W ramach realizacji tematu ,, W kosmosie’’ przedszkolaki z grupy VII poznały planety Układu Słonecznego, zdobyły wiedzę o Słońcu i Księżycu. Dowiedziały się, kim jest astronom i kosmonauta, jakich przyrządów używa się do obserwacji nieba, a jakie potrzebne są w czasie podróży kosmicznej. Poznały także nazwy wszystkich ośmiu planet Układu Słonecznego, które potrafią wymienić we właściwej kolejności. Bawiły się w zabawę pt. ,,Planety krążą wokół Słońca’’, naśladowały start rakiety w przestrzeń kosmiczną. Wykonały również ufoludki z papierowej rolki. Oglądały ciekawe ilustracje przedstawiające ten ciekawy i fascynujący świat. Realizacja tematu przybliżyła dzieciom zagadnienia związane z Kosmosem, wzbogaciła dziecięcy słownik o pojęcia z nim związane, rozwinęła umiejętność prowadzenia obserwacji, myślenia abstrakcyjnego, stworzyła warunki do samodzielnego poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie. Dzieci były zainteresowane tematem i chętnie uczestniczyły w proponowanych formach aktywności.
Zajecia w grupie VII luty
"W krainie lodu" zajęcia w grupie II
W ramach realizacji tygodniowego tematu „W krainie lodu” dzieci z gr. II uczestniczyły w zajęciach przybliżających im życie na biegunach północnym i południowym. Poznały warunki życia Eskimosów, sposób ubierania i mieszkania orazzwierzęta żyjące na Antarktydzie i Arktyce. Stworzyły wspaniałe pingwiny z rolek po papierze toaletowym oraz piękne, puszyste niedźwiadki polarne z waty. Były też zabawy z lodem i śniegiem. Na początku dzieci zastanawiały się co to jest śnieg, lód, następnie sprawdzały w co zamieni się lód oraz określały jaki jest lód ciepły czy zimny, miękki czy twardy, mokry czy suchy?Dzieci podzieliły się spostrzeżeniami,że śnieg który pada jest miękki, lekki, puszysty, natomiast kiedy ulepimy z niego kulę – jest twardy, ciężki, zimny, mokry. Gdy weźmiemy go do ręki i chwilę potrzymamy, to pod wpływem ciepła naszej dłonitopi się – powstaje woda.Dzieci sprawdziły także czy lód „umie pływać”. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że kostki lodu unoszą się na wodze. Następnie przedszkolaki sprawdziły w jakiej wodzie lód szybciej topnieje: ciepłej czy zimnej. Najpierw dzieci sprawdziły czy woda w jednej miseczce rzeczywiście jest ciepła, a w drugiej zimna, następnie wrzuciły do nich kostki lodu i czekały. Szybko odpowiedziały na postawione pytanie – w ciepłej wodzie lód szybciej topnieje. Przedszkolaki sprawdziły także czy śnieg jest czysty. Po stopnieniu śniegu dzieci oglądały powstałą z niego wodę. Zauważyły że nie jest ona przejrzysta i czysta, a na naczyniu powstał ciemny osad. Przedszkolaki podsumowały, że chociaż śnieg jest biały to nie jest czysty wręcz przeciwnie brudny i zanieczyszczony i pod żadnym pozorem nie wolno go brać do buzi. Na zakończenie dzieci zamieniły się w zwinne pingwinki pływające pomiędzy krami (szarfy) i szybko wskakujące na nie oraz polujące na rybki. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach jednocześnie ucząc się i bawiąc.
Realizacja programu "Przecław - moja mała ojczyzna" w grupie VII
W grupie VII systematycznie przez cały rok realizowany jest program edukacyjny ,,Przecław – moja mała Ojczyzna”. Kolejnym zadaniem w ramach realizacji tego programu było napisanie wiersza o Przecławiu, jego zabytkach lub miejscu swojego zamieszkania. Głównym celem twórczości było rozbudzenie w dzieciach zainteresowania własną miejscowością, kształtowanie umiejętności dostrzegania piękna i oryginalności swojego regionu oraz współpraca dziecka z rodziną w podejmowaniu wspólnych działań. Rodzice wspólnie z dziećmi napisali 20 pięknych wierszy, które można przeczytać w holu naszego przedszkola. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za ciekawe pomysły poetyckie a społeczność przedszkolną zapraszamy do lektury.
Zabawy z eskimosem w grupie V
21 lutego w grupie V odbyło się zajęcie, którego przewodnim tematem było życie ludzi na Dalekiej Północy. Zajęcie obserwowały nauczycielki z naszego przedszkola. Na powitanie dzieci bawiły się w zabawę integracyjną „Podróż do dalekiej krainy”, następnie wysłuchały wiersza H. Szayerowej pt. „Odarpi, syn Egigwy”. Dzieci dowiedziały się gdzie żyją Eskimosi, jak się ubierają i czym się zajmują. Następnie przedszkolaki dobierały w pary wyrazy związane z przerabiana tematyką oraz próbowały je czytać. Kolejną zabawą był taniec z paskiem białej bibuły do muzyki Vivaldiego „Zima”, tworzenie z pasków śniegowych kul oraz podrzucanie ich na chuście animacyjnej. Następnie odwiedzaliśmy Eskimoska w igloo- były to ćwiczenia wg Metody Dobrego Startu, podczas których przedszkolaki recytowały rymowankę i dotykały kul, od strony lewej do prawej oraz wodziły palcem po kształcie igloo. Na zakończenie dzieci bawiły się w murarza, który budował igloo z figur geometrycznych, efektem tej zabawy były piękne oryginalne igloo. Przedszkolaki były aktywne w czasie zajęć, a przygotowane zabawy dostarczyły im wiele radości i pozytywnych wrażeń.
Czytanie bajek w grupie II
W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom grupę II odwiedziła mama Kamilki. Przeczytała przedszkolakom baśń o Kopciuszku. Po wysłuchaniu pięknej historii trzeba było pozbyć się nadmiaru energii, wszyscy więc ochoczo przystąpili do porannej gimnastyki. Każde dziecko zaproponowało swoje własne ćwiczenie, a zadaniem kolegów było dokładne wykonanie go. Były podskoki, skłony, stanie na jednej nodze, przysiady, pajacyki i wiele innych. A na zakończenie ćwiczenia oddechowe. Wspólne ćwiczenia dostarczyły wiele radości tym bardziej że wraz z przedszkolakami wykonywała je mama Kamilki. Poranne spotkanie pozwoliło na rozwinięcie znajomości literatury dziecięcej, a także miało wpływ na rozwój sprawności fizycznej dzieci. Za poświęcony czas i wspólną zabawę serdecznie dziękujemy.
Prezentacja hobby w grupie III
Nasze przedszkolaki mają różne zainteresowania, które chętnie prezentują swoim kolegom w trakcie zajęć pod hasłem „Mój dzień”. Tym razem swoje hobby zaprezentowali: Cyprianek Wolak, Jagódka Jurasz oraz Antoś Sędłak z grupy III. Cyprianek zaprezentował swoje hobby – kolekcję samochodów Hot Wheels- resoraków. Po wspólnym liczeniu okazało się, że kolekcja liczy 50 samochodzików. W kolekcji znajdowały się min. samochodów znanych marek, jak również autka, które znane są dzieciom z bajki Zygzak McQUEEN. Jagódka Jurasz pokazała swoim kolegom i koleżankom, kolekcję figurek z jajek z Kinder niespodzianek. W kolekcji Jagódki znajdowały się postacie z różnych bajek min. z Smerfów, Krainy Lodu. Zaś Antoś Sędłak przyniósł kolekcję szalików piłkarskich różnych drużyn sportowych oraz swój strój piłkarski. Antoś uczęszcza na treningi piłki nożnej w klubie LKS TEAM Przecław, w którym gra w drużynie „Skrzatów”. Widać go na zdjęciu drużynowym umieszczonym w kalendarzu klubowym na 2018 rok. Cieszymy się, że Antoś nie tylko rozwija swoje zainteresowania kolekcjonerskie, ale przede wszystkim, że lubi zdrowo i czynnie spędzać czas. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń. Bardzo dziękujemy Cypriankowi, Jagódce i Antosiowi za to, że chcieli nam pokazać swoją wspaniałą kolekcję.
Zajęcia dla rodziców w grupie I
W dniu 16.01 2018 roku odbyły się zajęcia otwarte w grupie I. Zajęcia zostały przeprowadzone znaną i lubianą przez przedszkolaków Metodą Dobrego Startu - Marty Bogdanowicz. Temat zajęć brzmiał: „Wlazł kotek na płotek”. Główny bohater kotek prowadził dzieci po różnych niuansach wiedzy począwszy od zajęć rozwijających motorykę małą, zabawy paluszkowe, zabawy ruchowe, po zajęcia wprowadzające do wzorów polisensorycznych.
Na początku zajęć dzieci zaśpiewały piosenki na powitanie nie tylko siebie nawzajem ale także swoich ukochanych rodziców. Następnie dzieci pochwaliły się rodzicom znajomością świadomości własnego ciała i przestrzeni, pięknie zaśpiewały piosenki „Prawą rękę mam…”, „Tu paluszek, tu paluszek”, „Krzysio kciuk” oraz wyrecytowały wierszyk: „Prawa ręka noga prawa, cała strona też jest prawa”. Przedszkolaki zachwyciły rodziców znajomością bardzo wielu piosenek i wierszy. Później dzieci zostały przeprowadzone przez kotka do następnej części zajęć – nauki piosenki. Dzieliły na sylaby słowo –„kot”, głoskowały, oraz układały z liter słowo – „kot”. Następnie został omówiony wzór płotka, na który wspinał się kotek. Dzieci dostały wzory płotka wyklejone różnymi materiałami sypkimi oraz płaskimi. Dzieci rytmicznie śpiewając piosenkę rysowały wzor potka, paluszkiem po wzorze. Na sam koniec dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne nakrycia głowy w kształcie kotka. Wszystkie dzieci bardzo ładnie uczestniczyły w zajęciach. Dziękujemy bardzo za przybycie rodzicom na zajecia otwarte aby zobaczyć swoje pociechy.
Prezentacja hobby w grupie V
16 lutego w grupie V odbyły się zajęcia z cyklu „Mój dzień”. Adrianek ze swoim bratem Kamilem przedstawili swoje hobby-budowanie domina z klocków. Chłopcy bardzo lubię to robić, ponieważ mogę stwarzać swój własny świat i budowle, które nie mogłyby istnieć w realnym świecie. Pobudza to ich wyobraźnię oraz daje upust przykrym emocjom. Podczas budowania dziecko zamienia się w konstruktora, projektanta, artystę, który stwarza. Konstrukcje mogą być wielopoziomowe, płaskie, 2D i 3D. Oczywiście wariacje kolorystyczne również mają znaczenie i nadają dziełu charakteru. Ważna tu jest również odległość klocków od siebie, wielkość, ciężar, siła, kąt padania. Stworzenie konstrukcji domino budzi ogromną satysfakcję. Dumny ze swojego dzieła twórca ma zaszczyt wprowadzić powstały mechanizm w ruch, jest to bardzo emocjonujący moment. Domino to zabawa wywołująca intensywne emocje zarówno radości, dumy, zadowolenia, ekscytacji, napięcia, jak i porażki, rozczarowania, załamania. Tak było również u chłopców. Wiele razy pojawiały się łzy, kiedy w trakcie tworzenia cała konstrukcja przez jeden klocek ulegała zniszczeniu. Chłopcy na swoim pokazie zbudowali „Magiczne miasto” – do tej budowli użyli 1200 klocków. Budowanie trwało kilka godzin. Jednak wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na efekt końcowy, kiedy to zaproszona pani dyrektor wprowadziła w ruch cały mechanizm , który prawidłowo zadziałał. Z wielkim podziwem patrzyliśmy jak spada klocek po klocku. Pokaz dostarczył nam ogromną dawkę emocji. Serdecznie dziękujemy chłopcom i życzymy im wiele cierpliwości i ciekawych pomysłów.
Sukcesy plastyczne
Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie plastycznym. Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Nasze psiaki, kociaki i inne zwierzaki” organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 3 przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. Decyzją jury w kategorii dzieci 3 – 4 letnich I miejsce otrzymała praca Marlenki Dobosz z gr. II. Marlence serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
"W kosmosie" zajęcia w grupie III
15 lutego w grupie III, odbyły się zajęcia których przewodnim tematem był „Kosmos”. Zajęcia rozpoczęliśmy od poznania Układu Słonecznego, poszerzyliśmy swoje wiadomości na temat Ziemi, Słońca, gwiazd, planet. Dzieci uświadomiły sobie teorię, że „Ziemia krąży wokół Słońca”. Okazało się, że nazwy planet łatwiej było nam przyswoić niż niejeden wierszyk. Od razu zrodził się pomysł, aby polecieć w kosmos i te wszystkie planety zbadać. Oczywiście potrzebna jest do tego rakieta. Nagromadziliśmy odpowiedniego materiału i zabraliśmy się do budowania maszyny, która zabierze nas w kosmos. Przebrani w stroje ufoludków wystartowaliśmy rakietą odliczając od 10 do 0. Po dotarciu na daną planetę przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych i sprawnościowych. Układały rakietę z mozaiki geometrycznej, przeliczały figury, grały na instrumentach do piosenki „Ufoludki”, tańczyły ufoludkowy taniec, układały z rozsypanki literowej wyraz „Kosmos”, robiły rakiety z rolek po papierze ręcznikowym, rozmawiały w języku ufoludków.
Dzieci były aktywne podczas zajęć i bardzo zadowolone co na zakończenie wyrazili swoją radosną miną lub okrzykiem.
Przedszkolne walentynki
W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości…W środę 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki, które cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na czerwono, a sala była przystrojona serduszkami. Wspólna zabawa rozpoczęła się opowieści o św. Walentym. Następnie dzieci wysłuchały walentynkowego wiersza, oraz bawiły się przy piosence: „Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone, kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę”. Kolejną zabawą było układanie dużych serc z kolorowych korków. Następnie wybieraliśmy walentynkowego króla i walentynkową królewnę. Kolejnym zadaniem dzieci było ułożenie walentynkowych puzzli,. Na zakończenie dzieci wymieniły się Walentynkami i zostały obdarowane słodkim, „serduszkowym” lizakiem. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał - szkoda, że Walentynki obchodzimy tylko raz w roku. Życzymy wszystkim dużo miłości!
Sukcesy plastyczne
Miło nam poinformować o sukcesie plastycznym Jagódki Jurasz z grupy III, która w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Śnieg wkoło, bawimy się wesoło”, zajęła I miejsce, w kategorii dzieci 5-6 letnich. Konkurs organizowało Miejskie Przedszkole nr 12 „Szczęśliwy Zakątek” w Płocku, którego celem było: popularyzacja ruchu na świeżym powietrzu i hartowania organizmu w okresie zimy. Jagódce serdecznie gratulujemy i życzymy inwencji twórczej w kolejnych konkursach!
Wyjazd do kina CINEMA 3D
2 lutego 2018 r. dzieci z grup IV – VII wyjechały do kina CINEMA 3D w galerii „Navigator” w Mielcu na animowany film pt. „Fernando”. Tytułowy bohater jest małym byczkiem, który w odróżnieniu od swych towarzyszy lubi hasać po łące za motylkami i wąchać kwiatki. I choć byczkowi to nie przystoi, jest wrażliwy, łagodny i spokojny. Dorasta na farmie w otoczeniu przyjaciół – ludzi i zwierząt. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawia, że uznany zostaje za groźną bestię i schwytany. Przeżywa wiele przygód i trudnych sytuacji, musi nawet stanąć do walki na arenie podczas korridy. Wszystko jednak kończy się szczęśliwie i Fernando wraca na swoją ukochaną farmę. Film chwilami był zabawny, czasem nastrojowy, malowniczy, miejscami wzbudzający niepokój, smutek, współczucie, ale też radość. Dzieci wraz z bohaterem mogły przeżywać różne emocje i zobaczyć jak wielką wartość ma przyjaźń, że wygląd zewnętrzny nie przesądza o charakterze osoby, a także, że zwierzęta również odczuwają. Wyjazd do kina połączony ze smakowitym poczęstunkiem przygotowanym w plecaczkach przez kochanych rodziców był wspaniałym zakończeniem pierwszego tygodnia ferii w naszym przedszkolu.
Koncert Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław w przedszkolu
W pierwszy dzień ferii 29 stycznia w ramach realizacji zadania Programu Samorządowego Przedszkola w Przecławiu na obecny rok szkolny, przedszkolaki miały możliwość wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław pod batutą pana Piotra Rysiewicza. Orkiestra zaprezentowała tradycyjne polskie kolędy, świąteczne utwory polskie oraz zagraniczne. Dzieci włączały się śpiewająco do znanych kolęd. Miały możliwość poznania różnorodnych instrumentów, rozwiązywały zagadki z nimi związane. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat nazw instrumentów. Bardzo ucieszył nas fakt, iż członkami Młodzieżowej Orkiestry są również absolwenci naszego przedszkola. Na zakończenie koncertu, przedszkolaki podziękowały Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław za piękny koncert.
Sukcesy plastyczne
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie plastycznym. Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W TAJEMNICZYM LESIE” organizowany przez Niepubliczne Przedszkole im Kubusia Puchatka w Siedlcach. Tematyka konkursu dotyczyła ekologii i środowiska naturalnego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Decyzją jury Magdalena Harla z grupy VII w kategorii dzieci 3-4 letnich zdobyła I miejsce a Ola Pietruszka z grupy V w kategorii dzieci 5-6 letnich otrzymała wyróżnienie. Laureatkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
XVI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
26.01.2018 roku w naszym przedszkolu odbył się XVI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Do przeglądu zgłosiło się 38 dzieci z przedszkoli w Rzemieniu i Przecławiu, oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Kiełkowie, Dobryninie, Tuszymie, Łączkach Brzeskich oraz Ochronki w Przecławiu. Występy dzieci poprzedziły przepiękne świąteczne tańce w wykonaniu przedszkolaków z oddziału III i V. Przedszkolaki występowały w kategorii solistów i zespołów. Dzieci zaśpiewały obowiązkową kolędę „Dzisiaj w Betlejem” i drugą dowolnie wybraną kolędę lub pastorałkę. Klimat piątkowego Przeglądu pozwolił wszystkim powrócić na chwilę wspomnieniami do atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swych wychowawczyń przygotowały się do występu. Uroku występom dodały przygotowane piękne stroje o charakterze Bożonarodzeniowym. Jury w składzie Pan Janusz Dybski -ca Burmistrza Przecławia, Pani Anna Olejniczak –Dyrektor Miejskiej Biblioteki, Pan Janusz Krakowski- Sekretarz Gminy Przecław i Pan Stanisław Pazdan- nauczyciel muzyki po wysłuchaniu wszystkich utworów przyznało:
Wyróżnienia
W kategorii solistów dzieci młodszych:
Marlenie Dobosz z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu
W kategorii solistów dzieci 5,6 letnich
Lenie Wilk z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kiełkowie , Martynce Charchut, Aleksandrze Jaje i Oliwii Rak z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu
W kategorii zespołów
Zespół z grupy II w składzie: Maria Mroziki, Dominika Górnisiewicz i Lena Brykała oraz zespół z grupy IV w składzie: Gabrysia Madej, Julia Karaś i Bartuś Kopacz z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu
Jury pogratulowało wszystkim wykonawcom za pięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki oraz podziękowało nauczycielom za przygotowanie dzieci do występów.
Prezentacja hobby w grupie III
W ramach tygodniowego tematu „Zimo, baw się razem z nami”, 25 stycznia starszaki z grupy III gościły pana Macieja Jemioło - tatę Adasia, który opowiedział dzieciom o swoim hobby – narciarstwie. Pan Maciej przyniósł ze sobą profesjonalny sprzęt do jazdy na nartach, opowiadał o tym jak dbać o narty, jak powinien wyglądać strój do jazdy na nartach, aby uprawianie tego sportu było bezpieczne. Podczas jazdy na nartach – zawsze trzeba zakładać kask, ochraniacze i gogle - w razie upadku pomoże to uchronić nas przed siniakami i poważniejszymi obrażeniami. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały naszego gościa, następnie z dużą radością przymierzały sprzęt narciarski i naśladowały Kamila Stocha jak skacze ze skoczni. Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi za poświęcony czas dla przedszkolaków i cenne wskazówki na temat bezpiecznych zabaw na śniegu, które wykorzystamy podczas zbliżających się ferii, tylko aby śnieg nam dopisał!
Przedstawienie grupy II i VII "Królowa Śniegu"
We wtorek 23 stycznia dzieci z gr. II i VII przedstawiły swoim kolegom i koleżankom z przedszkola inscenizację pt. „Królowa Śniegu”. Przedstawienie bajki miało na celu ukazanie jak wielką siłę mają przyjaźń i miłość, wskazanie że wytrwałość i upór pomagają w dążeniu do celu oraz to, że jeśli nasze cele są dobre znajdziemy pomoc w podążaniu do nich, a także, że dobro zawsze zwycięża. Przedszkolaki zobaczyły jak dzielna Gerda wytrwale poszukuje swojego przyjaciela, pokonując wiele przeciwności losu i w końcu go odnajduje. Jej wiara i uczucie przywraca Kayowi wspomnienia o utraconej babci i przyjaciółce, dzięki czemu chłopiec pragnie uciec z zamku Królowej Śniegu i wrócić do swojego rodzinnego miasta. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom i dostarczyło wielu pozytywnych emocji.
Innowacja "Mam talent" styczeń 2018
W miesiącu styczniu na kolejnych zajęciach plastycznych prowadzonych w ramach Innowacji pedagogicznej „Mam talent” dzieci z grupy III i IV wykonały pracę związaną tematycznie z aktualną porą roku. Przedszkolaki uwielbiają zimę, zwłaszcza gdy krajobraz za oknem pokryje gruba warstwa śniegu. Zima to także wspaniałe źródło inspiracji do robienia oryginalnych prac. „Zimowe krajobrazy” to prace, które powstały z białych płatków kosmetycznych, kolorowych kartek, odpowiednio wycięte i skomponowane w całość. Było mnóstwo zabawy, każdy stworzył własną, niepowtarzalną pracę, co dało mu wiele satysfakcji. Zapraszamy do oglądania prac na bieżąco zamieszczanych na tablicy w dolnym holu przedszkola.
24 stycznia 2018 r. w grupie IV gościł dziadzio Bartusia Kopacza. Pan Kazimierz w wolnych chwilach gra na akordeonie i skrzypcach. Wspólnie z Bartusiem śpiewają piosenki o różnorodnej tematyce. Dziś swoim koleżankom i kolegom Bartek zaśpiewał wzruszającą ,,Kolędę dla nieobecnych” a dziadziu przygrywał na akordeonie. Oprócz kolęd rozbrzmiewały również piosenki o tematyce ludowej. Dzieci zatańczyły lubiane przez wszystkich ,,Kaczuszki” oraz walczyka. Przedszkolaki były zachwycone wizytą naszego gościa. Dziękujemy dziadziowi Bartusia za ciekawe spotkanie i już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty z Zespołem Ludowym Przecławianie.