Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

 

Nawigacja

Nawigacja

  • Harmonogram rekrutacji do przedszkola

   HARMONOGRAM POSTEPOWANIA REKRUTACYJNEGO

   W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU W PRZECŁAWIU

   Poszczególne etapy postępowania rekrutacyjnego będą odbywały się w następujących terminach:

   1. Od 2 marca do 10 marca 2015 roku – składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu w roku szkolnym 2015/2016  ( tylko dzieci, które uczęszczają do przedszkola w roku szkolnym 2014/2015)
   1. Od 16 do 31 marca 2015 roku – wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola w roku szkolnym 2015/2016 ( obowiązkowo do okazania dokumenty tożsamości rodziców/prawnych opiekunów oraz dokument potwierdzający dane dziecka np: skrócony odpis aktu urodzenia, dowód osobisty lub paszport dziecka)
   2. Do 15 kwietnia 2015 roku do godziny 1500 podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
   3. Od 16 do 22 kwietnia 2015 roku do godziny 1500 potwierdzenie przez rodziców / prawnych opiekunów kandydata, woli przyjęcia do przedszkola.
   4. Do 27 kwietnia 2015 roku do godziny 1500 podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych oraz nieprzyjętych do przedszkola.                                                                                                            SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ZAKŁADCE INFORMACJE DLA RODZICÓW LUB TELEFONICZNIE  nr telefonu 17 5813067

    

  • Przedszkolaki powitały wiosnę

   20 III 2015 r. dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy - powitania wiosny". Na początku starszaki z grup III i IV przedstawiły inscenizację pt ,,Wróżki Pani Wiosny”. Dzieci poznały również tradycje związane z obrzędem ,,topienia Marzanny”. W wesołym, barwnym korowodzie prowadzonym przez Panią Wiosnę z Marzannami udaliśmy się na pobliski stadion sportowy. Podczas marszu dzieci śpiewały wiosenne piosenki oraz szukały oznak wiosny w przyrodzie. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Wiosenne słońce przygrzewało i oświetlało roześmiane twarze uczestników korowodu. Dzieci powróciły do przedszkola z nadzieją, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami i zazieleni łąki, drzewa, trawy.

  • Szydełkowe cudeńka

   19 marca 2015 r. w grupie III i IV gościła pani Krysia - babcia Mai Misiak,  która należy do Klubu Seniora „Złoty wiek” oraz do Stowarzyszenia „Przecławski Krąg”. Babcia Mai przyniosła do przedszkola ozdoby wielkanocne własnoręcznie robione z kordonka,  były to: śliczne kwiaty które wyglądały jak prawdziwe, kurki, pisanki, koszyczki. Podczas spotkania przedszkolaki poznały sposób wykonania szydełkowych ozdób wielkanocnych. Dowiedzieliśmy się również, że Stowarzyszenie do którego należy pani Krysia będzie miało wystawę swoich rękodzieł na „Jarmarku Wielkanocnym” w Hotelu & Restauracja Atena Mielec. Babci Mai dziękujemy za ciekawe  spotkanie i życzymy nowych twórczych inspiracji.

  • Ogłoszenie

   "Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy"

   20 marca w naszym przedszkolu odbędzie się uroczystość z okazji ,,Powitania Wiosny”. Starszaki z grup III i IV dla swoich kolegów przedstawią inscenizację pt. ,,Wróżki Pani Wiosny”. Ponadto dzieci poznają tradycje związan z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Prosimy rodziców aby w tym dniu w strojach dzieci dominował zielony kolor.

  • Wars i Sawa- inscenizacja grupy I i II

   16 marca dzieci z grupy I  i II zaprosiły swoich przedszkolnych kolegów na przedstawienie ,,Wars i Sawa”. Inscenizacja miała na celu przybliżyć historię naszego kraju i wzbogacić wiedzę o legendarnych założycielach Warszawy - Warsie i Sawie.  Mali aktorzy z wielką pasją odgrywali swoje role. W trakcie przestawienia dzieci śpiewały piosenki o Warszawie - naszej stolicy. Gratulujemy wspaniałego występu  najmłodszym przedszkolakom. 

  • Zajęcia koleżeńskie w grupie V

   "Edukacja przez ruch”

   Najważniejszą formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym  jest zabawa. Przez zabawę  dzieci w tym wieku uczą się najszybciej.  13 marca w grupie V odbyły się zajęcia koleżeńskie, które prowadziła Pani Marta. Zajęcia prowadzone były metodą Doroty Dziamskiej. Podczas zajęć bawiąc się przy muzyce przedszkolaki poznały Legendę o Królu Popielu. Kolejno po każdym wysłuchanym  fragmencie ilustrowanego obrazkami dzieci podzielone na cztery zespoły na arkuszach szarego papieru w rytm słyszanego utworu muzycznego kreśliły trójkąty, które następnie przekształcały w kolorowe myszki. Była też zabawa zręcznościowa pt. ,,Myszki do dziury’’ oraz budowanie wieży z odpowiednio ułożonych arkuszy pokolorowanego papieru. Zajęcie bardzo podobało się przedszkolakom o czym świadczył uśmiech na ich twarzach.

  • Sukcesy plastyczne

   Kolejny raz  nasze przedszkolaki odniosły ogromny sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  „ Zapobiegajmy pożarom”, którego organizatorem jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Po eliminacjach gminnych i powiatowych  prace naszych dzieci zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego, w  którym  I miejsce zajęła Gabrysia Więch a II miejsce Justynka Zielińska. 28 lutego 2015 roku w zabytkowym Pałacu w Zarzeczu koło Przeworska odbył się finał wojewódzki konkursu.  Nasi laureaci w towarzystwie swoich rodziców  odebrali nagrody i gratulacje od  przedstawiciela Zarządu Głównego ZOSP RP. Nagrodzone prace zostały zakwalifikowane do etapu centralnego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Podsumowanie konkursu "Piękna jest nasza ojczyzna"

   W marcu w naszym przedszkolu w ramach realizacji jednego z zadań rocznego planu pracy przedszkola, odbył się międzygrupowy konkurs plastyczny pt. „Piękna jest nasza ojczyzna”. Konkurs ten miał na celu rozbudzenie zainteresowania naszym krajem, dostrzegania jego piękna i uroku. Do konkursu zgłoszono 49 prac z wszystkich grup. Mogliśmy podziwiać przepięknie wykonane widoki znad morza, z gór, pojezierzy i lasów, a także z różnych miast m. in. Warszawy, Krakowa i oczywiście Przecławia.12 marca podsumowano konkurs a jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia dla:

   I miejsce Sebastian Ozimek z gr. III

   II miejsce Karolina Kopera z gr. V

   III miejsce Zuzia Kusibab z gr. II

   Wyróżnienia:

   Julia Babula z gr. I

   Ola Franczak z gr., IV

   Maja Sokołowska z gr. IV

   Gabrysia Halik z gr. VI

   Laureatom serdecznie gratulujemy!

  • Spotkanie z historią

   11 marca 2015 r., w związku z realizacją zadania „Jestem małym patriotą” z rocznego planu pracy przedszkola, odbyło się spotkanie z nauczycielem historii. Pan Piotr Wolak, który gościł u nas już po raz trzeci – uprzednio jako szlachcic – sarmata i legionista rzymski, zawsze w sposób arcyciekawy przekazuje dzieciom wiedzę o dziejach Polski czy Europy. Tym razem opowiedział o pracy historyków i archeologów, którzy odkrywają i badają przeszłość, piszą książki i przekazują swoją wiedzę następnym pokoleniom. Pan Piotr pokazał dzieciom historyczne książki, miecz, szablę, prochownicę, bagnet, menażkę wojskową oraz ozdobne naczynia i łyżkę. Wszyscy mogli z bliska obejrzeć i dotknąć eksponatów, porównać ciężar miecza i szabli, zajrzeć do naczyń, docenić piękno zdobień dawnych sprzętów. Dzieci dowiedziały się jaka jest różnica między mieczem i szablą, dlaczego szabla wyparła miecz z użycia oraz do czego służyła prochownica, która z wyglądu przypomina ozdobny flakonik na perfumy. Pan Piotr rozmawiał również z dziećmi o sławnych Polakach, a one wykazały się wiedzą na temat Mikołaja Kopernika i jego dokonań. Na koniec przedszkolacy podziękowali Panu od Historii za spotkanie i wręczyli wiosenne kwiaty oraz pamiątkowy plakat z oddziałem husarii własnoręcznie namalowanym przez dzieci z grupy IV.

  • Legenda o Toruńskich Piernikach

   Zabawa w teatr należy do najbardziej lubianych form przez dzieci w przedszkolu. Łatwo można zauważyć, jak wielką radość  sprawia dzieciom przygotowanie przedstawienia zwłaszcza dla swoich kolegów z przedszkola  o czym mogliśmy się przekonać  w poniedziałek 9 marca, kiedy  to dzieci z oddziałów V i VI przedstawiły Legendę o Toruńskim Pierniku swoim kolegom. Mali aktorzy z wielką pasją odgrywali swoje role, starali się w sposób ciekawy przedstawić legendę wierszem, tańcem i piosenką.  Wszystkie dzieci smakowały przygotowane do degustacji pierniki  a na ich twarzach gościł uśmiech i dobra zabawa. Mamy nadzieję, że w ten sposób  udało nam się  zainteresować przedszkolaków Toruniem, ciekawym polskimi  miastem i związaną z nim legendą.

  • Przedszkolaki szukaja wiosny

   Piękna, słoneczna pogoda zachęciła dzieci do wycieczki, której celem było poszukiwanie oznak wiosny. We wtorek 10 marca wszystkie przedszkolaki stały się "małymi tropicielami". Podczas swojej wyprawy znalazły pierwsze wiosenne kwiaty; stokrotki, krokusy, przebiśniegi a także zaobserwowały pączki na krzewach forsycji i bzu. Podczas poszukiwań towarzyszył im śpiew ptaków, a w ogródku przedszkolnym znalazły jeszcze bazie. To wszystko co zobaczyły potwierdziło, że wiosna jest tuż,tuż.

  • 6 marca 2015 r. z okazji Dnia Kobiet gościliśmy przedstawicielki Klubu Seniora „Złoty wiek”. Przedszkolaki z grupy V i VI wystawili piękne przedstawienie ilustrujące legendę pt. „Toruńskie pierniki”. Mateuszek Chmiel z grupy IV uroczyście powitał Panie, a razem z koleżankami i kolegami wierszem i piosenką złożył podziękowanie wszystkim kobietom za ich trud włożony w wychowanie dzieci, za troskę, starania, cierpliwość i życiowe rady. Dzieci z grupy V wykonały „Taniec siewców”, który uatrakcyjnił przedstawienie legendy, a dziewczynki z grupy IV zatańczyły ze zwiewnymi, kolorowymi chustami „Wiosenny specknerin”. Na koniec chłopcy wręczyli Paniom kwiaty i pamiątkowe przedszkolne kalendarze składając najlepsze życzenia z okazji ich święta. Panie nagrodziły małych artystów brawami i czekoladkami podziękowały za występ. Spotkanie łączące pokolenia było dla Pań seniorek także okazją do miłej pogawędki we własnym gronie przy pierniczkach i cieście domowej roboty.

  • Spotkanie z radnymi Rady Miejskiej

   "Jestem małym patriotą”  to jedno z zadań realizowanych w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2014/2015. W ramach tego zadania  przedszkolaki poznają prace różnych ważnych osób. 27 lutego zaprosiliśmy do naszego przedszkola pana Pawła Furmana  i pana Sławomira Feląga – radnych Rady Miejskiej w Przecławiu. Nasi goście w przystępny i zrozumiały sposób opowiedzieli dzieciom o swojej pracy w Radzie Miejskiej. Wytłumaczyli na czym polega ich praca,  jakie są ich obowiązki oraz kto może zostać radnym. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób rada podejmuje uchwały oraz jak wyglądają posiedzenia. Następnie na panów czekały zadania przygotowane przez przedszkolaków: układanie puzzli, rozpoznawanie zabytków i miejsc w gminie Przecław. Radni poradzili sobie z wszystkimi zadaniami doskonale, a nagrodą była piosenka „Unia Europejska” zaśpiewana  przez dzieci z grupy IV. Na zakończenie spotkania pełnego wrażeń, przedszkolaki podziękowały za wizytę, a goście poczęstowali dzieci cukierkami oraz rozdali upominki - płyty z filmem o gminie Przecław. Ciekawe czy za kilkanaście lat, któryś z przedszkolaków zostanie radnym w naszym mieście, tak jak pan Paweł i pan Sławek, którzy są absolwentami naszego przedszkola!

  • Sukcesy plastyczne

   Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie plastycznym naszych przedszkolaków. W Ogólnopolskim  Konkursie plastycznym  pt.: „Dzielę się zabawkami, pocieszam kolegów, gdy któryś płacze – mówią na mnie kulturalny przedszkolaczek!” zorganizowanym przez Gminne Przedszkole Nr 2 w Trzciance Gabrysia Halik z oddziału VI  i  Ola Piłat z oddziału V otrzymały nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • 25 lutego2015r. w naszym przedszkolu gościła pani Teresa Cisło, która zajmuje się robieniem kwiatów z bibuły i krepiny. Pani Teresa  przyniosła ze sobą bukiet pięknych kwiatów, które zrobiła na spotkanie z dziećmi, były to: tulipany, róże, narcyzy i krokusy. Przedszkolaki były pod wielkim wrażeniem, gdyż kwiaty wyglądały jak prawdziwe. Podczas spotkania dzieci  poznały technikę i sposoby wykonania tych kwiatów. Pani Cisło z ogromną cierpliwością tłumaczyła jak modelować krepinę, aby powstał kwiat, jak zrobić łodyżkę i listki. Nie było to takie łatwe, ale nie zniechęciło to dzieci, które postanowiły spróbować w domu zrobić podobne kwiatki. Życzymy im powodzenia  w rozwijaniu swoich zdolności artystycznych, a pani Teresie Cisło dziękujemy za spotkanie i zyczymy nowych twórczych inspiracji.

  • Sukcesy plastyczne

   Gratulujemy Mai Misiak zajęcia II miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać z utworów Marii Konopnickiej zorganizowanym przez Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 15 im. M.  Konopnickiej w Jastrzębiu-Zdroju. Celem konkursu było przybliżenie sylwetki Marii Konopnickiej oraz propagowanie twórczości poetki. Maja została także laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Mój ulubiony utwór Jana Brzechwy” organizowanym przez  Przedszkole Samorządowe Nr 49 im. Jana Brzechwy w Białymstoku. Cieszymy się podwójnym sukcesem Mai i życzymy jej wielu ciekawych pomysłów w kolejnych konkursach.

    

  • Zimowy turniej ze Zdrojkiem

   23 lutego 2015r w ramach realizacji programu ,,Mamo tato wolę wodę”  odbył się międzygrupowy turniej ze Zdrojkiem. Dzieci z grup III i IV rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Między innymi podążały za śladem, rzucały papierowymi kulami do obręczy, rysowały kredą na szarym papierze bałwana, robiły zakupy wybierając zdrowe produkty. Turniej miał na celu promowanie zdrowego stylu życia, uświadomienie dzieciom, jak ważna jest woda w trakcie wysiłku oraz przestrzeganie zasady fair play w czasie współzawodnictwa. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wypili ku pokrzepieniu kubek wody. Każdy zawodnik otrzymał naklejkę  Zdrojka, a grupa pamiątkowy dyplom. Turniejowi towarzyszyło zawołanie ,,Żeby zdrowym być, trzeba ćwiczyć, wodę pić”

  • Przedszkolaki z grupy III poznają zioła

   Siejemy zioła

   W ramach innowacji pedagogicznej „Wiem co jem, czyli mały kucharz gotuje” w miesiącu lutym przedszkolaki z grupy III miały okazję dowiedzieć się, co to są zioła, do czego ich używamy, jak wyglądają i przede wszystkim jak się je uprawia. Dzieci samodzielnie zasiały zioła: oregano, majeranek i bazylię. Poznały kolejność, w jakiej należy to robić. Każde z nich mogło wsypać ziemię do skrzynki, zrobić paluszkiem grządkę dla ziarenek, zasiać je i w końcu podlać. Skrzynki zostały przełożone w słoneczne miejsce a teraz mali kucharze czekają na duże plony, które wykorzystamy w naszej przedszkolnej kuchni.

  • Zaproszenie - Dzień otwarty w szkole

   Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Walerii Szalay – Groele

   w Przecławiu zapraszają na

   DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

   połączony z zapisami uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2015/2016,

   który odbędzie się 18 marca 2015 r. o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej

   W programie :

   1. Prezentacja dorobku szkoły.
   2. Informacje dla rodziców na temat organizacji pracy w szkole, podręcznikach, stołówce, świetlicy …itp
   3. Zwiedzanie szkoły. 
   4. Indywidualne konsultacje z nauczycielami i dyrektorem.
  • Sukcesy plastyczne

   Nasze przedszkole zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego 7 edycji programu edukacyjnego  „Mamo, Tato, Wolę Wodę”

   Przedszkolaki z grupy III brały udział w pierwszym konkursie w ramach 7 edycji programu edukacyjnego Mamo, tato, wolę wodę! Zadaniem konkursu było wykonanie przez dzieci pracy plastycznej pod hasłem Woda jest super! Praca ta miała wskazywać, dlaczego picie wody korzystne jest dla organizmu. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków, bo to dzięki nim nasze przedszkole znalazło się na liście laureatów i otrzymało nagrodę główną – magnetyczną tablicę edukacyjną. Tablica ta ma postać ogromnego talerza  na którym  umieszczone są główne składniki odżywcze niezbędne w prawidłowym żywieniu oraz ilustracje zdrowych produktów. Dzięki tej pomocy dydaktycznej dzieci z wszystkich grup będą miały możliwość wgłębiać wiedzę na temat zdrowia.

  strona: