Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

 

Nawigacja

Nawigacja

  • Harmonogram rekrutacji do przedszkola

   HARMONOGRAM POSTEPOWANIA REKRUTACYJNEGO

   W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU W PRZECŁAWIU

   Poszczególne etapy postępowania rekrutacyjnego będą odbywały się w następujących terminach:

   1. Od 2 marca do 10 marca 2015 roku – składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu w roku szkolnym 2015/2016  ( tylko dzieci, które uczęszczają do przedszkola w roku szkolnym 2014/2015)
   1. Od 16 do 31 marca 2015 roku – wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola w roku szkolnym 2015/2016 ( obowiązkowo do okazania dokumenty tożsamości rodziców/prawnych opiekunów oraz dokument potwierdzający dane dziecka np: skrócony odpis aktu urodzenia, dowód osobisty lub paszport dziecka)
   2. Do 15 kwietnia 2015 roku do godziny 1500 podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
   3. Od 16 do 22 kwietnia 2015 roku do godziny 1500 potwierdzenie przez rodziców / prawnych opiekunów kandydata, woli przyjęcia do przedszkola.
   4. Do 27 kwietnia 2015 roku do godziny 1500 podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych oraz nieprzyjętych do przedszkola.                                                                                                            SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ZAKŁADCE INFORMACJE DLA RODZICÓW LUB TELEFONICZNIE  nr telefonu 17 5813067

    

  • Spotkanie z radnymi Rady Miejskiej

   "Jestem małym patriotą”  to jedno z zadań realizowanych w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2014/2015. W ramach tego zadania  przedszkolaki poznają prace różnych ważnych osób. 27 lutego zaprosiliśmy do naszego przedszkola pana Pawła Furmana  i pana Sławomira Feląga – radnych Rady Miejskiej w Przecławiu. Nasi goście w przystępny i zrozumiały sposób opowiedzieli dzieciom o swojej pracy w Radzie Miejskiej. Wytłumaczyli na czym polega ich praca,  jakie są ich obowiązki oraz kto może zostać radnym. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób rada podejmuje uchwały oraz jak wyglądają posiedzenia. Następnie na panów czekały zadania przygotowane przez przedszkolaków: układanie puzzli, rozpoznawanie zabytków i miejsc w gminie Przecław. Radni poradzili sobie z wszystkimi zadaniami doskonale, a nagrodą była piosenka „Unia Europejska” zaśpiewana  przez dzieci z grupy IV. Na zakończenie spotkania pełnego wrażeń, przedszkolaki podziękowały za wizytę, a goście poczęstowali dzieci cukierkami oraz rozdali upominki - płyty z filmem o gminie Przecław. Ciekawe czy za kilkanaście lat, któryś z przedszkolaków zostanie radnym w naszym mieście, tak jak pan Paweł i pan Sławek, którzy są absolwentami naszego przedszkola!

  • Sukcesy plastyczne

   Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie plastycznym naszych przedszkolaków. W Ogólnopolskim  Konkursie plastycznym  pt.: „Dzielę się zabawkami, pocieszam kolegów, gdy któryś płacze – mówią na mnie kulturalny przedszkolaczek!” zorganizowanym przez Gminne Przedszkole Nr 2 w Trzciance Gabrysia Halik z oddziału VI  i  Ola Piłat z oddziału V otrzymały nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • 25 lutego2015r. w naszym przedszkolu gościła pani Teresa Cisło, która zajmuje się robieniem kwiatów z bibuły i krepiny. Pani Teresa  przyniosła ze sobą bukiet pięknych kwiatów, które zrobiła na spotkanie z dziećmi, były to: tulipany, róże, narcyzy i krokusy. Przedszkolaki były pod wielkim wrażeniem, gdyż kwiaty wyglądały jak prawdziwe. Podczas spotkania dzieci  poznały technikę i sposoby wykonania tych kwiatów. Pani Cisło z ogromną cierpliwością tłumaczyła jak modelować krepinę, aby powstał kwiat, jak zrobić łodyżkę i listki. Nie było to takie łatwe, ale nie zniechęciło to dzieci, które postanowiły spróbować w domu zrobić podobne kwiatki. Życzymy im powodzenia  w rozwijaniu swoich zdolności artystycznych, a pani Teresie Cisło dziękujemy za spotkanie i zyczymy nowych twórczych inspiracji.

  • Sukcesy plastyczne

   Gratulujemy Mai Misiak zajęcia II miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać z utworów Marii Konopnickiej zorganizowanym przez Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 15 im. M.  Konopnickiej w Jastrzębiu-Zdroju. Celem konkursu było przybliżenie sylwetki Marii Konopnickiej oraz propagowanie twórczości poetki. Maja została także laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Mój ulubiony utwór Jana Brzechwy” organizowanym przez  Przedszkole Samorządowe Nr 49 im. Jana Brzechwy w Białymstoku. Cieszymy się podwójnym sukcesem Mai i życzymy jej wielu ciekawych pomysłów w kolejnych konkursach.

    

  • Zimowy turniej ze Zdrojkiem

   23 lutego 2015r w ramach realizacji programu ,,Mamo tato wolę wodę”  odbył się międzygrupowy turniej ze Zdrojkiem. Dzieci z grup III i IV rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Między innymi podążały za śladem, rzucały papierowymi kulami do obręczy, rysowały kredą na szarym papierze bałwana, robiły zakupy wybierając zdrowe produkty. Turniej miał na celu promowanie zdrowego stylu życia, uświadomienie dzieciom, jak ważna jest woda w trakcie wysiłku oraz przestrzeganie zasady fair play w czasie współzawodnictwa. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wypili ku pokrzepieniu kubek wody. Każdy zawodnik otrzymał naklejkę  Zdrojka, a grupa pamiątkowy dyplom. Turniejowi towarzyszyło zawołanie ,,Żeby zdrowym być, trzeba ćwiczyć, wodę pić”

  • Przedszkolaki z grupy III poznają zioła

   Siejemy zioła

   W ramach innowacji pedagogicznej „Wiem co jem, czyli mały kucharz gotuje” w miesiącu lutym przedszkolaki z grupy III miały okazję dowiedzieć się, co to są zioła, do czego ich używamy, jak wyglądają i przede wszystkim jak się je uprawia. Dzieci samodzielnie zasiały zioła: oregano, majeranek i bazylię. Poznały kolejność, w jakiej należy to robić. Każde z nich mogło wsypać ziemię do skrzynki, zrobić paluszkiem grządkę dla ziarenek, zasiać je i w końcu podlać. Skrzynki zostały przełożone w słoneczne miejsce a teraz mali kucharze czekają na duże plony, które wykorzystamy w naszej przedszkolnej kuchni.

  • Zaproszenie - Dzień otwarty w szkole

   Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Walerii Szalay – Groele

   w Przecławiu zapraszają na

   DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

   połączony z zapisami uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2015/2016,

   który odbędzie się 18 marca 2015 r. o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej

   W programie :

   1. Prezentacja dorobku szkoły.
   2. Informacje dla rodziców na temat organizacji pracy w szkole, podręcznikach, stołówce, świetlicy …itp
   3. Zwiedzanie szkoły. 
   4. Indywidualne konsultacje z nauczycielami i dyrektorem.
  • Sukcesy plastyczne

   Nasze przedszkole zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego 7 edycji programu edukacyjnego  „Mamo, Tato, Wolę Wodę”

   Przedszkolaki z grupy III brały udział w pierwszym konkursie w ramach 7 edycji programu edukacyjnego Mamo, tato, wolę wodę! Zadaniem konkursu było wykonanie przez dzieci pracy plastycznej pod hasłem Woda jest super! Praca ta miała wskazywać, dlaczego picie wody korzystne jest dla organizmu. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków, bo to dzięki nim nasze przedszkole znalazło się na liście laureatów i otrzymało nagrodę główną – magnetyczną tablicę edukacyjną. Tablica ta ma postać ogromnego talerza  na którym  umieszczone są główne składniki odżywcze niezbędne w prawidłowym żywieniu oraz ilustracje zdrowych produktów. Dzięki tej pomocy dydaktycznej dzieci z wszystkich grup będą miały możliwość wgłębiać wiedzę na temat zdrowia.

  • Przedszkolne walentynki

   17 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. W tym dniu obowiązywał wszystkich ubiór w kolorze czerwonym, a całe przedszkole było pięknie przystrojone w czerwone serduszka. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta, przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami: układały „serduszkowe puzzle”, tańczyły z serduszkami w rytm muzyki, bawiły się do ulubionych przebojów dziecięcych.  Nie zabrakło oczywiście samodzielnie wykonanych kartek walentynkowych, którymi dzieci obdarowały kolegów i koleżanki. Radość i wesoła muzyka sprawiły, że serduszka gorąco biły, a przedszkolaki wspaniale się bawiły.

  • Konkurs " Polskie bajki i legendy"

   Konkurs plastyczny pt. ,,Polskie bajki i legendy’’-rozstrzygnięty

   W styczniu nasze przedszkole ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt. ,,Polskie bajki i legendy’’. Celem konkursu było budzenie zainteresowań historią i kulturą naszego kraju i regionu, rozwijanie inwencji twórczej , wyobraźni, a także zachęcanie rodziców i dzieci do wspólnego czytania polskich utworów. Na konkurs wpłynęły 74 prace z przedszkola. Mogliśmy podziwiać ilustracje do takich legend i bajek jak : „Szewczyk Dratewka”, „Bazyliszek”, ,,Smok Wawelski”, ,,Warszawska Syrenka”, ,,Złota Kaczka”, ,,Pan Twardowski”, ,,Kwiat paproci”, ,,Król Popiel”, ,,Bolek i Lolek”, „Koziołek Matołek”. Wszystkie prace były ciekawe, wykonane różnymi technikami, a wyłonienie zwycięzców bardzo trudne. 

   Jury przy ocenie prac wzięło pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu, pomysłowość i technikę wykonania prac.

   Nagrodzeni:

   I miejsce     Dawid Patyk -gr. IV

   II miejsce    Zuzanna Podraza-gr. II

   III miejsce   Małgorzata Olejarz-gr. VI

   Wyróżnienia:

   Natalia Ozimek-gr. I

   Aleksandra Siwa-gr. V

   Gabriela Halik-gr. VI

   Kalina i Milena Wesołowskie -gr. III, IV

   Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

    

  • Walentynki

   17 lutego (wtorek) obchodzimy w naszym przedszkolu Walentynki. Prosimy o ubranie dzieci w tym dniu na czerwono.  Dziękujemy.

  • Przedszkolaki w kinie

   7 lutego 2015  roku nasze przedszkolaki tradycyjnie w czasie ferii zimowych  pojechały do kina „ Galaktyka” w Mielcu. Zobaczyliśmy film animowany pt. „Pszczółka Maja". Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody rezolutnej pszczółki. Film z potężną dawką znakomitej zabawy i pozytywnych emocji oczarował każdego przedszkolaka. Dzieci po raz kolejny przekonały się, że pomocna dłoń i dobre serce znaczą w życiu bardzo wiele.  

   Po obejrzeniu filmu przedszkolaki udały się do Muzeum Regionalnego „Jadernówka” w Mielcu, obejrzały prezentację multimedialną pt.„Jak mieszkano na zamkach”: gdzie i jak je budowano, kto w nich mieszkał , jak wyglądało w nich życie. Oglądały fotografie różnych zamków, dowiedziały się, że  są to starodawne zabytkowe budowle. W czasie lekcji muzealnej poznaliśmy też historię powstania aparatu fotograficznego, sposoby robienia zdjęć dawniej i dziś oraz obejrzeliśmy wystawę starych aparatów fotograficznych. To była bardzo pouczająca lekcja!

  • Zabawa karnawałowa

   Karnawału czas…

   Czwarty luty to był dla naszych przedszkolaków dniem szczególnym, do którego dzieci przygotowywały się przez długi czas szykując odpowiednie, wymarzone stroje. Był to dzień zabawy karnawałowej. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziły wróżki i czarodzieje, bajkowe postacie, księżniczki i królowe, królowie i książęta. Był również batman i spiderman, byli kowboje i kierowcy rajdowi a także waleczni rycerze oraz różni bajkowi bohaterowie tacy jak np. Myszka Minnie, Pszczółka Maja czy Harry Potter oraz sam Smok wawelski. Zabawie towarzyszyła wspaniała muzyka grana przez panią Marysię naszą rytmiczkę. Wśród radosnych tańców nie zabrakło konkursów takich jak „lepienie” bałwanka z papieru toaletowego, czy „tworzenie” śniegu na czas oraz odgadywania nazw piosenek po usłyszeniu pierwszych ich taktów. Na zakończenie karnawałowego spotkania przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu teatralnym " Kopciuszek". Uśmiechom i radości nie było końca, był to dzień pełen wrażeń i emocji dla każdego.

  • XIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

   XIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

   29.01.2015  roku w naszym przedszkolu odbył się  XIII  Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Do przeglądu zgłosiło się 37 dzieci z przedszkoli w Rzemieniu i Przecławiu, oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych w Łączkach Brzeskich, Tuszymie, Dobryninie i  Kiełkowie oraz ochronki w Przecławiu. Przedszkolaki występowały w kategorii solistów i zespołów. Dzieci  zaśpiewały obowiązkową  kolędę „W żłobie leży” i drugą dowolnie wybraną kolędę lub pastorałkę. Przegląd to okazja do rozbudzania wśród przedszkolaków chęci śpiewania kolęd i pastorałek  oraz ujawniania uzdolnień i umiejętności  muzycznych  dzieci. Jury w składzie Pan Janusz Dybski – z-ca burmistrza  Przecławia, Pani Anna Olejniczak – kierownik Miejskiej Biblioteki, Pan Janusz Krakowski- dyrektor wydziału oświatowo- ekonomicznego Urzędu Miasta, Pani Monika Tomaszewska- dyrektor MCK w Przecławiu  i Pan Stanisław Pazdan- nauczyciel muzyki po wysłuchaniu wszystkich utworów przyznało:  

   Szczególne wyróżnienia

   W  kategorii solistów dzieci młodszych:

   Zuzi Kusibab, Julii Cisło z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu

   W kategorii solistów dzieci 5,6letnich;

   Julii Kudłacz, Julii Żarów z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu

   W kategorii zespołów:

   Zespół z oddziału VI Samorządowego Przedszkola w Przecławiu

   Wyróżnienia

   W  kategorii solistów:

   Zuzi Wałek- oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Tadeusza Wiatra w Łączkach Brzeskich

   Izabeli Opiela - oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobryninie

   Paulinie Wilk- oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kiełkowie

   Michałowi Łagowskiemu- Samorządowe Przedszkole w Rzemieniu

   Gabrysi Halik- Samorządowe Przedszkole w Przecławiu

   W kategorii zespołów:

   Zespół z Ochronki Sióstr Służebniczek w Przecławiu

   Zespół z oddziału  przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tuszymie

   Zespół z Przedszkola w Rzemieniu

   Zespół z oddziału III Samorządowego Przedszkola w Przecławiu

   Jury pogratulowało wszystkim  wykonawcom za pięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki oraz podziękowało nauczycielom  za przygotowanie dzieci do występów.

  • Zajęcia kulinarne w grupie III

   Zajęcia kulinarne w grupie III

   Przedszkolaki dobrze znają zasady zdrowego odżywania. Wiedzą że, jedzenie warzyw i owoców pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, dlatego w miesiącu styczniu dzieci z grupy III robiły  koktajl bananowy, w ramach innowacji pedagogicznej- „Wiem co jem, czyli mały kucharz gotuje”. Na początku trzeba było obrać i pokroić banany. Oczywiście nie zapomnieliśmy o myciu rąk. Potem banany przekroiliśmy i wrzuciliśmy do miski, dodaliśmy mleko.  Przy pomocy miksera zmiksowaliśmy wszystko i po krótkiej chwili koktajl był gotowy! Świetni z nas kucharze – przecież zajęcia w kulinarne to już dla nas nie pierwszyzna! Nasz koktajl bananowy był przepyszny – słodki, gęsty i przede wszystkim zdrowy.

    

  • Jasełka dla rodziców i rodzinne kolędowanie

   W dniach 26 – 28 stycznia 2015r. w naszym przedszkolu odbyły się zebrania z rodzicami z poszczególnych grup I- VI połączone z jasełkami.  W nastrojowo udekorowanej sali , w scenografii  bożonarodzeniowej stajenki oraz przy brzmieniu kolęd i pastorałek dzieci prezentowały swoje umiejętności. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role wkładając w nie całe swoje małe serduszka. Po zebraniach chętni rodzice z dziećmi śpiewali kolędy przy akompaniamencie z płyty, inni zaś wykorzystali swoje zdolności muzyczne i grali na instrumentach. Wszyscy uczestnicy byli nagrodzeni gromkimi brawami oraz koszem pełnym owoców.Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za tak piękny występ.

  • Święto babci i dziadka w naszym przedszkolu

   Miesiąc styczeń to czas w którym obchodzimy uroczyście piękne święto - Dzień Babci i Dziadka. Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją naszego przedszkola na stałe wpisaną w kalendarz imprez przedszkolnych. Nasi goście zostali zaproszeni do przedszkola 22 i 23 stycznia. Wcielając się w role małych aktorów dzieci przedstawiły „Jasełka”, oraz krótkie programy artystyczne: wiersze, piosenki, tańce oraz grały na tubach muzycznych - Bum  Bum Rurkach – Sto Lat.  Dzieci podziękowały przede wszystkim za wielkie serce okazywane im przez dziadków. Goście z zachwytem wpatrywali się w swoje wnuczęta i nagradzali wielkimi brawami. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się  w oku, a na ustach można było zobaczyć uśmiech. Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom drobne upominki – laurki w postaci filiżanki.  W dalszej uroczystości  dzieci zaprosiły gości na wspólny poczęstunek, który był  okazją do rozmów i wspomnień. Była tez okazja wspólnie zaśpiewać kolędy, które pięknie grali i śpiewali tato Amelki, Lenki i Julci.

   Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w dniu ich występu a rodzicom bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

  • „Gwiazdka na lodzie”

   10 stycznia 2015 r. na lodowisku MOSiR w Dębicy miał miejsce pokaz pt. „Gwiazdka na lodzie” w wykonaniu Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego w Dębicy. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili soliści w programach indywidualnych oraz łyżwiarze w grupowych układach tanecznych: „Parasolki”, „Śnieżynki”, „Pretty Girls”, „Chicago”, „Olafy” i „JingleBells”. W pokazie zaprezentowały swe umiejętnośći dziewczynki z naszego przedszkola - jako jedna ze Śnieżynek wystąpiła Milenka Wesołowska, a jej siostra Kalinka wcieliła się w rolę bałwanka („Olafy”). Piękny, barwny i wesoły pokaz oklaskiwali zgromadzeni na widowni sympatycy jazdy figurowej na lodzie, zaproszeni goście oraz krewni i znajomi występujących łyżwiarzy.

   Milence i Kalince gratulujemy udanego występu życząc wytrwałości i postępów w trudnej sztuce jazdy na lodzie.

  • Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka

   „Dzień to szczególny każdy to przyzna.

   Wszystko jest gotowe, w dzbanku paruje herbatka.

   Czekamy tylko na Babcię i Dziadka.”

   Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadziów do naszego przedszkola na uroczystość z okazji ich święta:

   22.01.2015 r. godz. 10.30 – grupa I

   22.01.2015r. godz. 13.00 – grupa III i IV

   23.01.2015r. godz. 10.30 – grupa V i VI

   23.01.2015r. godz. 12.30 – grupa II

  strona: