• Opłaty za przedszkole

• ODPŁATNOŚĆ ZA PRZEDSZKOLE OD DNIA 01.02.2023r.

Przedszkole w godzinach od 8.00 do 13.00 realizuje bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę zgodnie z podstawą programową.

Odpłatne korzystanie ze świadczeń w zakresie przekraczającym realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego obejmuje następujące godziny pracy przedszkola:
          - rano od 6.00 do 8.00,
          - po południu od 13.00 do 16.00.

W godzinach tych realizowane są zajęcia  opiekuńczo – wychowawcze w zakresie: gry i zabawy edukacyjne wspomagające rozwój psychofizyczny, emocjonalny i społeczny dziecka, zabawy aktywizujące oraz badawczo-rozwijające zainteresowania otaczającym światem,  zabawy plastyczne, muzyczne, teatralne i twórcze i inne rozwijające zdolności dzieci oraz zaspokajające ich potrzebę aktywności i zainteresowania, gry i zabawy ruchowe wspomagające rozwój fizyczny dziecka, zajęcia umożliwiające realizację programów autorskich i innowacji poszerzających podstawę programową.

Za każdą zadeklarowaną przez rodziców (opiekunów prawnych) rozpoczętą godzinę (ponad podstawę programową) opłata wynosi 1,14 zł, z tym, że za połowę godziny opłatę obniża się proporcjonalnie (dla dzieci 3,4,5 letnich, które nie spełniają obowiązku przedszkolnego).
          W sytuacji pobytu dziecka w przedszkolu poza deklarowanym czasem pobierana będzie opłata  w  wysokości 1,14 zł. za każdą rozpoczętą godzinę na podstawie Uchwały Rady Miejskiej w Przecławiu nr LI/433/2022 zmieniającą uchwałę w sprawie ustalania wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnymw przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych dla których Gmina Przecław jest organem prowadzącym.
          W przypadku korzystania ze świadczeń przedszkola przez dwoje dzieci opłata wynosi 75% należnej wysokości za drugie dziecko, 50 % na trzecie i następne dziecko.
          Aby skorzystać z w/w ulgi należy złożyć wniosek do Burmistrza Przecławia wraz z oświadczeniem o spełnieniu warunków określonych w uchwale
          Nr XXXVIII/339/2018 Rady Miejskiej w Przecławiu z dnia 27 marca 2018 r.
          Dzienna odpłatność za żywienie od 1 marca  2022 roku wynosi :

2 posiłki ( śniadanie obiad) - 6,40 zł,

3 posiłki ( śniadanie, obiad, podwieczorek) – 8,00 zł  x ilość dni roboczych w miesiącu.

Śniadanie 2 zł.
          Obiad 4,40 zł.
          Podwieczorek 1,60 zł.

Odpłatność za przedszkole należy wpłacić w wyznaczonym terminie tj. od 3-go do 10-go dnia każdego miesiąca przelewem bankowym na konto przedszkola.

NUMER KONTA 419184 0004 2001 0000 2570 0001
          W przypadku nieuiszczenia należnej kwoty w terminie będziemy zmuszeni naliczać odsetki za każdy dzień zwłoki.

Aby sprawdzić kwotę do zapłaty za pobyt dziecka w przedszkolu należy:

1. zalogować się na stronie: edziecko.dipolpolska.pl,
          2. wpisać login, czyli numer karty dziecka,
          3. wpisać hasło – imię dziecka.

W zakładce rozliczenie podana jest kwota do zapłaty oraz numer konta na które należy dokonać wpłaty:

W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka , miesiąc za który dokonywana jest opłata  i kwotę opieka…..zł, żywienie…..zł.

Należy wpłacić dokładnie tą kwotę, która jest podana w rozliczeniu systemie e-dziecko.