• Wyjazd do Wólki Książnickiej gr. V i VIII

• 26 kwietnia 2022 przedszkolaki z grupy V i VIIII wybrały się na wycieczkę do Domku Koła Łowieckiego ,,DIANA” w Wólce Książnickiej. W tym dniu dzieci przyswoiły sobie wiedzę z zakresu przyrody i słuchały opowieści o św. Hubercie. Obejrzały kapliczkę z piękną płaskorzeźbą przedstawiającą patrona myśliwych i zapaliły symboliczną świeczkę. Wysłuchały ciekawych informacji dotyczących zwierząt i lasu. Następnie uczestniczyły w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, np. niebezpiecznego psa. Grupa brała czynny udział w sytuacji trudnej, wcielając się w rolę ratującego. Profesjonalnej lekcji udzielił naszym przedszkolakom pracownik Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu pan Maciej Rachwał. Dzieci spotkały się również z policjantką z Komendy Powiatowej w Mielcu- panią Eweliną Zięba, która przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wskazując m.in. na konieczność używania elementów odblaskowych szczególnie po zmroku, jak również we wczesnych godzinach rannych. Wszyscy wykazali się doskonałą znajomością numerów alarmowych oraz właściwym reagowaniem na spotkanie z dorosłą, obcą osobą. Dzieci otrzymały odblaski i miały  możliwość ubrania policyjnych strojów. Kolejną atrakcją był udział w pszczelich warsztatach. Poprowadził je pan Maciej Warcholak właściciel ,,Pasieka Maciejka’’. Podczas prezentacji dzieci mogły pogłębić swoją wiedzę o pszczołach, obejrzeć atrybuty pracy pszczelarza i spróbować pysznego miodu. Dla uczestników wycieczki przygotowano pieczoną kiełbaskę, ciasteczka i  gorącą herbatę. Dziękujemy panu Maciejowi Rachwałowi za zorganizowanie spotkania i miło spędzony czas.

Całość spotkania zakończyliśmy myśliwskim  DARZ BÓR.

• Wyniki Ogólnopolskego Konkursu Plastycznego

•  Samorządowe Przedszkole w Przecławiu jest przedszkolem promującym zdrowie i należy do Sieci Szkół i Placówek Promujących Zdrowie Rejonu Dębica. W ramach tej działalności zorganizowało po raz trzeci Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „PRZEDSZKOLAKI O ZDROWIE DBAJĄ I AKTYWNIE CZAS SPĘDZAJĄ”. Regulamin konkursu został opublikowany na stronie internetowej www.bliżejprzedszkola.pl. Celem konkursu było: propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, utrzymywania kondycji fizycznej, właściwych codziennych zachowań sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu, uświadomienie konieczności dbania o własne zdrowie, rozwijanie kreatywności i uzdolnień plastycznych dzieci.

Konkurs adresowany był do przedszkolaków z całej Polski.

Jury biorąc pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania prac przez dziecko                   w dniu 11.04.2022r. wyłoniła laureatów:

W kategorii 3-4 lata:

I miejsce: Pola Kubina - Przedszkole Miejskie nr12 w Zamościu, nauczyciel: Katarzyna Łagoźny

II miejsce: Antonina Proszczek - Przedszkole Publiczne Sióstr Prezentek w Bukownie, nauczyciel: Renata Sarota

III miejsce: Konstanty Dąbrowski - Zespół Szkolno Przedszkolny w Książnicach,  nauczyciel: Magdalena Górnisiewicz, Natalia Wątorek

W kategorii 5-6 lat:

I miejsce: Julia Mosiądz - Przedszkole Publiczne nr 4  im. Juliana Tuwima w Radomiu, nauczyciel: Katarzyna Szapiel, Monika Bojanowicz

II miejsce : Blanka Jędrol - Przedszkole nr 2 w ZSP nr1 w Nowym Targu, nauczyciel: Anna Głodek

III miejsce: Milena Waniowska – Przedszkole Miejskie nr 12 w Zamościu, nauczyciel: Katarzyna Łagoźny

Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie, dziękujemy!

Składamy również podziękowania dla nauczycieli, którzy pomogli najmłodszym                                 w przygotowaniach.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych plastycznych sukcesów!

Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostaną wysłane pocztą.

• Sukces plastyczny Gabrysi i Hani

• Miło nam poinformować państwa o kolejnych sukcesach naszych przedszkolaków. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.,,Portret św. Jadwigi Królowej Polski” zorganizowanym przez  Przedszkole nr 2 w Mysłowicach, Gabrysia Marszałek z oddziału I zajęła I miejsce w kategorii dzieci młodszych oraz  Hania Czebocka z oddziału V zdobyła  I miejsce w kategorii dzieci starszych. Celem konkursu było  promocja edukacji historycznej wśród dzieci przedszkolnych, doskonalenie w posługiwaniu się różnymi technikami plastycznymi oraz rozwijanie talentów plastycznych dzieci, wyobraźni. Gratulujemy laureatkom i ich rodzicom sukcesów i życzymy kolejnych.

• Sukces plastyczny Olgi

• Gratulujemy Oldze Jakubiak z oddziału I zdobycia wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie  Plastycznym pt. ,,Bukiet  na Dzień Kobiet”, zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne "Kraina Odkrywców” w Turzy Śląskiej. Celem konkursu było kontynuowanie tradycji Dnia Kobiet, motywowanie do odejmowania przez dzieci twórczej aktywności i rozwijanie talentów plastycznych, pomysłowości. Cieszymy się bardzo z sukcesu Olgi i życzymy kolejnych.