Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

 

Nawigacja

Nawigacja

  • Święto babci i dziadka w naszym przedszkolu

   Miesiąc styczeń to czas w którym obchodzimy uroczyście piękne święto - Dzień Babci i Dziadka. Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją naszego przedszkola na stałe wpisaną w kalendarz imprez przedszkolnych. Nasi goście zostali zaproszeni do przedszkola 22 i 23 stycznia. Wcielając się w role małych aktorów dzieci przedstawiły „Jasełka”, oraz krótkie programy artystyczne: wiersze, piosenki, tańce oraz grały na tubach muzycznych - Bum  Bum Rurkach – Sto Lat.  Dzieci podziękowały przede wszystkim za wielkie serce okazywane im przez dziadków. Goście z zachwytem wpatrywali się w swoje wnuczęta i nagradzali wielkimi brawami. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się  w oku, a na ustach można było zobaczyć uśmiech. Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom drobne upominki – laurki w postaci filiżanki.  W dalszej uroczystości  dzieci zaprosiły gości na wspólny poczęstunek, który był  okazją do rozmów i wspomnień. Była tez okazja wspólnie zaśpiewać kolędy, które pięknie grali i śpiewali tato Amelki, Lenki i Julci.

   Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w dniu ich występu a rodzicom bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

  • „Gwiazdka na lodzie”

   10 stycznia 2015 r. na lodowisku MOSiR w Dębicy miał miejsce pokaz pt. „Gwiazdka na lodzie” w wykonaniu Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego w Dębicy. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili soliści w programach indywidualnych oraz łyżwiarze w grupowych układach tanecznych: „Parasolki”, „Śnieżynki”, „Pretty Girls”, „Chicago”, „Olafy” i „JingleBells”. W pokazie zaprezentowały swe umiejętnośći dziewczynki z naszego przedszkola - jako jedna ze Śnieżynek wystąpiła Milenka Wesołowska, a jej siostra Kalinka wcieliła się w rolę bałwanka („Olafy”). Piękny, barwny i wesoły pokaz oklaskiwali zgromadzeni na widowni sympatycy jazdy figurowej na lodzie, zaproszeni goście oraz krewni i znajomi występujących łyżwiarzy.

   Milence i Kalince gratulujemy udanego występu życząc wytrwałości i postępów w trudnej sztuce jazdy na lodzie.

  • Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka

   „Dzień to szczególny każdy to przyzna.

   Wszystko jest gotowe, w dzbanku paruje herbatka.

   Czekamy tylko na Babcię i Dziadka.”

   Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadziów do naszego przedszkola na uroczystość z okazji ich święta:

   22.01.2015 r. godz. 10.30 – grupa I

   22.01.2015r. godz. 13.00 – grupa III i IV

   23.01.2015r. godz. 10.30 – grupa V i VI

   23.01.2015r. godz. 12.30 – grupa II

  • Mamo, tato, wolę wodę - raport z konkursu plastycznego

   Raport z realizacji konkursu  plastycznego w grupie III  w ramach programu „MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ! – BO WODA JEST SUPER”

   1. Nazwa wykorzystanego scenariusza: Świąteczna przygoda z wodą
   2. Liczba dzieci uczestniczących w zajęciach: 25
   3. Termin realizacji: 19 grudzień 2014r
   4. Dokumentacja zdjęciowa z przeprowadzonych zajęć ( zdjęcia z realizacji programu w albumie fotograficznym)
   5. Zdjęcie pracy konkursowej na temat: „Woda jest super! Wskazującej dlaczego picie wody jest korzystne dla organizmu człowieka ( zdjęcia z realizacji programu w albumie fotograficznym)

    

    

  • Sukcesy plastyczne

   Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach plastycznych naszych przedszkolaków. W ogólnopolskim konkursie plastyczno- fotograficznym pt. " Ja Polak mały, piękno ojczyste oraz patriotyzm odzwierciedlony w pracach dziecka" zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 25 w Sosnowcu Emilka Wujko z oddziału V zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy Emilce i życzymy dalszych sukcesów.

  • Pomagamy potrzebującym !        

   Nasze przedszkole kolejny już raz wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza" zorganizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.  Dzięki temu przyczyniliśmy  się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od rodzinnego domu. Dzieci  wraz z Rodzicami z wielkim zaangażowaniem zbierały pieniążki, które po zakończonej akcji zostały posegregowane według nominałów i bardzo dokładnie policzone. Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na ludzką krzywdę. W naszym przedszkolu uzbieraliśmy razem: 256,16 zł

   Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji  i chęć niesienia pomocy!

  • Terminy zebrań z rodzicami

   Serdecznie zapraszamy rodziców na zebrania w dniach:

   26.01.2015r. godz.13.00–grupa I

   27.01.2015r.godz.15.00- grupa II

   27.01.2015r.godz.16.00- grupa III i IV

   28.01.2015r.godz.15.30- grupa V i VI

  • Konkurs dla dzieci i rodziców

   Konkurs plastyczny pt. ,,Polskie bajki i legendy’’.

   Serdecznie zapraszamy  dzieci i rodziców do udziału w konkursie plastycznym pt. ,,Polskie bajki i legendy’’

   Celem konkursu jest:

   -budzenie zainteresowań historią i kulturą własnego kraju i regionu,

   -rozwijanie inwencji twórczej, wyobraźni i fantazji,

   -rozbudzanie wrażliwości estetycznej dzieci,

   -zachęcanie dzieci i rodziców do wspólnego czytania polskich utworów,

   -czerpanie radości ze wspólnej pracy z rodzicem przy tworzeniu ilustracji plastycznej.

   Regulamin konkursu:

   1.Konkurs trwa od  7.01.2015r.-30.01.2015r.

   2.Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i rodziców.

   3.Format pracy A3, technika dowolna, płaska.

   4.Prace należy składać u nauczycielek w grupach.

   Zachęcamy do udziału w konkursie

  • Informacja dla rodziców

   W dniu 5 stycznia 2015 roku przedszkole czynne w godzinach od 6.30 do16.30

   Dowóz dzieci autobusami szkolnymi bez zmian.

  • Świąteczne muzykowanie

   „Świąteczne muzykowanie”

   W poniedziałek 22 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia gościliśmy absolwentów naszego przedszkola, Grzesia i Michała Skrzypków oraz ich kolegę Radka Brożynę, którzy urządzili naszym przedszkolakom świąteczne muzykowanie. Przywieźli ze sobą instrumenty na których grają - trąbkę, puzon, tubę i organy elektroniczne. Dzieci wysłuchiwały brzmienia tych instrumentów, określały wysokość dźwięku – wysoki, niski. Mogły się przekonać, że trąbka, puzon i tuba to instrumenty dęte (dźwięk uzyskuje się poprzez dęcie w nie) blaszane (ze względu na materiał z jakiego wykonane są ich ustniki). Jako ciekawostkę chłopcy zademonstrowali grę na samych ustnikach tych instrumentów. Przedszkolacy mogli z bliska obejrzeć i dotknąć instrumenty, chętni podejmowali próby gry na organach. Na koniec przy akompaniamencie zespołu śpiewali kolędy. Spotkanie ze starszymi kolegami bardzo się dzieciom podobało. Młodym muzykom serdecznie dziękujemy za przygotowanie interesującej lekcji dla przedszkolaków, życzymy jak najszerszych możliwości rozwijania talentu oraz postępów i sukcesów w dziedzinie muzyki.

  • Sukcesy plastyczne

   Bożonarodzeniowe konkursy plastyczne rozstrzygnięte.

   Przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursach plastycznych na kartkę bożonarodzeniową. Jednym z organizatorów było Miejskie Centrum Kultury w Przecławiu. Konkurs został rozstrzygnięty w dniu 16.12.2014r. Spośród 127 nadesłanych kartek jury przyznało II miejsce dla Antosi Tomaszewskiej z grupy II, wyróżnienia specjalne otrzymały: Kasia Wrażeń z grupy III, Kinga Górnisiewicz, Julia Żarów oraz Milenka Wesołowska z grupy IV i Justynka Zielińska i Gabrysia Halik z grupy VI. Ponadto wyróżnienia otrzymałi:  Mateuszek Chmiel, Patrycja Sztuka, Weronika Jurasz i Ola Frańczak z grupy IV, oraz Julia Wilaszek i Gosia Olejarz z grupy VI.     

   18 grudnia 2014 roku odbyło się także podsumowanie świątecznego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Wypożyczalnię Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej MBP SCK w Mielcu gdzie Ola Frańczak z grupy IV w kategorii dzieci przedszkolnych zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy  naszym przedszkolakom.

    

  • Nagroda dla przedszkola w programie" Cezar w przedszkolach"

   Program ,,Cezar w Przedszkolach’’ zakończony

   Końcem grudnia 2014r. został rozstrzygnięty program Partnerski ,, Cezar w przedszkolach’’ uruchomiony przez Regionalna Grupę Detaliczną dla placówek dydaktycznych. Program trwał cztery miesiące  i polegał na gromadzeniu paragonów za dokonane zakupy w sieci sklepów ,,Cezar’’. Spośród wszystkich uczestników, którzy spełnili warunki programu zostali wyłonieni zwycięzcy. Wśród dziewięciu nagrodzonych przedszkoli znalazło się także nasze i zostało nagrodzone bonem w wysokości 200 zł. Wygrana zostanie przeznaczona na zakup nagród dla dzieci biorących udział w konkursach organizowanych przez przedszkole.  Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

  • Rozstrzygnięcie konkursu " Anioły i aniołki"

   Rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci i rodziców pt. „Anioły i Aniołki”

   Naszych przedszkolaków i ich rodziców zachęciliśmy do wzięcia udziału  w konkursie pt. „Anioły i Aniołki”, dnia 19.12.2014r odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie. Celem konkursu było podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz pobudzanie wyobraźni plastycznej dzieci. Przedszkolaki  wraz z rodzicami przygotowały piękne prace- prawdziwe artystyczne dzieła. Na konkurs napłynęło 60 różnorodnych prac. Młodzi artyści wraz z rodzicami mogli wykorzystywać dowolne techniki. Wszystkie prace były wyjątkowe, a techniki z jaką wykonano skrzydlate postacie godne podziwu. Wszystkie Anioły były oryginalne i przepiękne postanowiliśmy nikogo nie wyróżniać i wszystkich nagrodzić jednakowo. Przedszkolaki dostały piękne książeczki. Prace konkursowe zdobiły hol naszego przedszkola.  Uczestnikom konkursu  gratulujemy zdolności plastycznych bogatej wyobraźni oraz fantazji.

  • Życzenia

   Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia
   spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
   samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku 2015
   życzą Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Przedszkola i Przedszkolaki

    

  • Przedszkolna Wigilia

    

   Dnia 19.12.2014 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia z udziałem dzieci, nauczycieli, pracowników przedszkola oraz zaproszonych rodziców. Przedszkolaki w świątecznym dla nich dniu obejrzały Jasełka przygotowane przez koleżanki i kolegów z grupy V i VI. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Na scenie pojawiła się Maryja i Józef, aniołki, trzej królowie, król Herod, a także wiele innych postaci. Spektakl ubogacały piękne tradycyjne kolędy w wykonaniu dzieci przy akompaniamencie nauczyciela rytmiki. Po części artystycznej była okazja, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować przy pięknie przystrojonej choince. Potem wszyscy zasiedli przy stole, by spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw: barszczu z uszkami, pierogów, ciasta i owoców. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

  • Konkurs "Przedszkolaki- zaczytane dzieciaki"

    

   Nasze przedszkolaki brały udział w konkursie czytelniczym  pt. „Przedszkolaki- Zaczytane dzieciaki” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Przecławiu. Konkurs trwał od 01.09. do 01.12.2014r i skierowany był do wszystkich oddziałów Samorządowego Przedszkola w Przecławiu. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie systematycznego czytania, popularyzowanie zbiorów bibliotecznych w środowisku oraz propagowanie wśród dzieci czytelnictwa, jako wartościowego sposobu spędzania czasu i cennego zdobywania wiedzy. W kategorii oddziały: I miejsce zdobył oddział III, II miejsce oddział VI, III miejsce oddział V,  IV miejsce zajął oddział IV, V miejsce oddział I i VI miejsce oddział II.  Wszystkie oddziały otrzymały w nagrodę książki. W kategorii indywidualnej najaktywniejszymi czytelnikami zostali: Bartuś Słąba, Małgosia Olejarz, Filip Trela, Brajan Czernia, Lena Kurgan, Hubert Malinowski, Szymon Ortyl, Lena Ozimek, Maja Misiak, Emilia Wujko, Emilia Krzempek, Błażej Sędłak i Natalia Strzępka. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone pięknymi książkami. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamydo dalszego wypożyczania i czytania bajek.

  • Przedszkolny Kalendarz już w sprzedaży

   Drodzy Rodzice !

   Już można nabyć Kalendarz Przedszkolny na rok 2015. Kalendarz jest pięknie wykonany i zawiera zdjęcia grupowe naszych przedszkolaków.   Umowna cena kalendarza wynosi 8 złotych.   Dochód ze sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na sfinansowanie imprez dla dzieci np. Festynu Rodzinnego. Kalendarze można  nabyć u nauczycielek w poszczególnych grupach
   Liczymy na Państwa hojność i zachęcamy do zakupu kalendarzy.

  • Sukcesy plastyczne

   Dnia 12.12.2014 r. w Gminnym Przedszkolu w Michałowie rozstrzygnięto Ogólnopolski konkurs plastyczny „Zimowy widok z okna”. Do konkursu zgłoszono 115 prac z 48 placówek. Przyznano sześć równorzędnych nagród, jedną z nich otrzymała Julcia Wilaszek z grupy VI. Gratulujemy Julci i życzymy dalszych sukcesów w następnych konkursach.

    

  • Pieczemy ciasto z dyni

   10 grudnia przedszkolaki z grupy III w ramach kolejnych zadań  innowacji pedagogicznej- „Wiem co jem, czyli mały kucharz gotuje”, zaprosiły na zajęcia kucharza z restauracji Red & Rose- Pana Bogdana. Wspólnie przygotowywaliśmy ciasto dyniowe. Zanim przystąpiliśmy do wykonania ciasta, omówiliśmy zgromadzone produkty, naczynia, narzędzia. Po krótkim wstępie rozpoczęto pracę, której pierwszym etapem było starcie miąższu dyni na tarce. Dzieci pomagały Panu Bogdanowi w przygotowaniu ciasta – wbijały jajka, wsypywały cukier, mąkę i oczywiście miksowały. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kulinarnych. Gotowe ciasto zostało przełożone do formy wysmarowanej tłuszczem i wyłożonej papierem do pieczenia. Tak przygotowane ciasto Pan kucharz zaniósł  do przedszkolnej kuchni i wstawił do piekarnika. Upieczone i wystudzone ciasto dzieci ze smakiem zjadały. Naszemu gościowi udało się przekonać naszych przedszkolaków do tego, że dynia jest naprawdę smacznym i zdrowym warzywem. To była ciekawa i pełna dobrego smaku wizyta. Dziękujemy bardzo za spotkanie!  • Konkurs " Anioły i Aniołki"

   Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do udziału
   w konkursie pt. ,,Anioły i Aniołki".

   Celem konkursu jest:

   - rozbudzanie wrażliwości estetycznej dzieci,

   - rozwijanie aktywności twórczej oraz zdolności plastycznych dzieci,

   - wspólna zabawa dzieci i ich rodziców,

   - kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowej,

   - wyrażanie nastroju i uczuć związanych ze Świętami Bożego Narodzenia przez formy

   przestrzenne  - anioły.

   Regulamin konkursu:

   1. Konkurs trwa od 12.XII.2014r. do 17.XII.2014r.

   2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i ich rodziców.

   3. Prace przestrzenne mogą być wykonane w dowolnej technice (masa solna, gips, glina,

       papieroplastyka, folia, metal, drewno, tkanina itp.)

   4. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić jedną pracę

   5. Anioły należy dostarczyć do przedszkola, do nauczycielek grup.

   6. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 19.XII.2014r.

  strona: