016r grupy IV i VI wraz z opiekunami odwiedzili  Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. To urokliwe miejsce przeniosło nas w niezapomniany świat bajek i filmów animowanych. Zwiedzając pomieszczenia muzealne przedszkolacy  podziwiali licznie zgromadzone eksponaty. Z łatwością rozpoznawali takie bajkowe postacie jak: Miś Uszatek, Muminki, Reksio, Bolek i Lolek, a słuchając opowieści  przewodnika  zapoznali się również z mniej znanymi bohaterami bajek dla dzieci jak: Jacek i Agatka, Piaskowy Dziadek czy Profesor Baltazar Gąbka.  Dzieci zasiadły również w ławce z Misiem Uszatkiem pozując do zdjęć. Nasi mali wycieczkowicze z przyjemnością obejrzeli również bajki w sali kinowej m.in. Pampalini łowca zwierzą czy Profesora Baltazara Gąbkę. Na koniec zwiedzania dzieci oglądnęły czasową wystawę poświęconą Gwiezdnym Wojnom.  Wykonywały zdjęcia w strojach i maskach bohaterów. Kolejnym punktem wycieczki  była największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego, mieszcząca się w Millenium Hall. Z ogromnym zachwytem podziwialiśmy ,,klockowe eksponaty” m.in. makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami, bazę Księżycową, wioskę, Zamek Średniowieczny.  Zobaczyliśmy również Interaktywną Mapę Europy, pokazującą granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Największą jednak atrakcją zwłaszcza dla fanów piłki nożnej była figura Roberta Lewandowskiego wykonana z 70 tysięcy klocków. Zachwyt wśród dzieci wzbudził również samolot Boeing należący  do prezydenta Stanów Zjednoczonych który pochłonął ponad milion klocków -  ma 11 metrów długości i 3 metry wysokości. Ostatnim etapem naszej wycieczki  było miejsce do kreatywnych zabaw dla dzieci - Fun Park Strefa Zabawy w której dominowały klocki różnej wielkości. Można było nimi pisać, malować, jeździć, liczyć, konstruować. Stworzone przez dzieci samochody z klocków zjeżdżały z pochylni lub skakały na skoczniach. Był to dzień pełen wrażeń dla naszych przedszkolaków. W drodze powrotnej dzieci opróżniały swoje plecaki wypełnione łakociami. Trochę zmęczeni ale szczęśliwi i  pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

  • Wycieczka do Remizy strażackiej

   „Bije dzwon na alarm,
   już śpieszą strażacy.
   Czasem w nocy - ze snu,
   czasem w dzień - do pracy”

   4 kwietnia w  dniu św. Floriana przedszkolaki z wszystkich grup wybrały się z życzeniami do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przecławiu. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą , przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa na drodze oraz w czasie pożaru, burzy czy wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, pomagają w czasie powodzi, ratują zwierzęta. Przedszkolaki z bliska miały możliwość zobaczyć jak wygląda wóz strażacki, sprzęt gaśniczy, wyposażenie, jakim dysponują strażacy oraz strój strażaka do codziennej pracy. Dodatkową atrakcją była dla przedszkolaków możliwość usłyszenia sygnałów, których używają strażacy, gdy jadą na akcję. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały za miłe, gorące przyjęcie i wręczyły strażakom kwiaty.

   Serdecznie dziękujemy strażakom OSP w Przecławiu za pomoc w zorganizowaniu tego wyjątkowego spotkania a jednocześnie życzymy jak najmniej wyjazdów do zdarzeń oraz zawsze bezpiecznych powrotów.

  • Wyniki Ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Zdrowie na talerzu"

   29 kwietnia  2016 roku w Samorządowym Przedszkolu w Przecławiu rozstrzygnięto Ogólnopolski  konkurs plastyczny pt. „Zdrowie na talerzu".

   Komisja w składzie:

   • dyrektor przedszkola mgr Elżbieta Midura
   • nauczyciel mgr Marta Kasperowicz
   • nauczyciel mgr Agnieszka Borkowska
   • nauczyciel mgr Marlena Kędzior

          

   Biorąc pod uwagę  samodzielność, pomysłowość, estetykę oraz zgodność  z tematyką konkursu, komisja wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. 

   3-4 latki:

   I miejsce- Alicja Niedzielska,  Miejskie Przedszkole nr 10 im Marii Konopnickiej w Puławach, opiekun- Katarzyna Poświatowska

   II miejsce- Bartek Laskowski, Przedszkole nr 6 w Bydgoszczy, opiekun Ewa Szulc

   III miejsce- Anna Maciejewska, Przedszkole  nr 5  w Wrocławiu, opiekun- Małgorzata Bieranowska

   5-6 latki:

   I miejsce- Iga Fizia, Przedszkole w Strumieniu, opiekun-Lucyna Mazurek

   II miejsce- Gabriela Misiurek, Przedszkole Miejskie nr 11, im. Marii Konopnickiej w Lesznie, opiekun- Iwona Paruszewska

   III miejsce- Mateusz Juralewicz, Przedszkole Samorządowe w Lubaniu, opiekun- Katarzyna Czerwińska

    

   Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

   Dyplomy i nagrody zostaną wysłane pocztą.

  • Spotkanie z rodzicami w grupie IV

   29 kwietnia 2016 r. odbyło się spotkanie z rodzicami w grupie IV. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”, zachęcające do prowadzenia zdrowego stylu życia. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja wierszy znanych polskich poetów pod hasłem „Rodzice dzieciom”. Wystąpili: Agatka Rataj i Zuzia Krawczyk z mamą Agatki (wiersz pt. „Jasne jak słońce” Jana Brzechwy), Maja Misiak z siostrą Amelią (wiersz pt. „Dwie Gaduły” Jana Brzechwy), Nikodem Kopacz z rodzicami i bratem Adasiem (wiersz pt. „Żaba” Jana Brzechwy), Łukasz Kukla z bratem Rafałem („Tańcowały dwa Michały” Juliana Tuwima), Aleksandra Jaje z rodzicami („Leń” Jana Brzechwy), Alicja Bogdan z mamą („ZOO” Jana Brzechwy), Natalia Strzępka z mamą (wiersz pt. „Tęcza” Marii Konopnickiej) oraz Oliwia i Maja Sokołowskie (wiersz pt. „Entliczek – Pentliczek” Jana Brzechwy). Rodziny wykazały się talentem i pomysłowością przygotowując ciekawe adaptacje wierszy, wykorzystując także rekwizyty i kostiumy. Podsumowany został również konkurs fotograficzny „Kanapkowe buźki” zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Wiem, co jem, czyli mały kucharz gotuje”, którego celem było czerpanie radości z tworzenia zdrowych posiłków wspólnie z rodzicami. W konkursie wzięli udział: Maja Sokołowska, Oliwia Sokołowska, Mikołaj Sokołowski, Łukasz Kukla, Wiktoria Madej, Gabriela Bugaj, Maja Misiak, Mikołaj Bieś, Zuzanna Krawczyk, Milena Strzelczyk i Lena Kurgan. Konkursowe prace można było podziwiać przez cały kwiecień w holu przedszkola. Na koniec rodzice zapoznali się ze sprawami bieżącymi oraz gotowością szkolną swoich dzieci. Miłym zakończeniem spotkania był poczęstunek - przedszkolacy przygotowali ciasteczka ryżowe upieczone na zajęciach innowacji pedagogicznej.

  • Sukcesy plastyczne

   Miło nam poinformować państwa o sukcesach plastycznych naszych przedszkolaków. W  XIV edycji  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego  "Współcześni Rycerze św. Floriana’’ zorganizowanego przez Muzeum w Przeworsku , Zespół Pałacowo-Parkowy  Milenka  Jaszcz  z gr. V zajęła II miejsce, a Jakub Jurkowski z gr. V zajął  III miejsce. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z różnorodnością zadań wykonywanych obecnie przez Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną na rzecz ratowania życia, zdrowia oraz mienia człowieka, jak również propagowanie zasad bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej oraz postawy bezpiecznego  zachowania w życiu codziennym, a zwłaszcza bezpiecznego korzystania z dróg. Serdecznie gratulujemy laureatom . Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w sobotę tj. 14.05.2016r o godz. 1500 w budynku Działu Historii Pożarnictwa Muzeum  w Przeworsku połączonej z Nocą Muzeów.

  strona: