Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

 

Nawigacja

Nawigacja

  • Zapraszamy rodziców na zebrania grupowe

   Zapraszamy rodziców na zebrania grupowe w dniu 16 września

   ( wtorek) 2014 roku wg harmonogramu

   Grupa I

   Godz. 15.30

   Grupa II

   Godz. 15.30

   Grupa III

   Godz. 16.00

   Grupa IV

   Godz. 16.00

   Grupa V

   Godz. 15.00

   Grupa VI

   Godz. 16.00

   Ze względu na ważność omawianych spraw organizacyjnych poszczególnych grup prosimy o niezawodne przybycie

  • Narodowe Czytanie

   Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami  do przyłączenia się  do Ogólnopolskiej Akcji Narodowego  Czytania, która odbędzie się  w naszej miejscowości  w  sobotę 6 września 2014r. w MCK w Przecławiu  od godziny 17.30. W programie  przewidziano odtwarzanie scen  oraz czytanie fragmentów ,,Trylogii ‘’ H. Sienkiewicza , konkursy z nagrodami, malowanie ilustracji, wymiana książek, otrzymywanie pamiątkowych, okolicznościowych pieczątek. Narodowe Czytanie to akcja pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. 

   Każdy przedszkolak  to mały Polak, który dzięki fragmentom Trylogii usłyszy  o przygodach wyjątkowych żołnierzy  i zobaczy stroje szlacheckie. Będzie to dla nich  być może pierwsza lekcja historii. Narodowe Czytanie stanowi wspaniałą okazję , by poznać przygody Sienkiewiczowskich bohaterów.

          Zachęcamy Państwa do licznego udziału!

  • Witamy po wakacjach

   Drodzy Rodzice!

   Serdecznie witamy kochane dzieci i ich rodziców w nowym roku szkolnym 2014/2015. Szczególnie ciepło witamy dzieci i rodziców po raz pierwszy przybywających do naszego przedszkola,  liczymy na Państwa zaangażowanie i współpracę. Jesteśmy przekonani, że trudne chwile rozstania i minuty wypełnione tęsknotą szybko ustąpią miejsca radosnej zabawie. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy wesołej i przyjemnej zabawy w ciągu całego roku, samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości w zdobywaniu wiedzy.

   W naszym przedszkolu nie ma uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego,

   1 września przyprowadzamy dzieci według zadeklarowanych godzin.

   Oto na początek kilka najistotniejszych informacji o zasadach organizacyjnych w naszym przedszkolu:

   1.Przedszkole czynne jest od godziny 6.30-16.30 i przebywa w nim 147 dzieci w 6 oddziałach.

   2. W godzinach od 6.30 do 7.30 dzieci przebywają na sali grupy II na parterze.

   3. Przedszkole posiada własny blok kuchenny, gdzie przygotowywane są posiłki dla dzieci.

   4. Dzieci  powinny być przyprowadzone do przedszkola do godziny 8.20

   5. Podstawa programowa realizowana jest w godzinach od 8.00 do 13.00

   6. Rodzice przyprowadzając dziecko do przedszkola , po przebraniu dziecka w szatni odprowadzają je do sali przekazując je pod opiekę nauczycielce.

   7. Rodzice także odbierają dziecko bezpośrednio od nauczyciela. Podobnie jak przy przyprowadzaniu informują o swoim przybyciu opiekującą się dzieckiem nauczycielkę.

   8. Jeśli dziecko będą odbierały inne osoby niż rodzice, niezbędne jest wypisanie druku upoważnienia, dostępnego u nauczyciela.

   9. Wszystkie dzieci powinny przynieść do przedszkola :

   • pantofelki,
   • szczoteczkę i pastę do zębów.
   • strój gimnastyczny w podpisanym  woreczku ( koszulkę i spodenki
   • dzieci 3, 4 letnie ubranka zapasowe do zmiany w razie potrzeby (majteczki, skarpetki, rajstopki, koszulka, spodenki, bluzeczka) w woreczku opisanym imieniem i nazwiskiem dziecka.

   10. Informacje dotyczące wysokości opłat za przedszkole reguluje Uchwała Miejskiej w Przecławiu, dostępna dla rodziców na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej przedszkola:  w zakładce informacje dla rodziców

   11. Do przedszkola uczęszczają dzieci zdrowe, dlatego też, podczas pobytu dziecka przedszkolu nie wolno podawać dzieciom żadnych lekarstw.

   12. Dzieci pomiędzy posiłkami korzystają  z wody mineralnej bez ograniczeń.

   13. Wszelkie istotne informacje dla rodziców zamieszczane są na tablicy ogłoszeń dla rodziców, w holu przedszkola.

    O bieżących działaniach dzieci dowiecie się Państwo z tablic „grupowych” na szatniach poszczególnych grup.

   Informacje o przydziale do grup i o nauczycielach prowadzących znajdują się na tablicy ogłoszeń w holu  naszego przedszkola. Wszelkie dodatkowe informacje udzielamy pod numerem  tel. 17 58 130 67

   Świat przedszkola jest radosny
   od jesieni aż do wiosny.
   Z radością dziś obwieszczamy,
   że rok szkolny zaczynamy!

    

  • Informacja o odjazdach autobusów szkolnych

   Informacja o odjazdach autobusów szkolnych

    W dniu 1 września 2014 roku  autobus szkolny do przedszkola na trasie Podole – Przecław – Podole

   Odjazd 8.30 przystanek Wólka Podolska – Koniec

   Powrót 12.30 przystanek przedszkole

   Trasa Wylów – Przecław – Wylów

   Odjazd 8.30 przystanek Kądziołki

   Powrót 12.30 przystanek przedszkole

   Rozklad autobusu szkolnego do Samorządowego Przedszkola w Przecławiu od 2 września 2014 roku ( wtorek)

   Autobus 4 Trasa 4. Wylów - Przecław

   Dowozy

   Odwozy

   7:40

   Kądziołki

   13:40

   Szkoła podstawowa

   7:43

   Wylów skrzyżowanie

   13:42

   Przedszkole

   7:45

   Wylów I

   13:47

   Wólka Błońska`

   7:48

   Wylów II

   13:52

   Wylów II

   7:53

   Wólka Błońska

   13:55

   Wylów I

   7:55

   Przedszkole

   13:57

   Wylów skrzyżowanie

   7:57

   Szkoła podstawowa

   14:00

   Kądziołki

   Autobus 4 Trasa 5. Podole - Przecław

   Dowozy

   Odwozy

   7:10

   Wólka Podolska – Koniec

   12:50

   Przedszkole

   7:11

   Wólka Podolska

   12:52

   Szkoła podstawowa

   7:13

   Wólka Podolska - Podlesie

   12:54

   Podzamcze

   7:15

   Skrzyżowanie 3-go maja

   12:55

   Podole p. Borkowski

   7:23

   Podole – Koniec

   12:57

   Podole OSP

   7:25

   Podole OSP

   12:59

   Podole – Koniec

   7:27

   Podole p. Borkowski

   13:12

   Skrzyżowanie 3-go maja

   7:28

   Podzamcze

   13:14

   Wólka Podolska - Podlesie

   7:30

   Przedszkole

   13:16

   Wółka Podolska

   7:32

   Szkoła podstawowa

   13:17

   Wólka Podolska – Koniec

    

  • Zaproszenie na zebranie

   Dyrektor przedszkola zaprasza rodziców na zebranie organizacyjne w dniu 27 sierpnia ( środa ) o godzinie 16.00 . Rodziców prosi się o zabranie dowodów osobistych potrzebnych do podpisania umowy  z przedszkolem.  Rodzice, którzy nie mogą być obecni na zebraniu proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 17 58 130 67 lub osobisty w innym dniu. Podpisanie umowy jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia przez dziecko zajęć przedszkolnych         od 1 września 2014 roku.

  • Dzień otwarty w przedszkolu

   Dzień otwarty w przedszkolu

   Pierwsze dni w przedszkolu są trudnym przeżyciem zarówno dla dziecka jaki i jego rodziców, dlatego 23 lipca  w naszym przedszkolu odbył się dzień otwarty i spotkanie adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. Dzieci wspólnie z rodzicami poznawały przedszkole i jego otoczenie, chętnie bawiły się z rówieśnikami w sali i w ogrodzie przedszkolnym. Mamy nadzieję, że dzieci czuły się u nas dobrze i z chęcią będą uczęszczać od września do naszego przedszkola.

   Rodziców zachęcamy do zapoznania się z broszurą  Moje dziecko idzie do przedszkola przygotowaną z myślą o rodzicach dzieci, które wkrótce dołączą do grona przedszkolaków. Publikacja podpowiada jak można przygotować dziecko do tej nowej, ważnej dla niego roli. Zwraca uwagę na szereg zmian prawnych dotyczących upowszechnienia wychowania przedszkolnego i obniżenia wieku realizacji obowiązku szkolnego z 7 do 6 lat. Omawia szczegółowo nowe regulacje prawne, które mają na celu dostosowanie systemu opieki, kształcenia i wychowania dzieci we wczesnym okresie rozwoju do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości oraz umożliwienie dzieciom jak najwcześniejszego dostępu do edukacji wysokiej jakości, zgodnej z ich wiekiem, możliwościami i umiejętnościami.
   Broszura dostępna na stronie:
   http://www.ore.edu.pl/strona-ore/index.php?option=com_phocadownload&view=category&download=2464:moje-dziecko-idzie-do-przedszkola&id=191:publikacje&Itemid=1824

  • Sukcesy plastyczne

    

   Z przyjemnością informujemy, że Milenka Wesołowska z oddziału IV zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Mama, tata i ja”. Konkurs zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 29 w Gorzowie Wielkopolskim. Pracom biorącym udział w konkursie przyznano I, II i III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych – pięcio i sześciolatkom, oraz cztery wyróżnienia. Milenka portret swojej rodziny namalowała pastelami olejnymi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Spotkanie adaptacyjne

   23 lipca 2014 (środa) w godzinach od 13.00 do 16.00 serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do naszego przedszkola na dzień otwarty i spotkanie adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci, które rozpoczną edukacje przedszkolną od 1września 2014 roku. Będzie to czas na zabawę, poznanie przedszkola, placu zabaw oraz na rozmowy z nauczycielami i dyrekcją przedszkola.

  • Zakończenie Roku Przedszkolnego

   W dniach 23 -26 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Dla każdej grupy dzień ten był dniem szczególny bowiem nadszedł czas pożegnania. W większością naszych przedszkolaków spotkamy się po wakacjach, ale przed starszakami otwiera się nowy rozdział. Wkrótce będą uczniami i czas na edukację w szkole. Dzieci pod kierunkiem swoich Pań przygotowały występy artystyczne które zaprezentowały swoim rodzicom. Program był bardzo różnorodny- inscenizacje, piosenki, wiersze i tańce. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy upominek. Dodatkowo nagrody otrzymały dzieci wyróżniające sie osiągnięciami artystycznymi i sportowymi a także za najwyższą frekwencję. Na zakończenie Pani dyrektor złożyła podziękowania rodzicom za całoroczna współprace oraz życzyła naszym absolwentom piątek i szóstek w szkole a wszystkim wesołych i bezpiecznych wakacji.

  • Gminny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych

   "Kolorowy Misz-Masz" 2014

   24.06.2014r. w Samorządowym Centrum Kultury w Tuszymie odbył się III Gminny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych "Kolorowy Misz-Masz". W przeglądzie wzięły udział dwa zespoły z naszego przedszkola. Zespół ,,Promyczki” z oddziału VII zatańczył taniec włoski a zespół ,,Maczki” z oddziału IV zatańczył taniec hiszpański. Celem przeglądu była popularyzacja tańca wśród najmłodszych dzieci, integracja przez taniec, pobudzenie kreatywności artystycznej dzieci, rozwijanie umiejętności scenicznych. Było to kolejne miłe spotkanie dzieci z przedszkoli, ochronki i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy a przedszkolaki pięknie reprezentowały nasze przedszkole.

  • Wycieczka do Brzyścia grupa I

   Już pożegnania nadszedł czas…

   Na zakończenie roku przedszkolnego oraz podsumowania realizacji projektu unijnego  „Nauka od małego szansą sukcesu życiowego” realizowanego w ramach Działania 9.1.  Poddziałanie 9.1.1 ,,Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej” w Samorządowym Przedszkolu w Przecławiu dzieci z oddziału I pojechały 17 czerwca  na wycieczkę do Brzyścia do Zajazdu Anna. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji m.in. zabawa z wodzirejem, tworzenie balonikowych zwierzątek, ciepły posiłek, jazda na koniku oraz wycieczka bryczką po terenie zajazdu i obserwowanie mieszkających tam zwierząt. Niespodziankę zrobił nam Pan Burmistrz Ryszard Wolanin, który wraz z Panem Januszem Krakowskim odwiedzili nas podczas wesołej zabawy. Przyjechali do nas, aby wręczyć dzieciakom dyplomy oraz pluszowe misie jako nagrodę na zakończenie projektu.

  • Spotkanie z Panem Policjantem

   Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje 2014”, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci.  W dniu 23 czerwca przedszkolaki spotkały się z komendantem policji w Przecławiu Panem Grzegorzem Maruchą. Tematem spotkania były zbliżające się wielkimi krokami wakacje, a konkretnie bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Pan policjant mówił o bezpieczeństwie na drodze, bezpieczeństwie w czasie zabaw na świeżym powietrzu, zwrócił też uwagę na konieczność odpowiedniego zachowania się w kontaktach z nieznanymi osobami dorosłymi. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały gościa a później zadawały pytania, na które otrzymywały wyczerpujące wypowiedzi. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Panu policjantowi za dobre rady i współpracę z naszym przedszkolem. Pan komendant poczęstował wszystkie dzieci pysznymi cukierkami.

  • XIV Gminny Przegląd Twórczości Przedszkolnej

   18 czerwca nasze przedszkole po raz XIV było organizatorem Gminnego Przeglądu Twórczości Przedszkolnej. Dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych i przedszkoli naszej gminy zaprezentowały tańce, inscenizacje, piosenki oraz prace plastyczne. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci  z wszystkich grup i wykonały;

   I grupa taniec „Rock and Roll

   II grupa Zuzia Kusibab piosenka  ,,Słoneczne opowieści”

   Julia Cisło - piosenka ,,Przyroda wzywa”-

   III grupa taniec „Japoński”

   IV grupa taniec „Hiszpański”

   V grupa prace plastyczne

   VI grupa taniec „Samba”

   VII grupa taniec „Włoski”

  • Sportowy Festyn Rodzinny " Indiańskie podchody"

   12 czerwca 2014 r. na boisku Orlik odbył się rodzinny festyn przedszkolny pod hasłem „Indiańskie podchody”. Pogoda wspaniale dopisywała, a przelotny deszczyk tylko zaostrzył apetyt na dobrą zabawę. Każda grupa przedszkolna wyróżniała się z tłumu koszulkami w odrębnym  kolorze. Dzieci, wychowawczynie grup i rodzice rywalizowali w wielu wesołych konkurencjach po to, by zdobyć baloniki (punkty) - na końcu imprezy uczestnicy licytowali skarby - nagrody dla poszczególnych grup. Każda zabawa rozpoczynała się indiańskim okrzykiem. Dużo wesołości wzbudził indiański taniec, zakręcony bieg, przenoszenie w dłoniach wody do wiaderka, zwijanie węża wokół rodziny, wyścig na „mustangach”. Zabawy były kreatywne, wymagały twórczego myślenia, współpracy i zaangażowania zarówno umysłu, ciała, jak i wszystkich zmysłów. Ważnym punktem festynu było podsumowanie akcji „SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA”, w której uczestniczyło nasze przedszkole. To projekt edukacyjny opracowanym i przygotowanym przez Polski Komitet Narodowy  UNICEF. Zakończeniem akcji było uhonorowanie Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka osób, które w szczególny sposób dbają o prawa dzieci. Dzieci spośród lokalnej społeczności wybrały osoby, które szczególnie zaangażowały się w propagowanie oraz ochronę ich praw. Nominację na Szeryfa Praw Dziecka otrzymali: Pan Burmistrz Ryszard Wolanin, Pan Janusz Krakowski- Dyrektor Wydziału Oświatowo- Ekonomicznego, Pani Elżbieta Midura- Dyrektor Przedszkola, Pani Joanna Krzempek- skarbnik Gminy Przecław, Pan Grzegorz Marucha- komendant Policji, Pan Paweł Sędłak- Przewodniczący Rady Rodziców. Nominowanym serdecznie gratulujemy.

    

  • Przedstawienie " Żabka Margolcia wśród przyjaciół"

   13 czerwca  dzieci z gr. I i IV zaprosiły swoich kolegów i koleżanki na  przedstawienie „Żabka Margolcia wśród przyjaciół”. Przedszkolaki  zaprezentowały historię żabki Margolci, która niedowidziała i musiała nosić okulary. Z tego powodu inne żabki  nie chciały się z nią bawić, a Margolcia była smutna i wstydziła się swoich okularów. Dopiero po rozmowie z panem doktorem żabki zrozumiały, że źle postąpiły, przeprosiły Margolcię i obiecały, że już nigdy nie nazwą jej okularnicą. Głównym przesłaniem przedstawienia było pokazanie dzieciom, że ludzie  różnią się od siebie. Nie wszyscy są w pełni sprawni, ale to nie znaczy, że są gorsi. Inscenizacja była dobrą okazją do przekazania najmłodszym zasad zachowania wobec osób niepełnosprawnych oraz lekcją szacunku i tolerancji.

  • Zaproszenie na zakończenie roku przedszkolnego

   Zapraszamy dzieci i rodziców na uroczystość zakończenia roku przedszkolnego w dniu

   23.06.2014r. godz.16.00 (poniedziałek) grupa III i IV

   24.06.2014r. godz.15.30 (wtorek) grupa I

   25.06.2014r. godz.15.30 (środa) grupa V i VII

   26.06.2014r. godz.13.00 (czwartek)grupa VI i II    

  • Sukcesy plastyczne

   Pragniemy poinformować, że Julcia Wilaszek  z grupy VII otrzymała III miejsce w Gminnym konkursie plastycznym „Bohaterowie Bajek Europejskich’’, zorganizowanym przez Samorządowy Dom Kultury w Tuszymie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Przecławiu i Wydział Promocji i Rozwoju U.M. Julci serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

  • Nasze przedszkole otrzymało tytuł „Przedszkole w ruchu”

   Nasze przedszkole uzyskało tytuł Ministra Edukacji NarodowejPrzedszkole w ruchu”

   Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. Celem akcji było upowszechnianie aktywności fizycznej wśród przedszkolaków i uczniów oraz  promowanie bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia. Nasze przedszkole systematycznie realizuje zadania w zakresie aktywności fizycznej i bezpieczeństwa oraz zdrowego stylu życia, dlatego też przystąpiliśmy do akcji Ministerstwa pod hasłem „Ćwiczyć każdy może”.  Nasze działania opisaliśmy i przesłali do Ośrodka Rozwoju Edukacji, który pozytywnie zaopiniował nasz wniosek i przedszkole zostało umieszczona na mapie szkół i przedszkoli w ruchu. Minister Edukacji Narodowej przyznał nam  tytuł PRZEDSZKOLE W RUCHU.

  • Bezpieczne wakacje 2014

  • Spartakiada Sportowa w Rzemieniu

   11 czerwca 2013 roku  przedszkolaki z grupy V, VI i VII brały udział w IX Międzyprzedszkolnej  Spartakiadzie Sportowej  organizowanej przez Samorządowe Przedszkole w Rzemieniu. Dwie drużyny w składzie:  Daniel Łączak, Wiktor Kubek, Mikołaj Leś, Agnieszka Pleban, Maksymilian Madej, Paweł Helowicz, Wiktoria Cisło i  Kamil Działowski zmierzyli się z rówieśnikami z naszej gminy. Konkurencje były następujące : bieg sztafetowy, rzuty woreczkiem do obręczy, celowanie piłką do bramki, kręcenie hula hopem  oraz zaprezentowanie transparentu do hasła „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Mali sportowcy walczyli o puchar przechodni ufundowany przez burmistrza Przecławia. W rezultacie drużyna pierwsza z naszego przedszkola zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom.

  strona: