Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

 

Nawigacja

Nawigacja

  • Zaproszenie na zebranie

   Dyrektor przedszkola zaprasza rodziców na zebranie organizacyjne w dniu 27 sierpnia ( środa ) o godzinie 16.00 . Rodziców prosi się o zabranie dowodów osobistych potrzebnych do podpisania umowy  z przedszkolem.  Rodzice, którzy nie mogą być obecni na zebraniu proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 17 58 130 67 lub osobisty w innym dniu. Podpisanie umowy jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia przez dziecko zajęć przedszkolnych         od 1 września 2014 roku.

  • Dzień otwarty w przedszkolu

   Dzień otwarty w przedszkolu

   Pierwsze dni w przedszkolu są trudnym przeżyciem zarówno dla dziecka jaki i jego rodziców, dlatego 23 lipca  w naszym przedszkolu odbył się dzień otwarty i spotkanie adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. Dzieci wspólnie z rodzicami poznawały przedszkole i jego otoczenie, chętnie bawiły się z rówieśnikami w sali i w ogrodzie przedszkolnym. Mamy nadzieję, że dzieci czuły się u nas dobrze i z chęcią będą uczęszczać od września do naszego przedszkola.

   Rodziców zachęcamy do zapoznania się z broszurą  Moje dziecko idzie do przedszkola przygotowaną z myślą o rodzicach dzieci, które wkrótce dołączą do grona przedszkolaków. Publikacja podpowiada jak można przygotować dziecko do tej nowej, ważnej dla niego roli. Zwraca uwagę na szereg zmian prawnych dotyczących upowszechnienia wychowania przedszkolnego i obniżenia wieku realizacji obowiązku szkolnego z 7 do 6 lat. Omawia szczegółowo nowe regulacje prawne, które mają na celu dostosowanie systemu opieki, kształcenia i wychowania dzieci we wczesnym okresie rozwoju do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości oraz umożliwienie dzieciom jak najwcześniejszego dostępu do edukacji wysokiej jakości, zgodnej z ich wiekiem, możliwościami i umiejętnościami.
   Broszura dostępna na stronie:
   http://www.ore.edu.pl/strona-ore/index.php?option=com_phocadownload&view=category&download=2464:moje-dziecko-idzie-do-przedszkola&id=191:publikacje&Itemid=1824

  • Sukcesy plastyczne

    

   Z przyjemnością informujemy, że Milenka Wesołowska z oddziału IV zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Mama, tata i ja”. Konkurs zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 29 w Gorzowie Wielkopolskim. Pracom biorącym udział w konkursie przyznano I, II i III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych – pięcio i sześciolatkom, oraz cztery wyróżnienia. Milenka portret swojej rodziny namalowała pastelami olejnymi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Spotkanie adaptacyjne

   23 lipca 2014 (środa) w godzinach od 13.00 do 16.00 serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do naszego przedszkola na dzień otwarty i spotkanie adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci, które rozpoczną edukacje przedszkolną od 1września 2014 roku. Będzie to czas na zabawę, poznanie przedszkola, placu zabaw oraz na rozmowy z nauczycielami i dyrekcją przedszkola.

  • Zakończenie Roku Przedszkolnego

   W dniach 23 -26 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Dla każdej grupy dzień ten był dniem szczególny bowiem nadszedł czas pożegnania. W większością naszych przedszkolaków spotkamy się po wakacjach, ale przed starszakami otwiera się nowy rozdział. Wkrótce będą uczniami i czas na edukację w szkole. Dzieci pod kierunkiem swoich Pań przygotowały występy artystyczne które zaprezentowały swoim rodzicom. Program był bardzo różnorodny- inscenizacje, piosenki, wiersze i tańce. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy upominek. Dodatkowo nagrody otrzymały dzieci wyróżniające sie osiągnięciami artystycznymi i sportowymi a także za najwyższą frekwencję. Na zakończenie Pani dyrektor złożyła podziękowania rodzicom za całoroczna współprace oraz życzyła naszym absolwentom piątek i szóstek w szkole a wszystkim wesołych i bezpiecznych wakacji.

  • Gminny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych

   "Kolorowy Misz-Masz" 2014

   24.06.2014r. w Samorządowym Centrum Kultury w Tuszymie odbył się III Gminny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych "Kolorowy Misz-Masz". W przeglądzie wzięły udział dwa zespoły z naszego przedszkola. Zespół ,,Promyczki” z oddziału VII zatańczył taniec włoski a zespół ,,Maczki” z oddziału IV zatańczył taniec hiszpański. Celem przeglądu była popularyzacja tańca wśród najmłodszych dzieci, integracja przez taniec, pobudzenie kreatywności artystycznej dzieci, rozwijanie umiejętności scenicznych. Było to kolejne miłe spotkanie dzieci z przedszkoli, ochronki i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy a przedszkolaki pięknie reprezentowały nasze przedszkole.

  • Wycieczka do Brzyścia grupa I

   Już pożegnania nadszedł czas…

   Na zakończenie roku przedszkolnego oraz podsumowania realizacji projektu unijnego  „Nauka od małego szansą sukcesu życiowego” realizowanego w ramach Działania 9.1.  Poddziałanie 9.1.1 ,,Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej” w Samorządowym Przedszkolu w Przecławiu dzieci z oddziału I pojechały 17 czerwca  na wycieczkę do Brzyścia do Zajazdu Anna. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji m.in. zabawa z wodzirejem, tworzenie balonikowych zwierzątek, ciepły posiłek, jazda na koniku oraz wycieczka bryczką po terenie zajazdu i obserwowanie mieszkających tam zwierząt. Niespodziankę zrobił nam Pan Burmistrz Ryszard Wolanin, który wraz z Panem Januszem Krakowskim odwiedzili nas podczas wesołej zabawy. Przyjechali do nas, aby wręczyć dzieciakom dyplomy oraz pluszowe misie jako nagrodę na zakończenie projektu.

  • Spotkanie z Panem Policjantem

   Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje 2014”, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci.  W dniu 23 czerwca przedszkolaki spotkały się z komendantem policji w Przecławiu Panem Grzegorzem Maruchą. Tematem spotkania były zbliżające się wielkimi krokami wakacje, a konkretnie bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Pan policjant mówił o bezpieczeństwie na drodze, bezpieczeństwie w czasie zabaw na świeżym powietrzu, zwrócił też uwagę na konieczność odpowiedniego zachowania się w kontaktach z nieznanymi osobami dorosłymi. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały gościa a później zadawały pytania, na które otrzymywały wyczerpujące wypowiedzi. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Panu policjantowi za dobre rady i współpracę z naszym przedszkolem. Pan komendant poczęstował wszystkie dzieci pysznymi cukierkami.

  • XIV Gminny Przegląd Twórczości Przedszkolnej

   18 czerwca nasze przedszkole po raz XIV było organizatorem Gminnego Przeglądu Twórczości Przedszkolnej. Dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych i przedszkoli naszej gminy zaprezentowały tańce, inscenizacje, piosenki oraz prace plastyczne. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci  z wszystkich grup i wykonały;

   I grupa taniec „Rock and Roll

   II grupa Zuzia Kusibab piosenka  ,,Słoneczne opowieści”

   Julia Cisło - piosenka ,,Przyroda wzywa”-

   III grupa taniec „Japoński”

   IV grupa taniec „Hiszpański”

   V grupa prace plastyczne

   VI grupa taniec „Samba”

   VII grupa taniec „Włoski”

  • Sportowy Festyn Rodzinny " Indiańskie podchody"

   12 czerwca 2014 r. na boisku Orlik odbył się rodzinny festyn przedszkolny pod hasłem „Indiańskie podchody”. Pogoda wspaniale dopisywała, a przelotny deszczyk tylko zaostrzył apetyt na dobrą zabawę. Każda grupa przedszkolna wyróżniała się z tłumu koszulkami w odrębnym  kolorze. Dzieci, wychowawczynie grup i rodzice rywalizowali w wielu wesołych konkurencjach po to, by zdobyć baloniki (punkty) - na końcu imprezy uczestnicy licytowali skarby - nagrody dla poszczególnych grup. Każda zabawa rozpoczynała się indiańskim okrzykiem. Dużo wesołości wzbudził indiański taniec, zakręcony bieg, przenoszenie w dłoniach wody do wiaderka, zwijanie węża wokół rodziny, wyścig na „mustangach”. Zabawy były kreatywne, wymagały twórczego myślenia, współpracy i zaangażowania zarówno umysłu, ciała, jak i wszystkich zmysłów. Ważnym punktem festynu było podsumowanie akcji „SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA”, w której uczestniczyło nasze przedszkole. To projekt edukacyjny opracowanym i przygotowanym przez Polski Komitet Narodowy  UNICEF. Zakończeniem akcji było uhonorowanie Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka osób, które w szczególny sposób dbają o prawa dzieci. Dzieci spośród lokalnej społeczności wybrały osoby, które szczególnie zaangażowały się w propagowanie oraz ochronę ich praw. Nominację na Szeryfa Praw Dziecka otrzymali: Pan Burmistrz Ryszard Wolanin, Pan Janusz Krakowski- Dyrektor Wydziału Oświatowo- Ekonomicznego, Pani Elżbieta Midura- Dyrektor Przedszkola, Pani Joanna Krzempek- skarbnik Gminy Przecław, Pan Grzegorz Marucha- komendant Policji, Pan Paweł Sędłak- Przewodniczący Rady Rodziców. Nominowanym serdecznie gratulujemy.

    

  • Przedstawienie " Żabka Margolcia wśród przyjaciół"

   13 czerwca  dzieci z gr. I i IV zaprosiły swoich kolegów i koleżanki na  przedstawienie „Żabka Margolcia wśród przyjaciół”. Przedszkolaki  zaprezentowały historię żabki Margolci, która niedowidziała i musiała nosić okulary. Z tego powodu inne żabki  nie chciały się z nią bawić, a Margolcia była smutna i wstydziła się swoich okularów. Dopiero po rozmowie z panem doktorem żabki zrozumiały, że źle postąpiły, przeprosiły Margolcię i obiecały, że już nigdy nie nazwą jej okularnicą. Głównym przesłaniem przedstawienia było pokazanie dzieciom, że ludzie  różnią się od siebie. Nie wszyscy są w pełni sprawni, ale to nie znaczy, że są gorsi. Inscenizacja była dobrą okazją do przekazania najmłodszym zasad zachowania wobec osób niepełnosprawnych oraz lekcją szacunku i tolerancji.

  • Zaproszenie na zakończenie roku przedszkolnego

   Zapraszamy dzieci i rodziców na uroczystość zakończenia roku przedszkolnego w dniu

   23.06.2014r. godz.16.00 (poniedziałek) grupa III i IV

   24.06.2014r. godz.15.30 (wtorek) grupa I

   25.06.2014r. godz.15.30 (środa) grupa V i VII

   26.06.2014r. godz.13.00 (czwartek)grupa VI i II    

  • Sukcesy plastyczne

   Pragniemy poinformować, że Julcia Wilaszek  z grupy VII otrzymała III miejsce w Gminnym konkursie plastycznym „Bohaterowie Bajek Europejskich’’, zorganizowanym przez Samorządowy Dom Kultury w Tuszymie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Przecławiu i Wydział Promocji i Rozwoju U.M. Julci serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

  • Nasze przedszkole otrzymało tytuł „Przedszkole w ruchu”

   Nasze przedszkole uzyskało tytuł Ministra Edukacji NarodowejPrzedszkole w ruchu”

   Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. Celem akcji było upowszechnianie aktywności fizycznej wśród przedszkolaków i uczniów oraz  promowanie bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia. Nasze przedszkole systematycznie realizuje zadania w zakresie aktywności fizycznej i bezpieczeństwa oraz zdrowego stylu życia, dlatego też przystąpiliśmy do akcji Ministerstwa pod hasłem „Ćwiczyć każdy może”.  Nasze działania opisaliśmy i przesłali do Ośrodka Rozwoju Edukacji, który pozytywnie zaopiniował nasz wniosek i przedszkole zostało umieszczona na mapie szkół i przedszkoli w ruchu. Minister Edukacji Narodowej przyznał nam  tytuł PRZEDSZKOLE W RUCHU.

  • Bezpieczne wakacje 2014

  • Spartakiada Sportowa w Rzemieniu

   11 czerwca 2013 roku  przedszkolaki z grupy V, VI i VII brały udział w IX Międzyprzedszkolnej  Spartakiadzie Sportowej  organizowanej przez Samorządowe Przedszkole w Rzemieniu. Dwie drużyny w składzie:  Daniel Łączak, Wiktor Kubek, Mikołaj Leś, Agnieszka Pleban, Maksymilian Madej, Paweł Helowicz, Wiktoria Cisło i  Kamil Działowski zmierzyli się z rówieśnikami z naszej gminy. Konkurencje były następujące : bieg sztafetowy, rzuty woreczkiem do obręczy, celowanie piłką do bramki, kręcenie hula hopem  oraz zaprezentowanie transparentu do hasła „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Mali sportowcy walczyli o puchar przechodni ufundowany przez burmistrza Przecławia. W rezultacie drużyna pierwsza z naszego przedszkola zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom.

  • Sukcesy plastyczne

   Nasze przedszkolaki znowu zdobywają nagrody

   Rozstrzygnięty został  ogólnopolski konkurs plastyczny „Bohaterowie mojej ulubionej bajki” Na konkurs wpłynęły 73 prace z 31 przedszkoli z całej Polski. Komisja wyłoniła laureatów spośród których  Kacper Machowski z grupy IV w kategorii dzieci 5,6 letnich zajął 2 miejsce. Również Maja Misiak z grupy III w kategorii dzieci 3,4 letnich zdobyła 2 miejsce. Dla Mai to już nie pierwszy sukces plastyczny w tym roku. Nagrodzonym przedszkolakom serdecznie gratulujemy!

  • Festiwal Talentów

   W kolejnym dniu obchodów Dnia Dziecka tj. piątek 5 czerwca w naszym przedszkolu odbył się „Festiwal Talentów” pod hasłem „Dzieci z różnych stron świata”. Podczas występów przedszkolaki z poszczególnych grup prezentowały tańce z różnych kontynentów, wykonywały utwory na keyboardach oraz śpiewały piosenki. Jako pierwsze wystąpiły  maluszki z oddziału I, które zatańczyły rock and rola. Następnie przedszkolaki z oddziału II wykonały taniec hiszpański „Pasodoble”, z oddziału III taniec japoński, z oddziału IV taniec „Flamenc”’, z oddziały V taniec rosyjski „Kalinka”, z oddziału VI taniec brazylijski „Samba”,  i z oddziału VII taniec włoski. Tego dnia  także dziewczynki uzdolnione wokalnie  tj. Julia Żarów, Wiktoria Sasin i Nel Ozimek prezentowały swoje umiejętności przed szeroką publicznością kolegów z całego przedszkola, a Karol Strzelczyk, Kamilka Borkowska i Maksiu Madej  zgrali mini koncerty na keyboardach.  Wszystkie występy były piękne, a publiczność nagrodziła małych artystów gromkimi barwami.

   "Talent jest  i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka.... Krzysztof R. Jaśkiewicz "

  • Wycieczka do Baranowa Sandomierskiego

   W czwartek 06 czerwca  dzieci z grup  III- VII wybrały się na wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego.  Wspólnie zwiedzały usytuowany tam zamek, który został wzniesiony pod koniec XVI wieku w miejscu średniowiecznego obronnego dworu rycerskiego. Przedszkolaki  obejrzały wspaniały arkadowy dziedziniec, podziwiały  secesyjną kaplicę z pięknymi witrażami. Dużą atrakcją było zwiedzanie Zbrojowni rycerskiej. Przekraczając jej progi  dzieci przeniosły  się w czasie o kilkaset lat. Przewodnikiem po tym przybytku była pani w stroju historycznym,  która oprowadzała po ciekawej ekspozycji  broni, strojów rycerskich i innych strojów historycznych. Można było się przebrać w historyczne szaty, chwycić  w rękę topór lub miecz czy spojrzeć w świat spod żelaznego hełmu.  Zwiedzanie zakończył spacer po pięknym parku oraz zakup ciekawych pamiątek. Aura dostosowała się do pory roku i nastroju zwiedzających.

  • Nasze przedszkole posiada Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie

   4 czerwca 2014 r. w Dębicy odbyła się konferencja Szkół i Placówek Promujących Zdrowie Rejonu Dębica pod hasłem „ Sukcesy i efekty pracy szkoły  - czyli kto? jak? kiedy? dlaczego?. Wzięli w niej udział przedstawiciele szkół i przedszkoli należących już do Sieci SZPZ oraz tych, które ukończyły okres przygotowawczy i złożyły Raport z działalności, w tym nasze przedszkole. Kulminacyjnym punktem konferencji  było wręczenie Rejonowych Certyfikatów – od tej pory Samorządowe Przedszkole w Przecławiu posiada Certyfikat stwierdzający, że zostało ono włączone do Sieci Szkół i Placówek Promujących Zdrowie Rejonu Dębica. Certyfikaty odbierali dyrektorzy i koordynatorzy z poszczególnych placówek wraz z reprezentacją dzieci. W trakcie spotkania szkoły i placówki posiadające Certyfikat SZPZ jak również te, które ubiegały się o certyfikat  prezentowały swoje sukcesy.  Można było obejrzeć ciekawe prezentacje multimedialne, posłuchać piosenek, podziwiać układy taneczne i gimnastyczne przy muzyce – a wszystko to na temat zdrowia i działalności na rzecz jego promocji. Nasze przedszkole w tańcu „Gąsieniczki” reprezentował zespół taneczny z oddziału VII (w składzie: Kamilka Borkowska, Basia Kruk, Agatka Kania, Irminka Kozioł, Martynka Dmuchała, Julka Dobosz, Patrycja Piskor, Kasia Borowiec, Asia Hodur i Wiktoria Rucka) działający w ramach teatralno - muzycznego  kółka zainteresowań. W uroczystości uczestniczył również Burmistrz Przecławia, pan Ryszard Wolanin, który przyjął podziękowania za wsparcie, jakiego udziela przedszkolom i szkołom działającym na terenie Gminy.

  strona: