Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

 

Nawigacja

Nawigacja

  • Zebranie z rodzicami

   Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie organizacyjne w dniu 27 sierpnia 2015 (czwartek) o godz. 16.00

   Prosimy rodziców, którzy nie podpisali umowy z dyrektorem o zgłaszanie się do przedszkola.

  • Wakacyjne życzenia

   Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony rok i z okazji wakacji życzymy Dzieciom i ich Rodzicom aktywnego wypoczynku, samych słonecznych dni, bajkowych przygód i bezpiecznego powrotu do przedszkola. Dzieciom odchodzącym do szkoły, życzymy samych sukcesów na kolejnym szczeblu edukacji.

   Do zobaczenia we wrześniu.

   Dyrektor i pracownicy przedszkola

    

  • Sukcesy plastyczne

   Gratulujemy Kasi Wrażeń zdobycia wyróżnienia w wojewódzkim konkursie plastycznym pt.,, Jak spędzam wolny czas z moją rodziną?" zorganizowany przez  Niepubliczne Przedszkole „Radosne Słoneczko" w Rzeszowie. Celem konkursu było: wzmacnianie więzi i relacji rodzinnych, propagowanie wartości rodzinnych, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci. Dziękujemy i życzymy Kasi  kolejnych sukcesów już w szkole.

  • Uroczyste zakończenie Roku Przedszkolnego

   Pożegnania nadszedł czas… 

   Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Szybkim krokiem nadszedł też czas zakończenia roku przedszkolnego 2014/15. W dniach 23, 24 i 25 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku. Dla każdej z grup był to dzień szczególny i wyjątkowy. Dla starszaków zakończył się pewien etap życia. Wkrótce staną w drzwiach szkoły, staną się uczniami i rozpoczną nowy etap edukacji. Na pożegnanie roku dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały występy artystyczne, które zaprezentowały swoim rodzicom. Każdy przedszkolak otrzymał upominek ufundowany przez Radę Rodziców, natomiast dzieci odznaczające się osiągnięciami artystycznymi oraz najwyższą frekwencją otrzymały nagrody specjalne. Ponadto pani dyrektor złożyła podziękowania rodzicom za współpracę  oraz życzyła wszystkim  dzieciom opuszczającym nasze mury samych dobrych ocen w szkole, nowych przyjaciół oraz wesołych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Na zakończenie uroczystości dzieci wraz z rodzicami zaproszone zostały na słodki poczęstunek.

   Życzymy naszym absolwentom samych sukcesów, piątek i szóstek oraz wytrwałości w zdobywaniu nowej wiedzy.

  • Sukcesy plastyczne

   Rozstrzygnięty został kolejny konkurs – ogłoszono wyniki obrad komisji oceniającej prace w ogólnopolskim konkursie "MOJA RODZINA” zorganizowanego przez Przedszkole nr 10 w Lęborku. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na rodzinę, jako najważniejsze, najbliższe środowisko rozwoju dziecka, kształtowanie wrażliwości estetycznej dzieci oraz odkrywanie starych i poszukiwanie nowych technik plastycznych.  Komisja stanęła przed trudnym zadaniem, wybrania tych prac, które w najciekawszy sposób przedstawiały konkursowy temat oraz wskazywały na samodzielność dzieci w tworzeniu. W efekcie obrad, wychowanka naszego przedszkola z grypy IV, WERONIKA JURASZ zajęła II miejsce. Gratulujemy jej sukcesu i życzymy kolejnych już w klasie pierwszej.

  • Zakończenie innowacji pedagogicznej w restauracji Red Rose

   23 czerwca przedszkolaki z grupy III w ramach ostatniego już zadania z innowacji pedagogicznej – „Wiem co jem, czyli mały kucharz gotuje”, wybrały się z wizytą do Domu Weselnego RED ROSE,  gdzie czekał na nich kucharz - Pan Bogdan Niedzielski. Na miejscu bardzo miło powitał nas Pan Bogdan, oprowadził po eleganckiej restauracji. Po zapoznaniu się z nowym miejscem ubraliśmy się w fartuszki, czapki kucharskie i wspólnie z Panem kucharzem zabraliśmy się do przygotowania sałatki z serem feta. Zanim przystąpiliśmy do wykonania sałatki, omówiliśmy zgromadzone produkty, naczynia, narzędzia. Po krótkim wstępie rozpoczęliśmy  pracę, której pierwszym etapem było rozdrabnianie zielonej sałaty na mniejsze kawałki. Dzieci pomagały Panu Bogdanowi w przygotowaniu sałatki- kroiły pomidory, ogórki. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kulinarnych. Po wymieszaniu wszystkich składników i dodaniu oliwy z oliwek zasiedliśmy wszyscy do stołów, aby skonsumować zdrową  sałatkę - zjadaliśmy ze smakiem. To była ciekawa i pełna dobrego smaku wizyta. Dziękujemy bardzo właścicielowi Domu Weselnego RED ROSE  Panu Wiesławowi Koperze za możliwość spotkania z zawodowym kucharzem w profesjonalnie wyposażonej kuchni.

  • Wizyta studenta z Hong Kongu

   9 czerwca w naszym przedszkolu gościł student Tony Lam z Hong Kongu, który w ramach projektu KIDSpeak AIESEC prowadził zajęcia językowe w Zespole Szkół w Woli Mieleckiej. Dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Mika - Kupiec – mamy Zosi i Julci, Tony odwiedził również nasze przedszkole. Dzieci miały możliwość poznania kulturę, zabytki i tradycje Hong Kongu. Było to dla naszych przedszkolaków nowe niezapomniane doświadczenie.

  • Goście z SP Książnice w naszym przedszkolu

   24 czerwca 2015 r. w naszym przedszkolu gościli uczniowie klas I - III  ze Szkoły Podstawowej w Książnicach. Zaprezentowali dla naszych przedszkolaków przedstawienie  pt. „Kopciuszek” oraz wiersz Jana Brzechwy pt. ,,Rzepka". Gra młodych aktorów, piękne stroje przyciągnęły uwagę dzieci, które z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl. Na twarzach przedszkolaków widać było uśmiech i zadowolenie. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami. Mamy nadzieję,  że w przyszłym roku szkolnym równię się spotkamy. Dziękujemy wychowawczyniom i uczniom ze SP w Książnicach za piękny teatrzyk i dobrą zabawę.

  • Spotkanie z policjantami

   W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje 2015”, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci.   24 czerwca przedszkolaki wszystkich grup spotkały się z przedstawicielami Policji w Przecławiu. Tematem spotkania były zbliżające się wielkimi krokami wakacje, a konkretnie bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Policjanci  przybliżyli przedszkolakom: zasady bezpieczeństwa na drodze, bezpieczeństwa w czasie zabaw na świeżym powietrzu, zwrócili też uwagę na konieczność odpowiedniego zachowania się w kontaktach z nieznanymi osobami. Przypomniana została również ważna zasada podróżowania dziecka w foteliku samochodowym oraz noszenie przy odzieży elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność na drodze. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały naszych gości, podziękowały za dobre rady i współpracę Policji z naszym przedszkolem. Miłym akcentem zakończenia spotkania było wręczenie dzieciom przez Panów Policjantów odblaskowych zawieszek. Serdecznie dziękujemy Policji za spotkanie i poświęcony czas.

  • Kolorowy misz masz

   22 czerwca w Samorządowym Centrum Kultury w Tuszymie odbył się IV Gminny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych „Kolorowy Misz- Masz”. W przeglądzie wzięły udział dwa zespoły z grupy III - naszego przedszkola. Zespół „Kwiatuszki wiśni” zatańczył taniec japoński a zespół „Obłoczki” zatańczył taniec „Niebo”. Celem przeglądu była popularyzacja tańca wśród najmłodszych dzieci, integracja przez taniec, pobudzenie kreatywności artystycznej dzieci, rozwijanie umiejętności scenicznych. Dziękujemy dzieciom za wspaniałe reprezentowanie  naszego przedszkola.

  • Wycieczka na zamek grupy I

   22 czerwca przedszkolaki z grupy I zwiedziły zamek Reyów w Przecławiu. Dzieci po zamku oprowadzała pani przewodnik, opowiadając bardzo interesujące rzeczy związane z historią zamku. Dzieci zwiedzały salę Mikołaja Reya, salę  Polską , Gabinet, kaplicę zamkową , a z tarasu podziwiały piękny ogród, który otacza ten wspaniały obiekt zabytkowy, oglądały ciekawe eksponaty, oraz dawne ubiory. Zamek wzbudził wielkie zainteresowanie wśród dzieci, które wróciły pełne wrażeń do przedszkola.

  • Wodna olimpiada w grupie III i IV

   19 czerwca 2015 r. w grupie III i IV w ramach realizacji programu ,,Mamo, tato wolę wodę ” odbyła się ,,Międzygrupowa Wodna Olimpiada”. Celem zajęć było pogłębienie wiedzy nt. zdrowego trybu życia poprzez aktywność ruchową, utrwalenie nawyku picia wody, promowanie zdrowego trybu życia. Główny bohater zajęć ,,Zdrojek” zapraszał przedszkolaków  do różnych konkurencji. Dzieci  biegały slalomem utworzonym  z kubeczków napełnionych wodą,  pokonywały  jak najszybciej wyznaczoną trasę  z kubkiem pełnym wody. ,,Zaczarowana łyżka” – to konkurencja polegająca na przenoszeniu wody w łyżce i napełnieniu pustego kubka. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy z niebieskimi balonikami - ,,kropelkami wody” . Jedną z nich był bieg z balonem pomiędzy kolanami  oraz  zadanie z chustą animacyjną pt. ,,Falujące morze” na której znajdowały się niebieskie  (wodne) balony. Wygrała drużyna która najszybciej pozbyła się balonów. Zawody zakończyły się remisem. Dla  obydwu wodnych drużyn wielkie brawa! Każdy przedszkolak otrzymał odznakę i dyplom   WODNEGO  SUPERBOHATERA.

  • Sukcesy plastyczne

   Z przyjemnością informujemy, iż został rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci 5-6 letnich pod hasłem „MOJE  WAKACJE  BĘDĄ BEZPIECZNE”.  Głównymi celami konkursu było: popularyzowania bezpiecznego zachowania, edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych, kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci, rozwijanie wyobraźni twórczej, kształcenie umiejętności ilustrowania scen i sytuacji inspirowanych wiedzą, wdrażanie do rozwijania i doskonalenia warsztatu plastycznego dzieci.
   Na konkurs wpłynęły 94 prace z 34 placówek. Podczas oceny prac brane były  pod uwagę przede wszystkim: zgodność z tematem, estetyka, samodzielność, indywidualna interpretacja tematu.
   Po raz kolejny Maja Misiak z grupy III zajęła 2 miejsce, a Gabrysia Wątróbska z grupy IV zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy laureatkom sukcesu i życzymy powodzenia.

  • XV Przegląd Twórczości Przedszkolnej

   18 czerwca 2015 roku nasze przedszkole po raz XV zorganizowało Przegląd Twórczości Przedszkolnej dla przedszkolaków z naszej gminy. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Przecławiu zaprezentowałysie dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Były tańce, piosenki, prezentacja wierszy i prac plastycznych. Występy małych artystów podziwiali zaproszeni goście; Pan Janusz Krakowski - Sekretarz Gminy Przecław, Pani Barbara Kopacz - Z-ca dyrektora SP Tuszyma, Pani Anna Olejniczak - dyrektor Biblioteki w Przecławiu i Pani Andżelika Muchowska - dyrektor MCK Przecław. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się pięknie; I grupa taniec " Grozik", II grupa piosenki w wykonaniu Oli Jaje, Zuzi Kusibab i Julii Cisło, III grupa taniec " Niebo", IV grupa gra na bum rurkach, V i  VI grupa taniec Rock & roll. Piosenki zaśpiewały także Gabrysia Halik z grupy VI i Julia Kudłacz z grupy III.

  • Sukcesy plastyczne

   Gratulujemy Juli Kupiec zdobycia II miejsca w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.,, Las to nasz dom” zorganizowany przez  Przedszkole Samorządowe w Piotrkowie Kujawskim . Celem konkursu było propagowanie proekologicznych zachowań wśród przedszkolaków, odkrywanie piękna w polskiej przyrodzie, usystematyzowanie wiedzy na temat ekosystemu jakim jest las. Dziękujemy i życzymy Juli kolejnych sukcesów już w szkole.

  • Dzień Ochrony Środowiska

   17 czerwca 2015r w ramach obchodów Dnia Ochrony Środowiska  nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. ,,Leśne skrzaty’’ w wykonaniu dzieci z grupy I i II , którego celem było kształcenie wrażliwości dzieci na piękno przyrody oraz zachęcanie do dbania o czystość środowiska. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętały prośby Leśnych Skrzatów, żeby w lesie nie śmiecić i nie hałasować i podczas wakacyjnych wycieczek z rodzicami będą o tym pamiętać.

  • Sukcesy plastyczne

   Z przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach plastycznych dzieci z naszego przedszkola. Dziewczynki z grupy III- Maja Misiak i Kalinka Wesołowska, zajęły  równorzędnie I miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Motylki, motyle i tyle” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Na konkurs napłynęło 172 prace dzieci z przedszkoli z całej Polski ze 102 placówek oświatowych. Oceniając prace jury zwracało uwagę na samodzielność wykonania, estetykę  i dobór technik plastycznych. Mai i Kalince gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Akcja Bezpieczne wakacje 2015

   Akcja Bezpieczne Wakacje

   Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji  Bezpieczne wakacje 2015

  • Sukcesy plastyczne

   Rozstrzygnięty został XX Wojewódzki konkurs plastyczny pod hasłem „Pamiętajcie o ogrodach”. 25 maja 2015 roku w siedzibie Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie komisja konkursowa w składzie: mgr Jadwiga Kurmanowicz (artysta plastyk – Liceum Plastyczne w Krośnie), mgr Anna Sobczak (artysta plastyk) oraz mgr Nina Rostkowska (artysta plastyk, instruktor RCKP w Krośnie) przeanalizowała wszystkie dostarczone na konkurs prace plastyczne ze szkół, gimnazjów i przedszkoli. Okazało się, że w gronie wyróżnionych znalazła się Kinga Górnisiewicz z grupy IV. Sukces Kingi tym bardziej cieszy, że w skład komisji oceniającej prace plastyczne wchodzili specjaliści z dziedziny sztuki. Składamy Kini gratulacje i życzymy jej dalszych sukcesów w szkole.

  • Spotkanie z rzeźbiarzem

   W dniu 15 czerwca 2015r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z  hobbystą rzeźbiarzem – panem Adamem Kopaczem. Dzieci poznały sztukę rzeźbiarską. Miały możliwość pooglądać figurki z różnego rodzaju drewna, dowiedziały się z jakich drzew drewno jest twarde , a z jakich miękkie . Zobaczyły różnego rodzaju dłuta, zapoznały się z ich wyglądem i nazwą.  Przedszkolaki były zachwycone dziełami pana Adama wykonanymi ze styropianu. Na koniec dzieci bardzo gorąco podziękowały gościowi za fantastyczne spotkanie. Zajęcia tego rodzaju są najbardziej lubiane przez dzieci ponieważ mają możliwość bezpośredniego kontaktu ze sztuką. 

  strona: