Dnia 14 X 2018 r. maluszki z grupy I świętowały urodziny Kubusia Puchatka. Dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola maskotki z bajki o Kubusiu Puchatku – Tygryska, Prosiaczka, Maleństwo oraz Kubusia. Wszyscy byli ubrani w żółtym kolorze. Specjalnym gościem była pani Iza z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani Iza przybliżyła dzieciom postać Kubusia i jego przyjaciół. Wspólnie z dziećmi śpiewała piosenkę o misiu. Jak na prawdziwym przyjęciu był również słodki poczęstunek czyli ,,małe co nieco”. Dzieci z apetytem zajadały chrupki zamoczone w miodzie. Przyniesione przez dzieci pluszami towarzyszyły im również w czasie leżakowania. Był to miły dzień pełen wrażeń.
Maluszki świętują urodziny Kubusia Puchatka
Wycieczka na lotnisko do Mielca gr. III i IV
W piątek 12 października 2018r grupa III i IV wybrała się na wycieczkę autobusową na lotnisko w Mielcu. Po firmie – PZL „Warszawa- Okęcie S.A.”- Wydział Usług Lotniczych w Mielcu oprowadzał nas kierownik od spraw lotu Pan Tadeusz oraz Pan Witold. Zapoznali przedszkolaków z zakresem działalności firmy, pokazali nam hangar z samolotami, pracę pilotów. Obejrzeliśmy również samoloty znajdujące się na płycie lotniska - Dromadery, Antki, Cessnę. Każdy przedszkolak miał możliwość usiąść za sterami samolotu i zobaczyć jego wyposażenie. Pan Tadeusz bardzo ciekawie opowiadał do jakich celów wykorzystywane są samoloty min. gaszenia pożarów lasów, wykonywania różnych oprysków. Mieliśmy też możliwość zobaczyć stację nadawczą, gdzie przedszkolaki nawiązywały kontakt z pilotami w samolotach latających w powietrzu i ich pozdrawiali z dołu. Zwiedziliśmy też budynek w którym szkoli się przyszłych pilotów. Dziękujemy Dyrektorowi Wydziału Usług Lotniczych w Mielcu za możliwość wejścia na teren firmy, jesteśmy przekonane, że w każdym przedszkolaku został zaszczepiony bakcyl lotnictwa.
Wycieczka gr. VI i VII do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie
W piątek 12 października dzieci z grup VI i VII pojechały na wycieczkę do jedynego w Polsce i pierwszego na świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Razem z panią przewodnik wkroczyły do świata pełnego bombek i choinek. Przedszkolaki oglądały stanowiska z bombkami z różnych części świata i epok. W wnętrzu Muzeum zobaczyć można tysiące ręcznie wykonanych bombek i choinki przystrojone w różnych stylach, np. staropolskim, amerykańskim, norweskim czy francuskim. Pani przewodnik ciekawie opowiedziała dzieciom o każdym ze stylów ubierania choinek, a następnie przedszkolaki zobaczyły w jaki sposób powstają bombki – od procesu wydmuchiwania przez srebrzenie i ręczne malowanie oraz suszenie. Dzieci przekonały się jak ważny jest nie tylko talent plastyczny, ale i cierpliwość podczas wykonywania bombki. Przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach własnoręcznego ozdabiania bombki oraz otrzymały bombki z własnym imieniem. Wszyscy pełni niezapomnianych wrażeń wyruszyli w drogę powrotną, którą niektórzy urozmaicali pogawędką, śpiewem albo słodką drzemką.
Dzień Drzewa
W środę 10 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji dzieci uczestniczyły zajęciach, których głównym bohaterem było drzewo. Maluszki dokonały podziału na drzewa liściaste i iglaste oraz dowiedziały się w jaki sposób je szanować. Starsze grupy poznały rolę jaką drzewa pełnią zarówno w przyrodzie, jak i życiu człowieka. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Dzieci bowiem świetnie bawiły się przy piosenkach o tematyce ekologicznej. Dodatkowo powstały kolorowe plakaty, wykonane różnymi technikami. Dzień Drzewa miał na celu propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej oraz pogłębienie wiedzy na temat drzew.
Sukces plastyczny
Gratulujemy, pierwszego sukcesu plastycznego w nowym roku szkolnym Milence S. i Maciusiowi z grupy IV. W Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.„Jestem Polak mały pod hasłem Polska w piosence”, zorganizowanym przez Przedszkole nr 27 w Zabrzu, Milenka zdobyła II miejsce(narysowała pracę do pieśni „Wojenko, wojenko”), a Maciuś – wyróżnienie (narysował pracę do pieśni „Bogurodzica”). Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych. Milence i Maciusiowi składamy gratulacje i życzymy nieustannego zapału do pracy.
I audycja muzyczna
W czwartek 11 października średniaki i starszaki z naszego przedszkola brały udział w pierwszej audycji muzycznej pt. „Instrumenty dęte drewniane”, prowadzonej przez przedstawicieli Agencji Artystycznej ,,KAMA’’. Celem zajęć było poznanie instrumentów takich jak: flet prosty i flet poprzeczny oraz ich możliwości . Dzieci miały możliwość zagrania swoich pierwszych melodii na flecie prostym przy akompaniamencie, wsłuchiwały się w wyjątkowy, niepowtarzalny dźwięk fletu, niczym magiczna melodia ze znanych bajek i baśni. Podczas audycji, muzycy przybliżyli dzieciom grupę dawnych instrumentów drewnianych takich jak: flet piccolo, obój, klarnet, fagot, rożek angielski i saksofon. Przedszkolaki słuchając ich dźwięków opisywały go określeniami: wysoki, niski, przyjemny dla ucha. Prowadzący audycję zaprezentowali także saksofony : sopranowy, altowy i tenorowy. Następnie każdy miał możliwość spróbować swoich sił w wydobyciu dźwięku, dmuchając w saksofon tenorowy. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, które aktywnie brały w nich udział. Audycję zakończono wspólną zabawą do znanych przedszkolakom utworów.
Wycieczka do Zamku gr. VI i VII
W wtorek 9 października dzieci z gr. VI i VII wybrały się na pieszą wycieczkę do Zamku w Przecławiu. Podziwiały tam zarówno piękno architektury krajobrazu, jak i zabytkowej budowli. Przedszkolaki zwiedziły Zamek poznając jego długą historię – dowiedziały się o tajnym przejściu, wyprawie na bitwę z Krzyżakami pod Grunwaldem, widziały ocalałe z pożaru popiersie króla Władysława Jagiełły. Dzieci zwiedzały zamek oczarowane widokiem ozdobnych mebli, tkanin, kominków, obrazów i fresków. Podziwiały odświętny strój szlachecki – kontusz, obejrzały drzewo genealogiczne rodziny Rejów wywodzącej się od wielkiego polskiego poety Mikołaja Reja z Nagłowic. Na koniec przedszkolaki zawędrowały do podziemi, gdzie wysłuchały legendy o duchu straszącym gości zamku. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie, oraz zapoznanie z historią zamku.
Prezentacja hobby w gr. IV
Dzieci z grupy IV mają różne zainteresowania, hobby i kolekcje, które prezentują swoim koleżankom i kolegom. Tym razem Szymuś K. przyniósł zbiór swoich samochodów. Różniły się wielkością – od małych resoraczków, będących miniaturami różnych marek aut osobowych i wyścigowych, po bardzo duże, zdalnie sterowane za pomocą pilota (np. Hot Wheels na baterie). Pokazał dzieciom samochody z klocków Lego i zbudował z kolegami bardzo długi tor z wyrzutnią. Szymuś zaprezentował swoją kolekcję, zademonstrował możliwości techniczne swoich pojazdów i pozwolił się kolegom pobawić nimi z zachowaniem zasad zgodnej i bezpiecznej zabawy. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem oglądały eksponaty kolekcji, ale szczególnym zainteresowaniem obdarzyli ją chłopcy wymieniając się uwagami na jej temat.
Projekt edukacyjny- Ziemniak
Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy i lepszego poznania tego popularnego warzywa. Z tej okazji skorzystały starszaki z grup IV, V, VI, VII i w dniach 01-05.10.2018r. realizowały projekt edukacyjny „Ziemniak”. Celem projektu było: kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania, poznanie odmian ziemniaków uprawianych przez mieszkańców naszych miejscowości, jego pochodzenia, warunków uprawy, poznanie różnorakich prostych potraw z ziemniaka, pokazanie dzieciom, jak rosną ziemniaki, uświadomienie dzieciom jakie są walory odżywcze tego warzywa. W czasie projektu wykorzystano metody twórcze takie jak: burza mózgów, skojarzenia, stawianie pytań, obserwacje, poszukiwanie odpowiedzi, działania praktyczne. Przedszkolaki podczas różnych zabaw, ćwiczeń oraz samodzielnych działań zgłębiły wiedzę na temat tego popularnego w naszej kulturze warzywa. W ramach działań przedszkolaki: tworzyły mapę skojarzeń związaną z ziemniakiem, poznały historię ziemniaka w Polsce oraz nazwy lokalnych ziemniaków, obserwowały przez lupy – Co kryje się pod łupiną ziemniaka?, poznały jego budowę oraz nazwy potraw, wykonywały prace plastyczne –jeżyki, myszki, stempelki, wspólnie z rodzicami w domu wykonywali stworki z ziemniaczane, porównywały ich obwody za pomocą sznurka, brały udział w doświadczeniach, robiły ciecz nieniutonowską, słuchały opowiadania H. Łochockiej „O wróbelku Elemelku ziemniaku i bąbelku”, były na wycieczce w gospodarstwie gdzie oglądały kopiarkę, odmiany ziemniaków; rozwiązywały zagadki czytane przez panią bibliotekarkę, brały udział w turniejach sportowych- międzygrupowych, smakowały pieczonych ziemniaków, kopytek, zupy ziemniaczanej. Podsumowaniem projektu było uczestnictwo dzieci z grupy IV wraz z rodzicami w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Udział w projekcie pozwolił usystematyzować dziecięcą wiedzę na temat ziemniaka a zaangażowanie rodziców w zadania projektowe wzmocniło więzi rodzinne.
Święto Pieczonego Ziemniaka w grupie IV
W sobotę 6 października 2018 r. w słoneczny dzień jesieni na Szkółkach leśnych w wiacie edukacyjnej, odbyło się spotkanie przedszkolaków z grupy IV, rodziców i rodzeństwa pt. „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Na początku wspólnie z rodzicami bawiliśmy się przy piosence - „Rolnik sam w dolinie”. Następnie odbyły się konkurencje sportowe, których tematem przewodnim był ziemniak: sadzenie i zbieranie ziemniaków, rzucanie do celu, przenoszenie na tacy, zabawy z chustą animacyjną. Kolejno dzieci łapały bańki mydlane robione przez rodziców, oraz bawiły się balonikami przy muzyce. Tatusiowie smażyli kiełbaski na grillu i piekli ziemniaczki którymi wszyscy zajadali się z ogromnym apetytem i częstowali się przysmakami na suto zastawionych stołach. Po konsumpcji rodzice wspólnie z dziećmi odbijali na narysowanych stworkach ziemniaczanych pieczątki z ziemniaków, malowali na folii spożywczej owiniętej między drzewami „Jesień, oraz wykopki”, efekty pracy były zadziwiające. Następnie przedszkolaki przykładały białe kartki do drzewa i za pomocą pasteli rysowali frotaż, a powstałe prace wywiesiliśmy na sznurku by podziwiać piękno drzew. Był to mile spędzony czas na zabawach dzieci i rodziców. To jesienne, pełne wrażeń popołudnie z pewnością na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników. Serdecznie dziękujemy Panu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Tuszyma za możliwość skorzystania z wiaty edukacyjnej i grilla oraz Panu Arturowi- starszemu specjaliście SL ds. lasów niepaństwowych i edukacji leśnej za obdarowanie dzieci książeczkami edukacyjnymi.
Wycieczka do lasu
W dniu 5 października grupy II, III. IV, V, VI i VII pojechały na wycieczkę do lasu. Przedszkolaki wybrały się do rezerwatu ,,Bagna Przecławskie”, a także zwiedziły ,,szkółkę leśnych drzewek”. Dzieci obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały jego odgłosów, a do kącików przyrodniczych zbierały ,,skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, żołędzie, mech, kawałki kory. Podczas spotkania z panem podleśniczym Jarosławem Ł. dowiedziały się jakie drzewka rosną w ,,leśnej szkółce” oraz jakie zwierzęta możemy spotkać w lesie. Przedszkolaki utrwaliły zasady prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka ta dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i niezapomnianych przeżyć.
Kino Sferyczne w przedszkolu - magiczna podróż w kosmos oraz na rafę koralową
Przedszkolaki z naszego przedszkola miały okazję 4 października przenieść się w kosmos oraz udać się do podwodnego świata wprost na rafę koralową. Działo się to za sprawą Kina Sferycznego, które odwiedziło nasze przedszkole. Przedszkolaki oglądały Filmy Sferyczne dostarczające niezwykłych emocji i pozwalające poznać nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º. Podczas seansu mali widzowie oglądali przestrzeń w wymiarze 3D. W Auli przedszkola wyrosła ogromna kopuła, wewnątrz której dzieci mogły obejrzeć Kosmiczną Przygoda Cocomong’a – przygody ciekawskiej małpki interesującej się podróżami kosmicznymi oraz historię Kaluokahiny – zaczarowanej, ale niestety zanikającej rafy koralowej, której próbę uratowania podejmują młodzi bohaterowie ryba piła o imieniu Jake oraz rybka Mały. Dzięki filmom przedszkolaki przeniosły się w kosmos i w głąb oceanu, obserwowały ich tajemnice, ale również dowiedziały się jak ważna jest pomoc innym oraz dbanie o miejsce, w którym żyjemy. Filmy dostarczyły dzieciom dużo radości, a wielkie wrażenie sprawił sposób ich oglądania.
„W świecie motyli” – prezentacja hobby w grupie III i IV
Tradycją w naszym przedszkolu są spotkania z rodzicami podczas, których rodzice prezentują przedszkolakom swój zawód lub hobby. W środę 3 października średniaki z grupy III i starszaki z grupy IV gościły mamę Zuzi i Frania , która z zawodu jest agrobiologiem. Pani Dorotka podzieliła się swoją wiedzą na temat rozwoju, życia i gatunków motyli. Mama naszych przedszkolaków nie tylko kolekcjonuje motyle ale także odwiedza ciekawe miejsca gdzie można je zobaczyć lub spotkać. Swoją pasją „zaraziła” również swoje dzieci, które posiadają na temat ogromną wiedzę. Pani Dorotka przedstawiła przedszkolakom prezentację multimedialną na temat „Motyli”, zapoznała z nazwami motyli dziennych i nocnych, pokazała różnicę między motylami Polskimi a egzotycznymi. Franiu bardzo ładnie opowiedział kolegom i koleżankom o rozwoju motyla a Zuzia o motylu Rusałce pokrzywnik. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci było zaprezentowanie przez panią Dorotkę „Gablotek z okazami motyli” oraz książek o motylach. Na zakończenie spotkania mama naszych przedszkolaków rozdała każdemu dziecku na pamiątkę piękne motylki na patyczkach oraz kolorowanki. Bardzo dziękujemy pani Dorotce za piękną prezentację i jesteśmy przekonane, że wśród naszych przedszkolaków zaszczepiła zainteresowanie, które wykorzystają w wyborze przyszłego zawodu.
Projekt Jabłko
Jesień to okres, w którym owoców jest pod dostatkiem, a jabłko jest tym owocem, który jest dobrze znany dzieciom. Większość dzieci lubi jeść właśnie jabłka. W dniach 24.09-28.09.2018r. dzieci z oddziału I i III realizowały projekt edukacyjny ,,Jabłko”. Grupa I dołączyła do projektu w dniach 1.10. – 05.10.2018r. Celem projektu było: kształtowanie postaw proekologicznych , poznanie różnych ekosystemów: ogród, sad , poznanie drzewa owocowego: jabłoń. Wzbogacanie słownictwa dzieci związanego z tematem, rozwijanie twórczego i logicznego myślenia, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych u dzieci. W czasie projektu wykorzystano metody twórcze takie jak: burza mózgów, skojarzenia, stawianie pytań, obserwacje, poszukiwanie odpowiedzi, działania praktyczne. W ramach działań przedszkolaki: tworzyły mapę skojarzeń związaną z wiedzą dzieci na temat jabłka. Bawiliśmy się jabłkami, jednocześnie zdobywając nowe wiadomości: segregowaliśmy jabłka wg cech np. kolor, wielkość, kształt. Smakowaliśmy – dowiadując się, że są jabłka słodkie i kwaśne. Badaliśmy przez dotyk rodzaj skórek na jabłkach. dzieci Poznały etapy powstania jabłka – układając historyjkę obrazkową„Od pestki do jabłka”. Zaglądały do środka owocu, aby poznać jak jest zbudowane jabłko. Dzieci samodzielnie badały, oglądając przekrojone jabłko na pół ,wyciągały z gniazda nasiennego nasiona i je przeliczały. Dzieci wykonały też piękną pracę plastyczną „Jabłko”, która wzbogaciła „Kącik jabłka”. Kolejnym krokiem w pogłębianiu wiedzy była wycieczka do ogrodu , aby obejrzeć różne gatunki jabłoni. Ponieważ już wiemy, którą część jabłka możemy spożywać z jabłek, dzieci zrobiły pyszną sałatkę owocową i szaszłyki jabłkowe, suszyły owoce, robiły chipsy i piekły jabłuszka. Dziękujemy mamie Gabrysia za pomoc .Udział w projekcie pozwolił usystematyzować dziecięcą wiedzę na temat jabłka.
Wycieczka do gospodarstwa gr. IV
W dniu 2 października 2018 r. dzieci z grupy IV w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Ziemniak”, wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego dziadków Patryka B. Widziały tam podwórko z zabudowaniami gospodarskimi, psy stróżujące, wobec których należy być bardzo ostrożnym, szczeniaczka, którego można było pogłaskać, kury znoszące właśnie jajka, gniazda w których były zniesione jajka, kwokę z pisklętami, koguta, kaczkę z kaczętami, świnie z prosiakami, krowę z cielakami. Słuchały jakie wydają odgłosy. Zobaczyły piwnicę z zapasami na zimę, kopce z ziemniakami. Dziadzio Patryka przygotował w koszach wystawę różnych odmian ziemniaków (wczesne, średnio wczesne, późne) jakie uprawia się w tym gospodarstwie. Tatuś także się angażował w spotkanie z dziećmi pokazując kopiarkę do ziemniaków, kombajn zbożowy i traktory. Wszyscy wspinali się po schodkach „Bizona” do jego kabiny, skąd pozowali do pamiątkowego zdjęcia. Wycieczka sprawiła przedszkolakom tak wielką frajdę, że koniecznie chciały się umówić na kolejną wizytę. Na pożegnanie mama Patryczka poczęstowała dzieci rogaliczkami domowej roboty oraz słodyczami. Dzieci wręczając na pamiątkę kwiat podziękowały za interesujące spotkanie, które dostarczyło im wiele radości i wzbogaciło ich wiedzę na temat gospodarstwa rolnego.
Przedszkolaki z wizytą u organisty
03.10.2018r. przedszkolaki z grupy V na zaproszenie taty Wiktorii wybrały się do Kościoła Najświętszej Marii Panny w Przecławiu. Tata Wiktorii jest organistą i chciał pokazać przedszkolakom nowo budujące się organy. Instrument będzie miał 25 głosów czyli około 2000 piszczałek. Organy budowane są od 2013 roku i prace zostaną zakończone w grudniu. Wielką atrakcją dla dzieci było wejście bardzo stromymi schodami na chór. Przedszkolaki bardzo dużo dowiedziały się o funkcjonowaniu tego instrumentu. Dzieci miały również okazję wysłuchać muzyki organowej granej na organach elektronicznych. Dzieci bardzo dokładnie poznały pracę organisty, a także same mogły spróbować gry na organach. Pięknie dziękując za poświęcony czas, dzieci z bagażem nowej wiedzy oraz pełne wrażeń wróciły do przedszkola.
Jesienna wycieczka do ogrodu warzywnego gr. VI i VII
W dniu 1 października przedszkolaki z grupy VI i VII wybrały się do ogrodu warzywnego pani Leokadii W., aby zobaczyć rosnące w nim warzywa. Spacerując między grządkami dzieci oglądały rosnące marchewki, pietruszki, koper, selery, pory, paprykę i szczypiorek. Dzieci były bardzo zainteresowane jesiennym ogrodem, oglądały, dotykały i nazywały rosnące w nim warzywa, a także części jadalne i niejadalne warzyw. Dziękujemy pani Leokadii za możliwość obejrzenia warzyw w jesiennym ogrodzie.
Integracyjne spotkanie dzieci i rodziców z gr. I
W czwartek 27.09.2018r. dzieci z grupy I korzystając z pięknej jesiennej pogody bawiły się wspólnie z rodzicami na ognisku integracyjnym w ,,Szkółkach leśnych” w Leśnictwie Przecław. Tego dnia, już od rana maluszki były podekscytowane i nie mogły doczekać się godzin popołudniowych, kiedy to wspólnie z rodzicami będą się bawiły. Z przedszkola pod opieką swoich pań – dzieci wyjechały autokarem. Rodzice wkrótce dojechali na umówione miejsce i kiedy wszyscy byli już w komplecie – zaczęła się wspólna zabawa. Na początku był spacer po lesie, podczas którego dzieci mogły zobaczyć sadzonki drzew różnej wielkości, zbierały szyszki i żołędzie które będą ozdobą kącika przyrody. Wszyscy brali udział w zabawach integracyjnych - z chustą animacyjną, piłką, śpiewali znane piosenki, a rodzice mieli okazję do bliższego poznania się. Nie mogło zabraknąć grillowanej kiełbaski, którą piekł tatuś Alicji. Nawet niejadkom zdarzały się dokładki. Nie zabrakło również słodkich ciasteczek przygotowanych przez rodziców. Wszystkim bardzo miło i szybko upłynął czas zabawy – na pamiątkę pozostały zdjęcia i wspomnienia.
Starszaki z wizytą u Pana Burmistrza
W czwartek 27 września 2018 r. w ramach realizacji tematyki tygodnia pod hasłem „Przecław – moja mała ojczyzna” starszaki z grupy IV, V, VI i VII udały się do Urzędu Miejskiego na spotkanie z burmistrzem, panem Ryszardem Wolaninem oraz jego zastępcą panem Januszem Dybskim. Przedszkolaki zwiedziły gabinet w którym urzęduje pan burmistrz, z wielką uwagą i zainteresowaniem rozglądały się po pięknym pomieszczeniu. Nic nie umknęło ich uwadze, nawet wiszący na ścianie klucz do miasta. Z dużym zainteresowaniem słuchały jak pan burmistrz oraz zastępca burmistrza opowiadali im o swojej pracy. Dowiedziały się na czym polega ich praca. Zobaczyły herb miasta i dowiedziały się ciekawostek na temat Gminy. Dzieci wręczając wrzosy podziękowały panu burmistrzowi i jego zastępcy za interesujące spotkanie i zaprosiły do przedszkola. Pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować za tak gościnne i miłe przyjęcie, za poświęcony czas i uwagę.
Dobra zabawa w ruchu
Rozwijanie sprawności fizycznej dzieci i kształtowanie postaw prozdrowotnych, to główny cel zorganizowanego w środę 26.09.2018r turnieju sportowego w grupach III i IV. Zaproszone do współdziałania i zdrowej rywalizacji przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach i poszczególnych konkurencjach sportowych. Po sprawnie wykonanej rozgrzewce, dzieci rywalizowały ze sobą w wyścigu przyjmując pozycję ,, taczki’’ i ,, raka’’, rzucały na odległość do celu sznurkową obręczą, przechodziły stopa za stopą po chodniczkach. Turniej międzygrupowy zakończono ogłoszeniem wyniku remisowego. Wszystkim przedszkolakom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, co widać było na roześmianych twarzach dzieci.
Archiwum Aktualności
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 77234