• Walentynkowy Karnawał

• 15. lutego w naszym przedszkolu odbył się bal pt. "Walentynkowy karnawał". Już od rana w przedszkolu można było spotkać postacie z bajek, zwierzęta czy przedstawicieli zawodów, o których marzą dzieci. Przedszkolaki zapoznaly się ze znaczeniem karnawału oraz Walentynek. Później oddały się wesołym tańcom przy ulubionych hitach. Były też zabawy- taniec z balonem, taniec na gazecie czy na dywanie zostaje...  Bal dostarczył dzieciom wiele przeżyć i pozostanie w ich pamięci na długo.

• Informacja

• Szanowni Rodzice informujemy, że nabór wniosków  o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do Samorządowego Przedszkola w Przecławiu  na rok szkolny 2023/2024 rozpoczyna się od dnia 13 lutego 2022r. i trwa do 28 lutego 2023 r.  do godziny 15.00. Wnioski rekrutacyjne można pobrać z naszej strony internetowej z zakładki ,,informacje dla rodziców – dokumenty do pobrania” lub w Samorządowym Przedszkolu w Przecławiu ul. Wenecka 41, 39 – 320 Przecław.

Wypełnione wnioski wraz z  dokumentami  można:

- składać w sekretariacie przedszkola od poniedziałku do piątku w godzinach 700 – 1500

-  wysłać pocztą tradycyjną  na adres przedszkola,

- wysłać na   adres e- mail przedszkoleprzeclaw@interia.pl (skany dokumentów).

• Dzień Naleśnika w grupie "Sówek"

• Cieniutkie jak pergamin, chrupiące przy brzegach - w dniu 2 lutego swoje święto obchodzą naleśniki! Tego dnia dzieci z grupy "Sówek" odwiedziła mama Leo, która pokazała dzieciom jakich składników użyć, aby przygotować naleśnikowe ciasto. Dzieci odmierzały, dosypywały, mieszały, a następnie smażyły pyszne, pachnące naleśniki. Na koniec samodzielnie zawijały naleśniki sposobem w rulon lub "na kopertę" wraz wybranym nadzieniem. A wyór był trudny, był dżem truskawkowy, smażone jabłuszka, nutella, bita śmietana, cukier puder, nie zabrakło również pysznych i zdrowych owoców. Dzisiejsze spotkanie dostarczyło dzieciom wielu emocji i radości. Dziękujemy za odwiedziny i wspaniałe naleśniki!