• Sukces plastyczny

• Oliwia Kolis z oddziału VI zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Jak będzie wyglądał świat za 30 lat"  zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 3 im. Krasnala Hałabały w Gorzowie Wielkopolskim. Celem konkursu było rozbudzanie fantazji, rozwijanie inwencji twórczej dzieci. Cieszymy się z sukcesu Oliwii i życzymy kolejnych.

• Sukces plastyczny

• Gratulujemy Alicji Kruk kolejnego sukcesu plastycznego. W Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zimowy pejzaż” zorganizowany przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Chalinie, Alicja  zajęła III miejsce. Na konkurs napłynęło 137 prac plastycznych z całej Polski.  Komisja konkursowa pod uwagę brała przede wszystkim: samodzielne wykonanie pracy, pomysłowość, zastosowane techniki plastyczne oraz walory estetyczne. Cieszymy się z sukcesu Alicji i życzymy kolejnych.

• Kanapkowe buźki

• W ramach innowacji pedagogicznej „Wiem co jem, czyli mały kucharz gotuje” w miesiącu marcu przedszkolaki z grupy IV wraz z rodzicami  wzięli udział w konkursie fotograficznym pt. „Kanapkowe buźki”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu w domu wspólnie z dzieckiem kanapki, koniecznie ze zdrowych składników, sfotografowaniu jej i dostarczeniu zdjęcia do przedszkola. W konkursowej zabawie wzięło udział 22 rodzinnych zespołów. Wszystkie wykonane kanapki były przepiękne, kusiły smakowitym wyglądem oraz zdrowymi składnikami. Wybranie zwycięzców konkursu było więc bardzo trudne. Po długich naradach jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników. Wspaniali kucharze otrzymali nagrody. Mamy nadzieję, że konkurs zachęcił zarówno dzieci, jak i rodziców do poszukiwania zdrowych produktów oraz ciekawych sposobów ich podania. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w konkurs.

• Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

• Grupa IV i VII, 24 marca brała udział w warsztatach z udzielania Pierwszej Pomocy zorganizowanych przez OSP Przecław. Na miejscu dzieci zostały przywitane przez strażaków Konrada Kopacza -Prezesa jednostki OSP oraz druha Dawida Świątka. Pan Konrad zaprezentował nam pokaz z udzielania pierwszej pomocy, wykorzystując do tego fantomy i defibrylator. Na początku  spotkania utrwaliliśmy sobie numery alarmowe. Strażak pokazał nam  jak wykonać sztuczne oddychanie,  prawidłowo uciskać klatkę piersiową, bezpiecznie ułożyć osobę nieprzytomną oraz jak właściwie wezwać pogotowie. Mogliśmy też oglądnąć samochód i sprzęt strażacki. Wrażenia z tak cennej lekcji na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy strażakom za poświęcony nam czas.

• Sukces Gabrysi

• Gratulujemy Gabrysi Marszałek  z oddziału I zdobycia I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.,,Chodźmy na sanki i ulepmy bałwanki” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 39 im. Tajemniczego Ogrodu w Katowicach. Celem konkursu było  kształtowanie wyobraźni plastycznej, inspirowanie zimową tematyką, rozwijanie kreatywności i umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu plastycznego. Cieszymy się z sukcesu Gabrysi i życzymy kolejnych.

• Sukces plastyczny Alicji

• Miło nam poinformować o sukcesie plastycznym Alicji Kruk z grupy IV, która zajęła II miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Polska zimowa kraina”, zorganizowanym przez Przedszkole Nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach. Celem konkursu było: kształtowanie wyobraźni plastycznej, inspirowanie zimową tematyką, rozwijanie kreatywności. Gratulujemy Alicji i życzymy dalszych sukcesów!

• Sukces plastyczny Nikoli

• Nikola Dziekan z grupy VIII zdobyła nagrodę w XV edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. ,,Brzechwa dzieciom’’, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 49 im. Jana Brzechwy w Białymstoku. Celem konkursu było przybliżenie ciekawych utworów literackich ukazujących wartości poznawcze, wychowawcze i opiekuńcze, zachęcanie do poznawania utworów literatury dziecięcej, w szczególności twórczości Jana Brzechwy, bogacenie dziecięcych przeżyć estetycznych, kształcenie umiejętności wyrażania tych przeżyć w formie plastycznej. Nikolce gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Europejski Dzień Logopedy

• 6. marca przypada Europejski Dzień Logopedy. Dzień później, bo 7. marca nasze przedszkolaki miały możliwość świętowania tego dnia. Podczas zajęć logopedycznych dzieci wykonywały zabawki logopedyczne, które są pomocne podczas ćwiczeń oddechowych. Poszczególne grupy wykonywały żabki, smoki ziejące ogniem, rosnące kwiatki w doniczce, motyle i zwierzęta na rękawiczce. Taka forma zajęć przypadła dzieciom do gustu. Co ważne ćwiczenia manualne mają ogromny wpływ na mowę. Wykonane zabawki przedszkolaki zabrały do domu, by pod okiem rodziców ćwiczyć swój tor oddechowy.

• Sukces plastyczny Oli!

• Z przyjemnością informujemy, że Aleksandra Dunaj z grupy IV, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zimowy pejzaż” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Puławach. Celem konkursu było: rozwijanie wyobraźni dzieci i wrażliwości estetycznej, inspirowanej pięknem otaczającego nas świata; czerpanie radości dzieci z efektów własnych działań twórczych; zwrócenie uwagi na piękno zimowej przyrody. Gratulujemy Oli  sukcesu i życzymy zapału do pracy oraz nowych osiągnięć!