W drugim tygodniu sierpnia starszaki realizowały temat tygodnia „W morskiej głębinie”. Głębia oceanu swoją różnorodnością wzbudza ciekawość i zachwyt, przedszkolaki poznały najróżniejsze stworzenia zamieszkujące to magiczne miejsce, zaczynając od malutkich krewetek, a na olbrzymich wielorybach kończąc. Dowiedziały się także, dlaczego głębiny pełne życia są tak cenne, co jest zagrożeniem dla mórz i oceanów, jak cierpią przez to zwierzęta i co możemy zrobić, żeby pomoc chronić morza i oceany. Dopasowywały napisy globalne do odpowiednich obrazków morskich, kolorowały sylwety istot żyjących w oceanie. Dużo radości sprawiło starszakom wykonanie prac plastycznych – „Krab” oraz „Ośmiornica”. Były tez wspólne zabawy przy muzyce, zabawy przy piosenkach: „Marynarze”, „Baby shark”. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, które bardzo im się podobały.
W kolorach tęczy - wakacyjne zajęcia
W pierwszym tygodniu sierpnia zarówno dzieci w grupie starszej jak i młodszej realizowały temat tygodnia pt. „W kolorach tęczy”. Przedszkolaki wysłuchały wiersza M. Konopnickiej pt. „Tęcza”, dowiedziały się w jaki sposób powstaje tęcza, nazywały zjawiska atmosferyczne. Układały w odpowiedniej kolejności obrazki do historyjki pt. „Skąd się bierze tęcza”. Wykonały piękne tęcze przy użyciu farb plakatowych i patyczków kosmetycznych, farb akwarelowych i plasteliny. Wysłuchały opowiadania Gabrieli Gąsienicy pt. „Ogród w kolorach tęczy”, udzielały odpowiedzi na pytania do bajki, układały swój własny tęczowy ogród. Słuchały także piosenki pt. „Kolory tęczy”, następnie wykonały do niej improwizację ruchową. Nie zabrakło także zabaw z chustą animacyjną. Przedszkolaki wzięły udział w doświadczeniu, w trakcie którego mogły obserwować jak przy pomocy cukierków i wody tworzy się „cukierkowa tęcza”. Dużo radości i zabawy sprawiło dzieciom malowanie tęczowych kompozycji na mleku. Emocji było co niemiara, było wspaniale i kolorowo!
Zajęcia o emocjach w gr. starszaków
W czwartym tygodniu lipca dzieci w grupie starszaków realizowały temat "W krainie emocji". Dzieci dowiedziały się co to są emocje, rozpoznawały je na zdjęciach. Uczyły się jak reagować podczas różnych sytuacji. Pokazywały emocje mimiką twarzy, gestem i głosem. Starszaki dopasowywały również zdarzenia do emocji jakie mogą towarzyszyć podczas ich przeżywania. Wykonały pracę "Ja i moje emocje". Słuchały opowiadania "Nie bój się Misiu" i wspólnie szukały rozwiązań jak pokonać strach. Odgrywały krótkie scenki dramowe. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich aktywnościach.
„Wakacyjna wycieczka po Polsce” - zajęcia w grupie dzieci młodszych
Dzieci z grupy I w dniach od 26 do 30 lipca 2021 r. realizowały realizowały tematykę tygodnia pod hasłem „Wakacyjna wycieczka po Polsce”. Wysłuchały wiersz Cz. Janczarskiego pt. Piękna jest nasza ziemia”, utrwalały pojęcia: kraj, ojczyzna, godło, flaga, Polska, Polka, Polak, język polski. Poznały największe polskie miasta i rzekę Wisłę oraz ich położenie na mapie. Podróżowały po Polsce oglądając filmik i śpiewając piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” Śpiewających Brzdąców. Słuchały koncertu muzyki góralskiej, utrwaliły piosenkę pt. „Po łące biega lato”. Brały udział w zabawach ruchowych do muzyki: „Muzyczne stop” i „Marszowa piosenka” Śpiewających Brzdąców. Wypowiadały się na temat swych wakacyjnych wyjazdów oraz przywiezionych z nich pamiątek. Oglądały pocztówki z różnych miejsc kraju. Na zajęciach matematycznych określały położenie przedmiotów (wakacyjnych pamiątek) w przestrzeni. Porównywały długość i ciężar na podstawie korali z bursztynu i kamieni. Dowiedziały się jak powstał i skąd pochodzi bursztyn. Wykonały „piaskowy obrazek” z muszelkami, kolorowały flagę Polski i Smoka Wawelskiego. Słuchały legend ze zbioru „Legendy polskie” M. Jarockiej. Obejrzały bajkę animowaną o wyprawie ratunkowej Smoka Wawelskiego z serii „Porwanie Baltazara Gąbki”. Nie zabrakło również spacerów po okolicy połączonych z obserwacjami przyrodniczymi i pogodowymi. Każdego dnia utrwalały także zasady bezpieczeństwa podczas spacerów, zabaw i pracy oraz korzystania ze sprzętu ogrodu przedszkolnego. Dużo czasu spędzały na świeżym powietrzu korzystając z pięknej lipcowej pogody.
„W głębi mórz i oceanów”
W trzecim tygodniu lipca w grupie dzieci młodszych realizowaliśmy temat „W głębi mórz i oceanów”. Dzieci poznały środowisko morskie i oceaniczne, zwierzęta w nich mieszkające oraz charakterystyczne rośliny. Oglądały historyjkę obrazkową w oparciu o opowiadanie pt. „Królowa Bałtyku” A. Widzowskiej, rozmawiały na temat opowiadania, układały obrazki w odpowiedniej kolejności, utrwaliły nazwę Morze Bałtyckie, wskazywały je na mapie. Przedszkolaki utrwaliły również zasady jak bezpiecznie korzystać z kąpieli słonecznych i wodnych podczas wakacyjnego wypoczynku. Dzieci bawiły się przy piosence „Morskie plotki”, oglądały film edukacyjny pt. „Mieszkańcy mórz i oceanów”, wskazywały morskie zwierzęta na ilustracjach, rozwiązywały zagadki, bawiły się w „morskie memory”, wykonały również piękne meduzy z papierowych talerzyków i bibuły. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, były kreatywne, pełne pomysłów i chętne do wszystkich zabaw.
„Od ziarenka do bochenka”
W trzecim tygodniu lipca w grupie starszaków była realizowana tematyka „Od ziarenka do bochenka”. W ramach prowadzonych zajęć przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając opowiadania ilustrowanego historyjką obrazkową. Poznały etapy pracy, dzieci wiedzą już, że rolnik sieje i zbiera ziarna z pola, potem zawozi je do młyna. Młynarz miele zboże na mąkę, a piekarz wyrabia ciasto z mąki, soli, wody i drożdży. Chleb wypieka w gorącym piecu. Świeże pieczywo rozwozi się do sklepów. Podczas wycieczki w stronę pól uprawnych obserwowały dojrzewające zboża, nazywały je: owies, pszenica, pszenżyto, żyto, dotykały kłosów, opowiadały czym się od siebie różnią. Dowiedziały się również jakie produkty spożywcze powstają z poszczególnych zbóż. W czasie zabaw badawczych w przedszkolu dzieci oglądały kłosy przez lupę, wydobywały z nich nasionka, określały kształt, wielkość i kolor, bawiły się w klasyfikowanie. Na zajęciach plastycznych przedszkolaki malowały kłosy zbóż farbami, lepiły pieczywo z plasteliny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie internetowej przedszkola.
Sukces plastyczny Szymonka Chmiela z gr. VII
Miło nam poinformować, że rozstrzygnięto Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Ojczyzna to kraj, którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie” zorganizowany przez Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej pod patronatem Burmistrza Białej Piskiej. Konkurs adresowany był do dzieci w wieku 6-12 lat. Wzięły w nim udział dzieci z Polski, Belgii, Litwy, Niemiec i Anglii, które za pomocą różnorodnych technik (wycinanki, wyklejanki, malowania farbą, rysowanie, forma przestrzenna itp.) przedstawiły własne wyobrażenia o swojej ojczyźnie. Komisja oceniła prace i wyłoniła zwycięzców. Było to bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były wyjątkowe, starannie wykonane, ale przede wszystkim twórcze. Szymonek Chmiel z grupy VII naszego przedszkola zdobył uznanie jury i otrzymał w konkursie wyróżnienie. Gratulujemy Szymusiowi sukcesu, życzymy udanych wakacji i liczymy na kolejne sukcesy w następnym roku szkolnym!
Lato - odpoczywamy na łonie przyrody, zajęcia w gr. starszaków
W minionym tygodniu tematem przewodnim w grupie dzieci starszych było „Lato -odpoczywamy na łonie przyrody”. Dzieci brały udział w zajęciach wzbogacających wiadomości o świecie zwierząt oraz kształtujących postawy poszanowania środowiska. Przedszkolaki podczas zabawy zręcznościowej porównywały i przeliczały złowione rybki, poznały przy tym także właściwości magnesu. W trakcie zajęć doskonaliły umiejętność rozwiązywania zagadek. Pokonując tor przeszkód rozwijały sprawność ruchową i koncentrację uwagi. Dzieci wykonały prace plastyczne rozbudzając swoją wyobraźnię i kreatywność. Zachęcamy dzieci do korzystania z pięknej letniej pogody oraz spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Letnie zajęcia w grupie młodszej
Młodsza grupa w drugim tygodniu wakacyjnych zajęć realizowała temat ,,Co nam daje lato ” Na początku tygodnia dzieci wysłuchały wiersza o lecie, poznały owoce które dojrzewają w lipcu. Podczas zajęć matematycznych zbierały i liczyły czereśnie rozrzucone na folii bąbelkowej. Następnie przyklejały je na kartki i dorysowywały listki i łodyżki. Pani intendentka zadbała aby w zdrowymi przekąskami były owoce truskawek i arbuza. Spacerom towarzyszyły obserwacje drzew owocowych: wiśni, czereśni oraz krzewów porzeczek, malin i agrestu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co można zrobić z owoców i jak je przechowywać. Pamiętajmy że zamiast słodyczy warto zjeść równie słodkie ale zdrowe owoce.
Wakacyjna przygoda z przedszkolem w grupie młodszej.
Na wakacjach można fajnie bawić się w przedszkolu. Grupa dzieci młodszych wraz z panią Martą i Małgosią ciekawie i na wesoło wykorzystały ten czas do wspólnych zajęć i zabaw. Tematem przewodnim tygodnia były,, Zwierzęta świata”. Młodsze dzieci lubią zwierzęta, znają i chętnie je naśladują. Były zabawy z obrazkami, opowiadania o zwierzętach, ciekawostki, zagadki i zabawy muzyczno-ruchowe do piosenek ,, Dżungla” i ,, Było morze”. Przedszkolaki bawiły się również z kołem matematycznym, utrwalały kolory, kierunki i sprawność fizyczną pokonując kolorowe przeszkody. Korzystając z ładnej pogody dzieci spędzały także czas na powietrzu, gdzie na przedszkolnym placu zabaw czekały na nich ulubione zabawy: malowanie kredą, wakacyjny pociąg, karuzela i wiele innych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie przedszkola.
Wakacyjne czytanie w grupie starszej
Wakacji nastał czas, a u nas nadal gwarno i wesoło. W czasie wakacji w naszym przedszkolu jest dwie grupy: grupa dzieci starszych i młodszych. Są z nami także panie i nowi koledzy z Łączek Brzeskich. W tym tygodniu z grupą starszą jest pani Ania i pani Blanka z Łączek Brzeskich, które podczas zajęć z dziećmi realizowały temat "Wakacyjne czytanie". Zajęcia miały na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kompetencji językowych oraz logopedycznych. Dzieci każdego dnia brały udział w głośnym czytaniu bajek i baśni np. ,,Kot w butach” czy "Brzydkie kaczątko", a następnie wspólnie dokonywały oceny postępowania bohaterów i próbowały współodczuwać z nimi. Podsumowaniem zajęć były zabawy kreatywne, rozwijające zdolności zarówno plastyczne jak i myślenie przestrzenne oraz wspierające ogólny rozwój oraz integrację sensoryczną najmłodszych.
Życzymy wspaniałych wakacji!
Wakacje!
Pożegnania nadszedł czas!
Zakończył się rok szkolny 2020/2021. Przedszkolaki z poszczególnych grup kolejno żegnały przedszkole: 22 czerwca - grupa I i II, 23 czerwca - grupa V, VI, VII i VIII, 24 czerwca grupa III i IV. Były to dni uroczyste, pełne emocji i wrażeń. Na pożegnanie dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały występy artystyczne: inscenizacje, wiersze, piosenki i tańce, które nagrane w rodzice mogli podziwiać w domu. Dzieci wyróżniające się sukcesami artystycznymi i sportowymi oraz najwyższą frekwencją otrzymały dyplomy i nagrody specjalne, a każdy przedszkolak otrzymał upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Pani Elżbieta Midura, dyrektor przedszkola życzyła wszystkim dzieciom radosnych i bezpiecznych wakacji, a starszakom opuszczającym przedszkole celujących i bardzo dobrych ocen w szkole.
Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za wspólnie spędzony rok. Życzymy zdrowego i aktywnego wypoczynku w gronie rodziny, koleżanek i kolegów, pięknych, słonecznych dni, wspaniałych przeżyć i bezpiecznego powrotu do przedszkola lub szkoły już w nowym roku szkolnym 2021/2022. Dzieciom odchodzącym do szkoły, życzymy powodzenia na nowej drodze życia, sukcesów na kolejnym szczeblu edukacji i wiele radości. Mamy nadzieję, że będziecie wspominać nasze przedszkole z uśmiechem na twarzy i odwiedzicie kiedyś przedszkolne mury.
Dyrektor i pracownicy przedszkola
Do zobaczenia we wrześniu!
Suces plastyczny Nikolki z gr. IV
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie plastycznym Nikolki Jemioło z grupy IV, która zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Czyste ręce to podstawa i już zdrowa jest zabawa”. Konkurs został zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 4 „Mali Odkrywcy” w Gorzowie Wielkopolskim. Celem konkursu było: pobudzanie wyobraźni oraz rozwijanie inwencji twórczej dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych; rozwój świadomości zdrowotnej dzieci; realizacja zadań ze Szkoły Promującej Zdrowie. Nikolce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku przedszkolnym.
Ratujemy i uczymy ratować - zajecia w gr. VII
Dzieci z grupy VII w roku szkolnym 2020/2021 realizowały program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować” pod hasłem „I ty możesz uratować komuś życie”. Wzięły udział w cyklu zajęć, podczas których poznawały kolejne etapy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej: sprawdzanie bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia, sprawdzanie przytomności, wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, układanie w pozycji bezpiecznej nieprzytomnego poszkodowanego, który oddycha. Dzieci utrwalały numery alarmowe i odgrywały scenki rozmów z pogotowiem ratunkowym. W czasie ostatnich zajęć 18 czerwca 2021 r. utrwalały zdobyte wiadomości i umiejętności. Poznały także sposób postępowania w sytuacji, gdy osoba poszkodowana jest nieprzytomna i nie oddycha. Zobaczyły na fantomie jak wyglądają wdechy (2) i uciski ratownicze (licząc do 30). Każde z dzieci mogło spróbować jaką pozycję należy przyjąć podczas udzielania pomocy, jak ułożyć dłonie i ręce. Dzieci z zainteresowaniem brały udział w zajęciu i ochoczo uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Nauka zasad i sposobu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej od najmłodszych lat na pewno zaprocentuje w późniejszym wieku.
Sukces plastyczny Sewerynka i Zuzi
Z przyjemnością informujemy o sukcesie Seweryna Armańskiego z grupy VII, który zdobył I miejsce w konkursie „Prawa dziecka nie mają wakacji!!!” zorganizowanym przez Przedszkole nr 3 w Zabrzu. II miejsce zajęła Zuzia Straż z grupy VIII. Celem konkursu było popularyzowanie i utrwalanie wiedzy na temat praw i obowiązków dziecka, inspirowanie do aktywności twórczej, rozwijanie talentów plastycznych oraz rozbudzanie wyobraźni i kreatywności. Sewuś w swej pracy przedstawił prawo do wypoczynku i czasu wolnego. Wpadł na pomysł żeby narysować bajkową Kicię Kocię w jej pokoju bawiącą się zabawkami. Zuzia natomiast narysowała swoich najbliższych - prawo dzieci do wychowania w rodzinie. Zgodnie z wymaganiami regulaminu konkursu do pracy dołączyliśmy hasło: „Jestem dzieckiem, więc czas wolny i zabawa, to są moje prawa!”. Cieszymy się z sukcesu Sewerynka i Zuzany, gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym roku szkolnym
Spotkanie z policjantem w gr. I, II i VII
Zbliża się okres wakacji dlatego do naszego przedszkola zaprosiliśmy pana policjanta- Krzysztofa Strzępkę tatę Oli z gr. VII. Pan Krzysztof spotkał się z dziećmi z gr. I, II i VII. Omówił kilka zasad bezpieczeństwa m. in. zasadę bezpiecznego poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz jak zachować się w domu podczas nieobecności rodziców. Jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie zbliżających się wakacji. Nasz gość zaprezentował również swój strój oraz wyposażenie niezbędne podczas wykonywanej pracy. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć. Pan policjant opowiedział również o swoich pasjach którymi są pływanie kajakami oraz bieganie. Dzieci zobaczyły medal który pan Krzysztof zdobył w półmaratonie. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe kamizelki odblaskowe oraz kolorowanki które ułatwią im zapamiętanie poznanych zasad. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły panu policjantowi upominek oraz podziękowanie za dobre rady. Dziękujemy panu Krzysztofowi za ciekawe spotkanie. Życzymy bezpiecznych wakacji!
Wszystkiego najlepszego!
#challengedziengodnosci
Dołączamy się do akcji i wspieramy całym sercem #dziengodnosci
Dziękujemy za nominację Żłobkowi ,,Psotna Andzia” w Przecławiu
Akcja #challengedziengodnosci została zorganizowana przez PSONI koło w Myślenicach
𝐂𝐄𝐋𝐄𝐌 zapoczątkowanej akcji przez PSONI jest:
- zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego
- propagowanie wiedzy o obchodzonym 5 maja Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Jak dołączyć do wyzwania?
Wystarczy:
1. Ubrać się na pomarańczowo, może to być koszulka, apaszka, czapka, krawat itp.
2. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z napisem #dziengodnosci i wstawić na swój profil na Facebook
3. Nominować kolejne co najmniej trzy osoby (może to być również grupa osób, szkoła, przedszkole lub instytucja)
4. Każda osoba włączająca się do akcji #challengedziengodnosci do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie co najmniej trzy osoby.
5. Na wykonanie zadania jest 48 godzin
Zapraszamy do udziału w wyzwaniu:
1. Szkołę Podstawową nr 3 w Mielcu
2. Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Kiełkowie
3. Dom Kultury w Przecławiu
Archiwum Aktualności
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 77160