• Narodowe Czytanie 2023

• Nasze przedszkolaki w dniu dzisiejszym już po raz kolejny włączyły się w akcję „Narodowe czytanie". Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek są odczytywane publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcja zapoczątkowana została w 2012 r. i co roku gromadzi tysiące Polaków. Tegoroczną lekturą była powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Z tej okazji dziś w naszym przedszkolu gościliśmy panią bibliotekarkę ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu – panią Dorotę Skrzypek wraz z uczennicami tamtejszej szkoły. Pani dyrektor Katarzyna Bajor powitała panią Dorotę i uczennice, a następnie zaprosiła do wysłuchania fragmentów książki „Nad Niemnem”. Na koniec przedszkolaki wysłuchały również wiersze Jana Brzechwy: „Kłamczucha” i „Na straganie”. Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za uświetnienie akcji swoją obecnością.