• Pasowanie na przedszkolaka w naszym przedszkolu

• W dniach 26 i 27 października odbyła się uroczystość "PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA". Dzień szczególnie ważny dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyłyby próg przedszkola. Wreszcie mogły wypowiedzieć te słowa "JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKAMI".

• Wycieczka do lasu

• 24 października grupa Żabek, Motylków, Sówek i Pszczółek wybrała się na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Przecławiu. Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach. Na początku spotkania pan leśniczy przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa i zachowywania się w lesie. Wytłumaczył przedszkolakom po co i w jaki sposób sadzi się las. Podczas ciekawej prelekcji przedszkolaki dowiedziały się także, że las nie sieje się sam i potrzebuje pomocy człowieka. Następnie dzieci oglądały małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa. Miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew. Spacerując po ścieżce edukacyjnej dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając roślin. Zbierały do kącików przyrody „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to: szyszki, żołędzie, kolorowe liście, kawałki kory. Pobyt w Szkółce Leśnej wzbogacił wiedzę dzieci o lesie, leśnictwie i ochronie przyrody. Składamy serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Tuszyma i leśniczemu panu Charchutowi za mile spędzony czas połączony z edukacją.