• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka UNICEF 2023

• #unicefpoland

Nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”. W ten sposób uczciliśmy powstanie najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W tym dniu dominował kolor niebieski, jako znak solidarności z dziećmi na całym świecie.

Wzięliśmy również udział w V edycji "PODKARPACKIEGO NIEBIESKIEGO MARSZU"#. Marsz odbył się w przedszkolu z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dzieci z okazji Dnia Praw Dziecka obejrzały również film edukacyjny związany z tematem, rozmawiały na jego temat, wykonywały prace plastyczne, śpiewały piosenki o Prawach Dziecka

• Góra Grosza 2023/2024

W naszym Przedszkolu po raz kolejny rusza akcja ,,Góra Grosza”. Celem XXIV edycji ,,Góry Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

• Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

• Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!

To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce".

Narodowe Święto odzyskania przez Polskę niepodległości zostało uczczone przez naszych przedszkolaków w sposób uroczysty.

Dzieci ubrane w odświętne stroje miały okazję obejrzeć występ grupy "Jagódki" pt. "Polska Niepodległa". Przedszkolaki, tańcem, słowem, piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz okazały miłość do Ojczyzny. Tego dnia także "Jagódki" wystąpiły dla swoich kochanych rodziców.

• Pasowanie na Przedszkolaka

• ,,My jesteśmy Przedszkolacy,

Wszyscy mili, ładni tacy(...),,

W dniu 26 października 2023r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka". Dzieci pięknie się prezentowały, były wiersze, tańce i śpiew. Po występach dzielne przedszkolaki złożyły przysięgę i odbyło się uroczyste pasowanie przez Panią Dyrektor. Na zakończenie grupa ,,Sówki" wystąpiła w przedstawieniu pt. ,,Czerwony Kapturek". Dziękujemy rodzicom za udział w uroczystości i pomoc w przygotowaniach, a pasowanych przedszkolaków witamy wśród społeczności przedszkolnej.

• #SadziMY edycja 2023

• W ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY przedszkolaki z grup Biedronki i Stokrotki w piątek 6 października wybrały się na rynek w Przecławiu, gdzie w specjalnym punkcie Nadleśnictwa Tuszyna otrzymały sadzonki drzew, które posadzą z rodzicami w przydomowych ogródkach. Dziękujemy panom leśniczym za możliwość aktywnego udziału w akcji i pomoc w kształtowaniu zachowań ekologicznych u dzieci.

• Przytul się do drzewa- Edycja II

• #straznicylasow

Nasze przedszkolaki wzięły udział w II edycji akcji "Przytul się do drzewa", która ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, ponadto uwrażliwia na rzeczy, które mogą nieświadomie przyczynić się do pożaru.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• 20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wszystkie dzieci w grupowych koszulkach wspaniale się bawiły w swoich salach. Wychowawczynie przygotowały różne zabawy, tańce, konkurencje sportowe, przedszkolaki wykonywały również ciekawe prace plastyczne. Przyłączyliśmy się również do Ogólnopolskiej Akcji "Dzień Przedszkolaka" i uczciliśmy ją śpiewając piosenkę pt. "W przedszkolu super jest".