Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

 

Nawigacja

Nawigacja

  • Sukcesy plastyczne

   Gratulujemy Gabrysi Więch zajęcia I miejsca oraz Emilce Krzempek zdobycie wyróżnienia  w IX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. ,,Świętość Jana Pawła II-moją drogą do świętości’’. Patronat nad konkursem sprawowali ks. Bp Stanisław Jamrozek , Prezydent Miasta Przemyśla oraz Podkarpacki Kurator Oświaty. Celem konkursu było inspirowanie do życia świętością Jana Pawła II  oraz wyrażanie pozytywnych wartości przez formy plastyczne. Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 25 października 2014r. w Domu Katolickim Roma w Przemyślu poprzedzone Mszą św.  w Archikatedrze w intencji uczestników konkursu  pod przewodnictwem ks. Bp Stanisława Jamrozka. Jeszcze raz gratulujemy laureatkom i życzymy kolejnych sukcesów.

  • Wystawa fotograficzna

   Wystawa fotograficzna,, Moje rodzinne wakacje’’

   Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci  do obejrzenia wystawy fotograficznej pt. „Moje rodzinne wakacje” umieszczonej w holu dolnym przedszkola. Jednocześnie dziękujemy rodzicom za udostępnienie  pięknych zdjęć  swoich  pociech podczas rodzinnego spędzania tegorocznych wakacji  w ciekawych miejscach,  różnych zakątkach Polski i nie tylko.  Na wystawę swoje zdjęcia zgłosiło 23 dzieci z naszego przedszkola, dzięki czemu udało nam się  stworzyć niezwykłą galerię, chętnie odwiedzaną przez naszych przedszkolaków. Wystawa  ta jest jedną z form budzenia u dzieci przedszkolnych przywiązania do rodziny, ojczyzny, swego miasta czy regionu. Uczy dostrzegać  piękno naszego kraju, słowem kształtować uczucia, z których po latach zrodzić się może prawdziwy, gorący patriotyzm.

   Zachęcamy do oglądania wystawy do końca października 2014r.

  • Próbna ewakuacja w przedszkolu

   PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

   W czwartek 16 października w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja.  W tym dniu na terenie placówki przebywało 121 dzieci w 6 grupach przedszkolnych i 19 osób personelu. Dzieci wcześniej zostały zapoznane z zasadami obowiązującymi podczas ewakuacji. Akcja  nadzorowana przez specjalistę do spraw kontrolno-rozpoznawczych st.asp. Bernarda Maziarza z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Mielcu, przebiegała bardzo sprawnie, spokojnie, z zachowaniem wszystkich procedur. Ewakuacja miała na celu ćwiczenie bezpiecznego i zorganizowanego opuszczenia budynku przedszkola podczas zagrożenia w tym przypadku – pożaru. Na kilka minut sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci  i personel bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Po zakończeniu ćwiczeń przedszkolaki spotkały się z  panem strażakiem, który w formie pogadanki utrwalił  z dziećmi zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz wyjaśnił  w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Przedszkolaki  wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Wizyta była dobrą okazja do przypomnienia dzieciom numerów alarmowych  do Straży Pożarnej - 998 i 112. Dziękujemy panu strażakowi, który sprawował  kontrolę nad  prawidłowością ewakuacji  i życzymy jak najmniej niebezpiecznych akcji.

  • Jesienna wycieczka do lasu

   Korzystając ze słonecznej,  jesiennej pogody w czwartek 9 października dzieci  pojechały na wycieczkę do lasu. Grupy młodsze zwiedzały „szkółkę leśnych drzewek”, a grupy starszaków odwiedziły rezerwat „Bagna Przecławskie”. Jesienny las odsłonił przed dziećmi niektóre swoje tajemnice, a wędrówka leśnymi ścieżkami  umożliwiła dzieciom bliski kontakt z naturą. Przedszkolaki oglądały jesienną szatę lasu, przyglądały się różnokolorowym liściom, rozpoznawały i nazywały drzewa, krzewy i rośliny zielone.  Słuchały odgłosów przyrody:  śpiewu ptaków i szumu drzew. Zbierały także różne dary lasu: kolorowe liście, szyszki, żołędzie, kawałki kory, które po powrocie do przedszkola umieściły w „kącikach przyrody” na swoich salach.  Wycieczka była okazją do budzenia zainteresowania otaczającą przyrodą, bogacenia wiedzy o ekosystemie jakim jest las i kształcenia postaw proekologicznych u przedszkolaków.

  • Zapraszamy na Pasowanie

    

   Kochana Mamusiu i kochany Tato,

   będę przedszkolakiem, co powiecie na to?

   Podczas pasowania złożę przyrzeczenie,

   a teraz Wam daję ważne zaproszenie!

   Serdecznie zapraszamy na Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka, które odbędzie się w naszym przedszkolu:

   w czwartek 23 października o godz. 15.30 – grupa I

   w  piątek 24 października o godz. 10.30 – grupa II, III, IV, V, VI.

   Pasowanie dotyczy dzieci, które rozpoczęły w tym roku edukację przedszkolną. Serdecznie zapraszamy rodziców nowych przedszkolaków. Prosimy  o odświętny strój dla swoich Pociech. 

  • Edukacja zdrowotna w naszym przedszkolu

   Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademia Aquafresh”

   W naszym przedszkolu dzieci brały udział w ogólnopolskim programie edukacji zdrowotnej pt. „Akademia Aquafresh”, którego nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej, a dzięki temu walka z próchnicą. Przedszkolaki codziennie brały udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez nauczycielki oraz oglądały filmy edukacyjne o przygodach bohaterów Pastusiowej Krainy. Przyjazny dinozaur Barney po każdych zajęciach zadawał pytania, a dzieci wykazując się wiedzą zdobywały kolejne sprawności: „Przyjaciół Pastusiów”, „Zębowych znawców”, „ Opiekunów szczoteczek”, „Mistrzów szczotkowania”, „Witaminowych ekspertów” i „Pomocników dentysty”. W ramach realizacji programu starszaki wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego znajdującego się w Ośrodku Zdrowia w Przecławiu. Celem tej wycieczki było przede wszystkim przełamanie obawy przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani Gosia, asystentka pana dentysty, przyjęła dzieci bardzo serdecznie - zapoznała z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak leczy się zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego i przeprowadziła pogadankę na temat mycia zębów. Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie i obiecały, że wrócą do niego odważnie z rodzicami. Każdy z uczestników programu otrzymał do domu kalendarz szczotkowania zębów. Po upływie miesiąca okaże się, kto zasłużył na dyplom Akademii Aquafresh.  Miejmy nadzieję, że wszyscy  będą pamiętać o codziennym szczotkowaniu zębów – rano i wieczorem.

  • Sukcesy plastyczne

   Pierwszy sukces plastyczny w roku szkolnym 2014/2015

   06.10.2014r został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs  plastyczny pt. "Europejski dzień bez samochodu"  organizowany przez Niepubliczny Punkt Przedszkolny ,,Adaś” w Michałowicach. Patrycja Sztuka z grupy IV narysowała piękną pracę kredkami pastelowymi i zdobyła 2 miejsce. Cieszymy się sukcesem Patrycji i życzymy jej wielu ciekawych pomysłów w kolejnych konkursach.Gratulacje!

  • Rekord Guinnessa z udziałem naszych przedszkolaków

   Przedszkolaki ustanawiają nowy Rekord Guinnessa

   Już po raz kolejny w miesiącu  wrześniu  nasze przedszkole brało udział  w ogólnopolskim programie edukacji zdrowotnej  ,,Akademia Aquafresh ’’. W tegorocznej edycji  programu  wspólnie z innymi przedszkolami w całej Polsce, postanowiliśmy  ustanowić nowy Rekord Guinnesa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie.  Cel został osiągnięty.  30 września 2014r. o godzinie 12:00 przez dwie minuty 131 naszych przedszkolaków szczotkowało zęby.  W całej Polsce było to 257 500 dzieci.

   Wszystkim przedszkolakom serdecznie dziękujemy!

  • Moje rodzinne wakacje

   Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci do wzięcia udziału w wystawie fotograficznej pt. ,,Moje rodzinne wakacje’’ organizowanej w naszym przedszkolu.  Zdjęcia formatu A5 ( 10 cm x 15 cm)  przedstawiające rodzinę podczas  tegorocznych wakacji, niezależnie czy w górach, czy nad morzem, jeziorem, w lesie czy w domowym ogródku  prosimy składać u nauczycielek grup do 10.10.2014r. Każde zdjęcie prosimy opisać na odwrocie podając ( autora zdjęcia, datę wykonania, przedstawione miejsce lub rodzinę).

   Liczymy na aktywny udział Państwa!

  • Dzień Przedszkolaka

   Świętujemy Dzień Przedszkolaka

   W dniu 19.09.2014 r. w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Był to dzień szczególny, pełen radosnej zabawy. Nie zabrakło uśmiechu na twarzach wszystkich dzieci, bowiem panie nauczycielki przygotowały szereg atrakcji dla dzieci. Aby podkreślić ten szczególny dzień każda grupa miała koszulki w innym kolorze i papierowe czapeczki wykonane w domu z rodzicami. Grupy młodsze 3-, 4 latki rozpoczęły świętowanie od zaśpiewania piosenki pt. ,,Jestem sobie przedszkolaczek’’, układały puzzle, następnie sprawdzały swoją celność rzucając woreczkiem do pojemnika, oraz tańczyły przy muzyce. Po zabawach w auli przedszkolnej dzieci bawiły się w ogrodzie przedszkolnym chustą animacyjną KLANZA i puszczały kolorowe bańki. Starszacy zaśpiewali razem piosenkę „Marsz przedszkolaków”, układali puzzle o większym stopniu trudności i uczestniczyli w grupowych zabawach sprawnościowych (np. podawanie piłki na czas). Potem w wesołym korowodzie przeszli na boisko „Orlik”, gdzie po zabawie z chustami KLANZA mogli się swobodnie wybiegać łapiąc bańki mydlane puszczane przez wychowawczynie.

   Dzień ten był dla wszystkich dzieci pełen niezapomnianych emocji i wielkiej radości.

  • Spotkanie z policjantem

   ,,Jestem bezpiecznym przedszkolakiem’’ – spotkanie z policjantem.

   Od pierwszych dni pobytu dziecka w przedszkolu realizowana jest tematyka związana z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Bezpieczeństwem w przedszkolu, domu, na ulicy i w różnych sytuacjach z życia codziennego. Dążymy do tego, aby nasze przedszkolaki świadome były czyhających wokół zagrożeń, ale przede wszystkim – wiedziały, jak ich unikać oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. W tym celu w każdej grupie realizowane były różne pogadanki, pokazy, spacery… Jednak jest jedna osoba, która wie o bezpieczeństwie najwięcej… policjant!

   Dlatego też 11 września 2014r do naszego przedszkola zaprosiliśmy komendanta policji w Przecławiu Pana Grzegorza Maruchę, który dopełnił wiedzę, jaką do tej pory posiadły nasze przedszkolaki. Dzieci dowiedziały  się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak powinny podróżować samochodem, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, a także dlaczego nie można ufać nieznajomym. Dzieci zadawały również wiele pytań, które dotyczyły codziennej pracy policjanta. Spotkanie, które było dla wielu z nas niezwykle emocjonujące, na pewno pozostanie w pamięci, a uzyskana wiedza będzie nam służyć przez długi czas.

   Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że spotkał się z naszymi przedszkolakami.   Zapraszamy częściej do naszego przedszkola.

  • Zapraszamy rodziców na zebrania grupowe

   Zapraszamy rodziców na zebrania grupowe w dniu 16 września

   ( wtorek) 2014 roku wg harmonogramu

   Grupa I

   Godz. 15.30

   Grupa II

   Godz. 15.30

   Grupa III

   Godz. 16.00

   Grupa IV

   Godz. 16.00

   Grupa V

   Godz. 15.00

   Grupa VI

   Godz. 16.00

   Ze względu na ważność omawianych spraw organizacyjnych poszczególnych grup prosimy o niezawodne przybycie

  • Narodowe Czytanie

   Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami  do przyłączenia się  do Ogólnopolskiej Akcji Narodowego  Czytania, która odbędzie się  w naszej miejscowości  w  sobotę 6 września 2014r. w MCK w Przecławiu  od godziny 17.30. W programie  przewidziano odtwarzanie scen  oraz czytanie fragmentów ,,Trylogii ‘’ H. Sienkiewicza , konkursy z nagrodami, malowanie ilustracji, wymiana książek, otrzymywanie pamiątkowych, okolicznościowych pieczątek. Narodowe Czytanie to akcja pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. 

   Każdy przedszkolak  to mały Polak, który dzięki fragmentom Trylogii usłyszy  o przygodach wyjątkowych żołnierzy  i zobaczy stroje szlacheckie. Będzie to dla nich  być może pierwsza lekcja historii. Narodowe Czytanie stanowi wspaniałą okazję , by poznać przygody Sienkiewiczowskich bohaterów.

          Zachęcamy Państwa do licznego udziału!

  • Witamy po wakacjach

   Drodzy Rodzice!

   Serdecznie witamy kochane dzieci i ich rodziców w nowym roku szkolnym 2014/2015. Szczególnie ciepło witamy dzieci i rodziców po raz pierwszy przybywających do naszego przedszkola,  liczymy na Państwa zaangażowanie i współpracę. Jesteśmy przekonani, że trudne chwile rozstania i minuty wypełnione tęsknotą szybko ustąpią miejsca radosnej zabawie. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy wesołej i przyjemnej zabawy w ciągu całego roku, samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości w zdobywaniu wiedzy.

   W naszym przedszkolu nie ma uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego,

   1 września przyprowadzamy dzieci według zadeklarowanych godzin.

   Oto na początek kilka najistotniejszych informacji o zasadach organizacyjnych w naszym przedszkolu:

   1.Przedszkole czynne jest od godziny 6.30-16.30 i przebywa w nim 147 dzieci w 6 oddziałach.

   2. W godzinach od 6.30 do 7.30 dzieci przebywają na sali grupy II na parterze.

   3. Przedszkole posiada własny blok kuchenny, gdzie przygotowywane są posiłki dla dzieci.

   4. Dzieci  powinny być przyprowadzone do przedszkola do godziny 8.20

   5. Podstawa programowa realizowana jest w godzinach od 8.00 do 13.00

   6. Rodzice przyprowadzając dziecko do przedszkola , po przebraniu dziecka w szatni odprowadzają je do sali przekazując je pod opiekę nauczycielce.

   7. Rodzice także odbierają dziecko bezpośrednio od nauczyciela. Podobnie jak przy przyprowadzaniu informują o swoim przybyciu opiekującą się dzieckiem nauczycielkę.

   8. Jeśli dziecko będą odbierały inne osoby niż rodzice, niezbędne jest wypisanie druku upoważnienia, dostępnego u nauczyciela.

   9. Wszystkie dzieci powinny przynieść do przedszkola :

   • pantofelki,
   • szczoteczkę i pastę do zębów.
   • strój gimnastyczny w podpisanym  woreczku ( koszulkę i spodenki
   • dzieci 3, 4 letnie ubranka zapasowe do zmiany w razie potrzeby (majteczki, skarpetki, rajstopki, koszulka, spodenki, bluzeczka) w woreczku opisanym imieniem i nazwiskiem dziecka.

   10. Informacje dotyczące wysokości opłat za przedszkole reguluje Uchwała Miejskiej w Przecławiu, dostępna dla rodziców na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej przedszkola:  w zakładce informacje dla rodziców

   11. Do przedszkola uczęszczają dzieci zdrowe, dlatego też, podczas pobytu dziecka przedszkolu nie wolno podawać dzieciom żadnych lekarstw.

   12. Dzieci pomiędzy posiłkami korzystają  z wody mineralnej bez ograniczeń.

   13. Wszelkie istotne informacje dla rodziców zamieszczane są na tablicy ogłoszeń dla rodziców, w holu przedszkola.

    O bieżących działaniach dzieci dowiecie się Państwo z tablic „grupowych” na szatniach poszczególnych grup.

   Informacje o przydziale do grup i o nauczycielach prowadzących znajdują się na tablicy ogłoszeń w holu  naszego przedszkola. Wszelkie dodatkowe informacje udzielamy pod numerem  tel. 17 58 130 67

   Świat przedszkola jest radosny
   od jesieni aż do wiosny.
   Z radością dziś obwieszczamy,
   że rok szkolny zaczynamy!

    

  • Informacja o odjazdach autobusów szkolnych

   Informacja o odjazdach autobusów szkolnych

    W dniu 1 września 2014 roku  autobus szkolny do przedszkola na trasie Podole – Przecław – Podole

   Odjazd 8.30 przystanek Wólka Podolska – Koniec

   Powrót 12.30 przystanek przedszkole

   Trasa Wylów – Przecław – Wylów

   Odjazd 8.30 przystanek Kądziołki

   Powrót 12.30 przystanek przedszkole

   Rozklad autobusu szkolnego do Samorządowego Przedszkola w Przecławiu od 2 września 2014 roku ( wtorek)

   Autobus 4 Trasa 4. Wylów - Przecław

   Dowozy

   Odwozy

   7:40

   Kądziołki

   13:40

   Szkoła podstawowa

   7:43

   Wylów skrzyżowanie

   13:42

   Przedszkole

   7:45

   Wylów I

   13:47

   Wólka Błońska`

   7:48

   Wylów II

   13:52

   Wylów II

   7:53

   Wólka Błońska

   13:55

   Wylów I

   7:55

   Przedszkole

   13:57

   Wylów skrzyżowanie

   7:57

   Szkoła podstawowa

   14:00

   Kądziołki

   Autobus 4 Trasa 5. Podole - Przecław

   Dowozy

   Odwozy

   7:10

   Wólka Podolska – Koniec

   12:50

   Przedszkole

   7:11

   Wólka Podolska

   12:52

   Szkoła podstawowa

   7:13

   Wólka Podolska - Podlesie

   12:54

   Podzamcze

   7:15

   Skrzyżowanie 3-go maja

   12:55

   Podole p. Borkowski

   7:23

   Podole – Koniec

   12:57

   Podole OSP

   7:25

   Podole OSP

   12:59

   Podole – Koniec

   7:27

   Podole p. Borkowski

   13:12

   Skrzyżowanie 3-go maja

   7:28

   Podzamcze

   13:14

   Wólka Podolska - Podlesie

   7:30

   Przedszkole

   13:16

   Wółka Podolska

   7:32

   Szkoła podstawowa

   13:17

   Wólka Podolska – Koniec

    

  • Zaproszenie na zebranie

   Dyrektor przedszkola zaprasza rodziców na zebranie organizacyjne w dniu 27 sierpnia ( środa ) o godzinie 16.00 . Rodziców prosi się o zabranie dowodów osobistych potrzebnych do podpisania umowy  z przedszkolem.  Rodzice, którzy nie mogą być obecni na zebraniu proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 17 58 130 67 lub osobisty w innym dniu. Podpisanie umowy jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia przez dziecko zajęć przedszkolnych         od 1 września 2014 roku.

  • Dzień otwarty w przedszkolu

   Dzień otwarty w przedszkolu

   Pierwsze dni w przedszkolu są trudnym przeżyciem zarówno dla dziecka jaki i jego rodziców, dlatego 23 lipca  w naszym przedszkolu odbył się dzień otwarty i spotkanie adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. Dzieci wspólnie z rodzicami poznawały przedszkole i jego otoczenie, chętnie bawiły się z rówieśnikami w sali i w ogrodzie przedszkolnym. Mamy nadzieję, że dzieci czuły się u nas dobrze i z chęcią będą uczęszczać od września do naszego przedszkola.

   Rodziców zachęcamy do zapoznania się z broszurą  Moje dziecko idzie do przedszkola przygotowaną z myślą o rodzicach dzieci, które wkrótce dołączą do grona przedszkolaków. Publikacja podpowiada jak można przygotować dziecko do tej nowej, ważnej dla niego roli. Zwraca uwagę na szereg zmian prawnych dotyczących upowszechnienia wychowania przedszkolnego i obniżenia wieku realizacji obowiązku szkolnego z 7 do 6 lat. Omawia szczegółowo nowe regulacje prawne, które mają na celu dostosowanie systemu opieki, kształcenia i wychowania dzieci we wczesnym okresie rozwoju do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości oraz umożliwienie dzieciom jak najwcześniejszego dostępu do edukacji wysokiej jakości, zgodnej z ich wiekiem, możliwościami i umiejętnościami.
   Broszura dostępna na stronie:
   http://www.ore.edu.pl/strona-ore/index.php?option=com_phocadownload&view=category&download=2464:moje-dziecko-idzie-do-przedszkola&id=191:publikacje&Itemid=1824

  • Sukcesy plastyczne

    

   Z przyjemnością informujemy, że Milenka Wesołowska z oddziału IV zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Mama, tata i ja”. Konkurs zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 29 w Gorzowie Wielkopolskim. Pracom biorącym udział w konkursie przyznano I, II i III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych – pięcio i sześciolatkom, oraz cztery wyróżnienia. Milenka portret swojej rodziny namalowała pastelami olejnymi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Spotkanie adaptacyjne

   23 lipca 2014 (środa) w godzinach od 13.00 do 16.00 serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do naszego przedszkola na dzień otwarty i spotkanie adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci, które rozpoczną edukacje przedszkolną od 1września 2014 roku. Będzie to czas na zabawę, poznanie przedszkola, placu zabaw oraz na rozmowy z nauczycielami i dyrekcją przedszkola.

  • Zakończenie Roku Przedszkolnego

   W dniach 23 -26 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Dla każdej grupy dzień ten był dniem szczególny bowiem nadszedł czas pożegnania. W większością naszych przedszkolaków spotkamy się po wakacjach, ale przed starszakami otwiera się nowy rozdział. Wkrótce będą uczniami i czas na edukację w szkole. Dzieci pod kierunkiem swoich Pań przygotowały występy artystyczne które zaprezentowały swoim rodzicom. Program był bardzo różnorodny- inscenizacje, piosenki, wiersze i tańce. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy upominek. Dodatkowo nagrody otrzymały dzieci wyróżniające sie osiągnięciami artystycznymi i sportowymi a także za najwyższą frekwencję. Na zakończenie Pani dyrektor złożyła podziękowania rodzicom za całoroczna współprace oraz życzyła naszym absolwentom piątek i szóstek w szkole a wszystkim wesołych i bezpiecznych wakacji.

  strona: